Vetřelec: Vzkříšení (1997)

Aj keď pre mnohých je štvorka najslabšia zo všetkých votrelcov, pre mňa je Vzkriesenie na rovnakej úrovni ako predoľlé časti. Hoci je to pojaté viac akčnejšie a humornejšie ako predchádzajúce časti a z Ripleyovej urobili niečo ako superhrdinku, super hudba od Johna Frizela vytvárajúca tajomnú atmosféru a parádne efekty znamenajú plný zásah. -...Hej Ripleyová. Slišel jsem, že jsi se s nimi setkala už dříve. - To je pravda. - No a jak to skončilo? - Umřela jsem.

Nepřítel před branami (2001)

Tomuto vojnovému filmu by som dal 5 hviezdičiek, ale tú poslednú stiahli podľa mňa nie celkom presvedčivé herecké výkony Jude Lawa.

Gauneři (1992)

Parádny film založený na amerických slangových dialógoch, tak ako všetky Tarantinove filmy. S menami ako Keitel, Roth a Madsen Tarantino pokračoval aj vo svojej ďalšej filmovej tvorbe a vedel prečo.

Trosečník (2000)

Hanks + Zemeckis + Silvestri

Nájemní vrazi (1995)

Dobrý akčný film s hviezdnym obsadením a občas celkom trefnými dialógmi. ...She likes me.... ...She likes dead fish, too...

Až na krev (2007)

Zaslúžený oscar pre D. D-Lewisa za jeho strhujúci výkon. Sledujeme život jedného muža, ktorý sa tvrdou drinou, ale aj svojou krutosťou vypracoval z chudobného osamelého hľadača striebra na bohatého ropného magnáta. Na konci filmu je z neho však už len osamelá troska, závislá na alkohole. Naozaj kvalitný film s nezabunuteľnou záverečnou scénou.

Jako zabít ptáčka (1962)

Aj keď z oficiálneho obsahu od distribútora sa zdá, že celý film sa odohráva v súdnej sieni, nie je tomu tak. Samotnému súdnemu procesu je vlastne vo filme venovaných asi 15 minút. Advokát Atikus Finch sa márne snaží obhájiť nevinu čierneho muža. Aj napriek tomu, že je zjavne nevinný, je bielou porotou uznaný za vinného. Zaujímavý film o odvahe jedného muža, ktorý sa nebál postaviť proti názoru vačšiny a vtedajšej spoločnosti.

Riziko (2000)

Slušne zvládnutý film s napätou atmosférou prostredia burzových maklérov.

Mlha (2007)

Zo začiatku filmu sa zdá, že ide o obyčajný horor o zmutovaných príšerkách, ktoré utiekly z klietky pri armádnych pokusoch. Šokujúce skutočnosti, ktoré sa však dozvedáme na konci filmu hovoria o opaku. Tak depresívny koniec som už dávno nevidel. Posledné minúty filmu spojené s úžasnou hudbou zanechali vo mne nezabudnuteľný dojem. Darabont tiež vo filme skvelo vystihol psychiku ľudí, ktorým stačí málo aby sa v momentoch strachu nechali zmanipulovať fanatickými jedicami.

Den poté (2004)

Náhodou, aj napriek absencii výraznejšej hereckej osobnosti je tento film zvládnutý dosť slušne. Monumentálne katastrofické scény na mňa urobili slušný dojem a nebiť niektorých detailíkov, dal by som aj 5 hviezd.