Prostě sexy (2002) odpad!

Ale pozor, i u Odpadu! se přeci může člověk královsky "zasmát". Ha ha

Iron Man (2008)

Kdo kdy mluvil o tom, že ve stínu nemůže vyrůst nic pořádného? Pche! Iron Man ve všem předčí bohatšího a slavnějšího(a nudnějšího, a blbějšího, a horšího, a...) Spider-Mana, Supermana, a nakonec i toho třetího X-mena. Jestli tohle byl jen první díl v sérii, tak musím konstatovat, že staví na velmi solidních základeh. 85%

Maraton lásky (2007)

Primitivní a strašně jednoduché. Schwimmer není jednoduše žádný nový vizionář, ale ani si na něj nehraje. A žádný z herců se nesnaží sáhnout si na plešouna(a teď tím nemnslím na Pegga;). Otázka je, zda je to k dobru věci. Nu, tak tedy mé jednoznačné ANO! Angažování částečného ánsáblu skupiny Big Train bylo geniální volbou, stejně tak jako obsazení "póvla" jménem Dylan Morana, který navozuje pocit, jako by se právě vrátil ze svého knihkupectví.:-) Je to malý film o malém člověku - a to je ale velký příběh.;) 70%

Tropická bouře (2008)

"Robert Downey Jr., Američan, který hraje Australana, který hraje Afroameričana... nominován."

VALL-I (2008)

WALL-E boduje. Pixar ruluje a Andrew Stanton craftuje. A díkybohu tu nikdo nefuckuje. Je to méně vtipné než Ratatouille, ale zase o poznání lepší než Hledá se Nemo. A ve scéně, kdy si Pixar dělá srandu z diváků a zkouší jim vnutit pocit odfláklé animace, jsem si to skutečně užíval. Snad jen ten zrůdný Fred Willard tu působí jako pneumatická pěst na oko.

Bezstarostný sex (2007)

Mladí lidé prcají, šukají, vymrdávají, zasouvají, vysouvají, pronikají, nasazují, sundavají, kouří, lížou, lžou, kradou, mluví, sedí, stojí, klečí, křičí, brečí, bijí, masturbují, sténají, stříkají, tečou, vlečou a sečou. Pokud vám na tomhle komentáři vadí byť jen jedinné slovo, filmu se vyhněte, jak spermie pasivní antikoncepci. 75%

Kung Fu Panda (2008)

"Mouise", jak by řekl jeden Francouz. "Ribrezzo" by prohlásila má známá Italka. "Diarrea" odpálil by to Španěl. "Scheißerei", nebral by si servítky Němec. "Disaster" by jako obvykle použila američanka. A "Pošetilá konina", jak říkám já. A já si vážně říkal, že se mi to jen zdá. Tohle přece nemohlo být myšleno vážně, vždyť na tom NENÍ vůbec nic zábavného, o něčem k zasmání nemluvě. Slušný dabing a počertech průměrná animace to vytahují aspoň na 35%. Tohle už je opravdu mizérie nejvyššího kalibru, schválně, čím se to studia pokusí ještě trumfnout (a že se pokusí, na to vem te jed). P.S. Většinou se ke komentářům ostatních nevyjadřuji, ale Rentone, kde se dá tvůj komentář podepsat?

Válka termitů (2006)

Naivní jsou ti, kdož si myslí, že je to dokument. Ve své podstatě je to totiž hraný film, kde režisér ovládá své "herce" a nechává je reagovat na umělé situace. Napovídá tomu mimojiné fakt, že přírodovědně-výpovědní hodnota je skoro nulová a hraje se tu jen na efekt. Přesto to není úplně špatné, jen mě mrzí, že při té stopáži a potencionálu, který to mělo, Philippe Calderon nepředvede nic, co by bralo dech, nebo co by ve mě nadlouho uvázlo. Pamatuji si totiž na jeden krátký dokument s Davidem Attenboroughem, který pojednával právě o útoku mravenců na termitiště. Na jméno už si nevzpomenu ale ty výjevy z bitvy a komentář vypravěče si pamatuju už řadu let a velmi rád na ně vzpomínám. Což se ani v jednom případě určitě nebude moci řícit o La Citadelle assiégée. Doporučuje 5 termitů z 10.

Monology vagíny (2002) (TV film)

- Orgasmy na HBO, jsem celá pryč. Dost originální a zábavné. Sakra škoda, že se to po dvou třetinách zasekne a ten opakovací kolovrátek začne nudit. Když už to mělo mít tuhle podobu, tak bych se nezlobil, kdyby tomu HBO přiřklo nějakého zkušeného režiséra, který by dokázal diváka zaujmout třeba i po dvou hodinách. A ne maximálně 50 minut, jako v případě Eve Ensler. Osobně jsem ale toho názoru, že to měla Eve Ensler pod svým dohledem natáhnout na několikadílnou TV-sérii, právě s těmi 50 minutami na díl. Materiálu a talentu na to má dostatek. Jinak řečem, že je to jen pro "ženské", neveřte. Určitě budou rozdíly v tom, jak to budete vnímat, ale bavit se budete bez rozdílu (nejen) pohlaví. P.S. NEVĚŘTE tomu, co je psáno v Obsahu. Dost pochybuju o tom, že to jeho autor vůbec viděl(promiň ale to, co tam píšeš, je úplně z cesty).