Bez záznamu (2012)

Těžce evropský rukopis a britské reálie látce prospívají a posouvají film za rámec klasického špionského akčňáku. Odehrávat se to ale v USA pod taktovkou Douga Limana, nátáhlo by to naopak davy a vydělalo balík. Osobně jsem vděčný za tuhle verzi, připomínající ultrarealistické a nečernobílé Profesionály s pohledem z obou stran, s ženskou verzí Cowleyho, a mladším a méně trendy Bodyem. Doyle jen zestránul, ostříhal se a začal sípat. Nečekejte přímočaré Taken. 9/10

Kronika (2012)

Aneb jak vám může podělat život jedna hodně nevydařená felace...

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

Seschlý agent Hunt na totálně nezajímavé misi, bez oponenta, ale za to s týmem nuzáků s potenciálem chánovské sousedké hlídky a charismatem sepraného trička. Trojka vedle toho vypadá jak strhující akční pecka s psychologickým i filosofickým přesahem a hlavně superzáporákem, kterému tu hrozbu i věříte. Vyleštěné jak fáro na výstavě, s make-upem prvotřídní děvky, ale bez duše a s velkým množstvím pohlavních chorob. (nejen) ruce pryč!

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Jak zve Holmes Watsona na party? "Přijď, bude prdel." Dokud jsou vnitřní napětí, gagy, narážky a dvojsmysly zábavné, nic proti. Ale postavit 90% scénáře a veškerých pokusů o vtip právě a jen na tom, je velký krok vedle, hlavně, když valná většina toho není skutečně vtipná. O čem bude trojka? Ritchie vezme ten nově vzniklý trojúhelník někam do exotiky a budou se dělat narážky na adopci malých černoušků? Ne, díky.

Tři mušketýři (2011) odpad!

Nejhorší film, co jsem letos viděl. A to jsem viděl Twilight.

Válka Bohů (2011)

Měl jsem ty nejlepší předpoklady film nenávidět. Tarsem Singh tak musel svést těžkou bitvu, abych ho vůbec začal brát vážně. Nevychází z toho s čistým štítem, nicméně stále je to ve všem lepší, než těch pobitých Třista. Theseus je tu stále jen člověk s omezenými možnostmi, žádný neporazitelný řecký hrdina, padouch je příjemně brutální a vychytralý, nicméně čím si udržoval loajalitu armády, to jsem doteď nepochopil a bohové jsou konečně sami o sobě dostatečně zajímaví, aby utáhli vlastní dějovou linku. Film občas dost ztrácí tempo v dialozích, které by nutně potřebovali revizi, ale ty naštěstí nepůsobí jako hlavní hybatel děje a nejsou až na vyjímky moc důležité. Příjemné překvapení neurážející divákovu inteligenci. 70%

Párování (2000) (seriál)

Těžce ze života. Himym? Friends? Community? Ale kdeže, osobní zkušenosti a zážitky z toho čiší na míle daleko a jen dokazují, jak skvělý je Moffat scénárista (to, že ho doteď holywood neobjevil, je obrovská škoda). Nejlepší a nevtipnější sitcom, co kdy zavítal na televizní obrazovky. S vyjímkou Červeného trpaslíka. ;) "I've got the key to the gates of paradise; but I've got too many legs!"

Twilight sága: Zatmění (2010)

David Slade jako režisér nejlepšího a nejhoršího filmu o upírech za posledních deset let.

Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (2011)

Svatba, disfunkční erekce, perioda naplánovaná na líbánky, děcko... a pak dlooooouho nic. Napsat a natočit dvouhodinový film o ničem si žádá jistý druh talentu.