• Pohádka

Labyrint lží (2008)

Prostředí, které je momentálně ,,in". Jedna nadupanější akce střídající druhou. Sympaťák DiCaprio, který se víceméně úspěšně snaží přesvědčit nejen sebe, že on je ten pravý na to, aby zachránil svět před terorismem. Crowe jako jeho super arogantní šéfik, jehož bych co chvíli nejraději nakopla do řiti, abych si na konci řekla, zaplať bůh, že tam byl, protože mě po celý film udržoval ve střehu a dotvářel tak perfektní atmosféru dobra prolínajícího se se zlem tak těsně, že občas nebylo jasné, komu vlastně fandit. A Mark Strong, který mi v nejednom okamžiku připomínal Andyho Garciu v jeho nejlepších rolích. Tohle vše pod taktovkou Ridleyho Scotta, mistra akčního filmu. Nebýt celkem vlažného konce, nebylo by co vytknout. Takhle 4 a půl.

Krycí jméno Donnie Brasco (1997)

Al Pacino v roli mafiána, který je v podstatě jenom do počtu, přesto největší hvězdou filmu. A s ním Johny Depp, tajný agent FBI, ženoucí se za spravedlností, jenž se nakonec musí vyrovnat s krutým poznáním. Jejich společné scény jsou vymazlené do posledního detailu. Brilantní. Pravdivé. Se skvělým koncem, který se vám vetře do paměti a na hodně dlouho tam zůstane. Přesně takhle to totiž, vážení, na světě chodí!

Venkovský učitel (2008)

Po shlédnutí Českých lvů jsem si řekla, že se teda konečně kouknu. Zuzana Bydžovská si lvíčka zaslouží. Pro ni role šitá na míru. Pro Pavla Lišku mám slabost, ale tady bych stejnak uvítala raději někoho jiného. Tandem Sláma/Liška začíná být nesmrtelný. Ladislav Šedivý jako neherec příjemně překvapil, Marek Daniel taktéž potěšil. I scénář se mi líbil. Takže asi jediné co mi vadilo, byla přehnaná délka. Být to o fous kratší, tak jsem ještě spokojenější. Sama jsem překvapená, ale nemůžu jinak. 80%

Stmívání (2008)

To je vážně romanťárna jako blázen. Což je neuvěřitelně moc na škodu. Hlavně když se Bella svěřuje nahlas, tak to vyloženě zavání kýčem. Za tohle palec dolů, možná rovnou dva... Co se ústření dvojice týče, tak ta možná vypadá dobře na plakátě, ale s hraním už je to horší. Někdo to nazývá ,,hraní do hloubky", já spíš křeč. Hlavně pak u Roberta Pattinsona. Co ten dovede s obličejem, to jsou teda věci. Občas mi to přišlo až nechutné. Za tohle taky palec dolů...Na druhou stranu je tam hodně povedených momentů, kterým vévodí baseball. Ten jsem si musela pustit dvakrát.o) Pár pokusů o temnější scény a samozřejmě fantasy prvky, bez nich by to bylo zřejmě nekoukatelné. Celkově hodnotím atmosféru palcem nahoru. No a konečně hudba. Ta se povedla náramně. Kůli ní se možná aj podívám znova. Palec nahrou...Sečteno a podtrženo: 5-2-1+1+1=4****

Proč bychom se netopili (2009) (seriál)

Při prvním díle jsem myslela, že snad vypnu zvuk, jak mi byl vypravěčský hlas Václava Rašilova protivný. Od té doby se to sice zlepšilo, ale v jeho případě i nadále jediná kloudná věc, kterou kdy vypustil z pusy, zůstává ,,Modlitba vodáka". Jednoznačně největší slabinou tohodle seriálu je herecké obsazení. Vážně žasnu, kde ty herce vyhrabali. Přitom je to dobrý námět a já se těšila, že z toho vykouzlí něco ve stylu Hop nebo trop. Škoda. Od mého úplného nezájmu to zachraňuje Lukáš Vaculík, který mi na obrazovce vážně chyběl.

Kalifornské léto (2004) (seriál)

Úplně nudné odpoledne se tímhle zaplácnout dá, ale žádnou kvalitu v tom nehledejte. Ukončení po první sérii myslím mluví za vše.

Kamarádova holka (2008)

Jedním slovem zklamání. První půlhodinu jsem se tak nudila, že mi přišlo smysluplnější koukat do prázdna než na samotný film. Pak se to sice trochu rozjelo, ale stejnak to na moji tváři vyvolalo úsměv jen zoufale málo. Holt herecké obsazení není všechno. Zde jsem se o tom znovu přesvědčila.

Yes Man (2008)

Jim Carrey mě stále umí rozesmát. Alespoň něco se nemění. Yes Man sice není plný obvyklých šíleností, ale i tahleta zdánlivá umírněnost je fajn. Spokojenost.

Tracey: Fragmenty (2007)

Příběh obyčejný patnáctiletý holky? Dejte pokoj. Každopádně tenhle film stojí za to vidět. A to nejen kůli netradičnímu zpracování, které chtě nechtě zahltí všechny vaše smysly. Jako ostatně všechno, co má nějaký smysl. A pro fanoušky Ellen Page je to přímo povinnost. Tleskám nejen jí, ale i nápadu tenhle film natočit.

Divoké vlny (2007)

I přestože příběh není zrovinka chloubou této ,,drsňácké" animátorské blbůstky, tak já se bavila hodně. Tučňáci na prknech u mě fungovali vážně maximálně a u každé takové scény jsem se smíchy div neválela pod sedačkou. A co teprve když vyrazilo na vlnu kuře. Come on Joe!