X-Men: Poslední vzdor (2006)

Určite najlepšia časť trilógie. Parádne zavŕšenie ságy so smutným koncom. Famke Jansen sa pekne rozohnila ako naj- mutant. Chudák profesor, nečakené. No skrátka finálny boj spravený dokonale. Nie je čo vytknúť.

X-Men 2 (2003)

Slušné pokračovanie, ktoré v akčných scénach predstihlo prvú časť. Jednotka je ale jednotka. Tentokrát sa Xavierova družina musí pridať k Magnetovi a jeho modrej priateľke aby prekazili plán Briana Coxa vyhubiť všetkých mutantov. Aj v druhej časti vyzdvihujem parádnu hudbu, vizuálne efekty a našponovaný dej. Famke Jansen sa úloha Jeane Grey nesmierne hodí a hlavne v závere je fakt hot.

X-Men (1992) (seriál)

Parádne spracovanie comixu do podoby animovaného seriálu. Je to klasika, ktorú nemôžem hodnotiť negatívne.

X-Men (2000)

Myšlienka prirodzenej evolučnej mutácie je podľa mňa veľmi reálna aj keď ide len o comix. Každých pár tisíc rokov nastane evolučný skok, ktorý sa prejavý náhlymi zmenami v biológii človeka. Film je zvládnutý skvelo, efekty a hudba bez chyby.

Tenkrát v Americe (1984)

Úžasný príbeh o dvoch kamarátoch z detstva Noodlesa a Maxa od ich zoznámenia na počiatku 20. storočia až po Maxov nedôstojný koniec o 60 rokov neskôr. Skvelá Moriconeho hudba sa prelína celým filmom a dotvára zvláštnu atmosféru podobne ako vo Vtedy na západe. Myslím, že dlhší film som do teraz nevidel. Bez mála 3 hodiny, 46 minút. Zaujímavé je, že Joe Pesci sa v titulkoch uvádza hned po De Nirovi ako jedna z hlavných postáv, no vo filme sa objavuje až v druhej polovici a jeho celé pôsobenie vo filme trvá možno 10 minút. Aj keď niektoré zbytočne dlhé scény si režisér mohol odpustiť, celkový dojem to nekazí a tomuto filmu rozhodne patrí 5 hviezd a miesto medzi 50 najlepšími filmami.

Matrix Revolutions (2003)

Parádne zavŕšenie jednej z najlepších sci-fi trilógií všetkých čias. Skutočne slušne spravený záver vysvetľujúci všetko, čo divákom nebolo jasné z prvých dvoch častí. Agent Smith zaplavil mesto samým sebou a finálny bombastický súboj teda fakt stojí za to. ...It ends tonight... ...I know it does, I´ve seen it. That´s why the rest of me is gonna enjoy this show, ´cause we already know, that I´m the one that beat you...

Matrix Reloaded (2003)

Solídne pokračovanie prvej časti. Aj keď je Reloaded podľa mňa najslabšia z trilógie, stále ide o Matrix ako taký a tomu nemôžem dať iné hodnotenie ako full house.

Hranice smrti (2007)

Dosť priemerený kriminálny film. Čo mu však pridáva na zaujímavosti je skutočnosť, že je natočený podľa skutočných udalostí.

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Okrem detailne vykreslených brutálnych scén plných lietajúcich hláv a údov je na tomto filme všetko priemerné. Hrozne mi vadia tie roztrhané zábery, hlavne keď ich je toľko v jednej scéne. Človeka z toho po chvíli bolia oči. Dĺžka filmu - hrôza. Štvrté pokračovanie Ramba si zaslúži aspoň 110 minút. Slabé dialógy, slabá hudba.

Tahle země není pro starý (2007)

Desivo kľudný výraz v tvári psychopatického vraha Antona v podaní málo známeho Javiera Bardema dáva tomuto filmu nezvyčajnú atmosféru. Toho oscara si určite za svoj výkon zaslúžil.