Thor: Ragnarok (2017)

Povedenější inspirace Guardians než samotná dvojka GotG.

Baby Driver (2017)

Děj a postavy se tu podřizují našlapané soundtrackem řízené akci. Už jen za úvodní scénu ty 4* bezostyšně dám. // KVIFF 52

Dobrý časy (2017)

Synthwaveová noční jízda, kde se kriminálníčkům sere, co může. Z Pattinsona vyrostl velmi sympatický herec, který mi trochu připomína Timberlakeovu transformaci. // KVIFF 52

Dvojitý milenec (2017)

Slušný thriller, který mi trochu připomínal Dead Ringers. Děj, postavy i kamera mě bavily dost na to, aby mě udržely při životě a v pozoru i v nedýchatelném kinosálu B v Thermalu. // KVIFF 52

Zabijáci z maloměsta (2017)

Dva nespokojené manželské páry, jeden opilý ruský zabiják a jedna distingovaná britská vražedkyně. Ostrá černá komedie, jak je umí jen Skandinávci. // Febio

Rammstein in Amerika (2015) (koncert)

Hvězdička dolu za trochu odfláklé a přehnané sestříhání koncertu. Dokument ale perfektní.

Deadpool (2016)

Hodnotím o hvězdičku více zejména kvůli tomu, že se s tím tvůrci skutečně nepárali a udělali si film po svém. Hromada narážek pálí jak na sebe, tak na popkulturu a celý filmový průmysl. Líbilo se mi laškování se 4. stěnou, úvodní titulky a nápaditá stavba příběhu, který je v podstatě složený ze tří stěžejních scén. Na druhou stranu některé infantilnější fóry už se s postupem děje trochu zajídají a R rating byl, co se týče akce, překvapivě nevyužit (pár cgi hlav, co odletí od těla někde v dáli na okraji záběru, by se snad vešly i do PG-13) a stará se o něj zřejmě hlavně kulometná palba šílených nadávek. Takže 3* za film a 4* za odvahu a pojetí. Pokud tvůrci udrží "no fucks given" přístup a elán, tak je momentální úspěch příslibem našlapaného sequelu.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Miller oprášil své 30 let staré dítko a není na něm vubec znát, že se poslední léta zabýval pouze animovanými zvířátky. Navazuje v duchu Road Warriora nepřetržitou a nápaditou retro destrukcí na 4 kolech, kde se pár slabších momentů bez problému ztratí. Díky bohu, že se Max vrátil, WHAT A LOVELY DAY!

Ex Machina (2014)

Audiovizuálně velmi zručně a poutavě natočené chytré komorní sci-fi od scenáristy Sunshine/28 Days Later. Pro mě podobně příjemný režisérský debut jako Jonesův Moon.

Rychle a zběsile 7 (2015)

Insanity level: over 9000. V duchu předchůdců FF7 opět posunuje laťku automobilové akce, které tu už rovnou dostávají křídla, protože na silnicích zřejmě předvedli téměř vše. Děj a postavy naplno ustupují klipovým šílenostem, které Dom a jeho parta provádějí v různých koutech světa a než si stihnete položit logickou otázku "Jak se tam sakra vzal?", už si s širokým úsměvem do pusy ládujete další hrst popcornu, zatímco si Rock hraje na Terminátora a Diesel metá s autem salta. Hlavní devizou je, že film si stále drží lehkost a nadhled a člověk se až na drobné výstřelky Diesela&Rodriguez nemusí příliš stydět a může si naplno užívat absurdní nápady scénaristů. Už úvodní titulkové a celkem originální intro se Stathamem dává jasně najevo, co vás v následujících 140 minutách čeká.