Kwaidan (1964)

Keď to dopozerám do konca, pravdepodobne zmením hodnotenie ....

Chlapi nepláčou (2000)

Štvrtá hviezdička asi úplne nelogicky za polštinu v "gangstersokm filme". Keď sa kápo tvári akože smrteľne vážne a vyhráža sa vám ľadovým hlasom v jazyku, kde všetko znie ako zdrobnelina, tak sa nedá nesmiať. Vážne hurhónsky. Je to úplne ujeté, miestami naprosto príšerné aby som mala čisté svedomie, asi každý druhý týždeň zmením hodnotenie o 2* nadol :D

V červenci (2000)

Strašne roztomilá, naprosto pohodová cool komédia :) 4,5 * :)

Osmý den (1996)

Veľmi milý filmík o tom, ako "náhodné stretnutia" prídu obvykle vtedy, keď ich v živote najviac potrebujeme. A ak sa dokážeme pozrieť tým smerom, ktorým nám ukazujú, môže z toho byť niečo, čo náš život nesmierne obohatí. A to aj napriek tomu, že niekedy to spočiatku rozhodne tak nevyzerá! :)

Hubená Sussie (2003)

Super poriadne ujetá a neotrlá komédia :)) Severský suchý humor má šmrnc :)

Hezké vesnice hezky hoří (1996)

Neviem si predstaviť ako takýto film vníma niekto, kto osobne nepozná Balkán a balkáncov. Je v ňom totiž vidieť všetko, celá schizofrénia tohto nepríčetného národa, celá nepochopiteľnosť a bizarnosť vojny. V tejto vojne sa diali aj omnoho zverskejšie veci, ďakovala som v duchu režisérovi za to, že sa nepustil do totálneho naturalizmu, že to bolo smerované skôr akosi hystericky tragikomicky, s vyzdvihnutím absurdity diania v tejto nádhernej krajine. Dajte bláznivej mentalite zbrane, anarchiu podporenú silnou propagandou, zaliatu rakijou a horúcou krvou a vyjde vám niekoľko rokov trvajúca občianska vojna, ktorej následky nezmiznú celé veky. Niektoré trpko vtipné narážky na Tita, staré známe piesne, akási podivná "česť", o ktorú sa viedli spory - to všetko urobilo veľmi silný drink namiešaný z týchto pálivých ingrediencií a naservírovalo ho tak, že mierne povedané - ohromil. Nebolo iste povedané všetko, históriu by každá zo zúčastnených národností napísala inak, kde ale bola a je PRAVDA, to rozhodne nevie nikto! A ak si myslí že áno, patrí mu len kyslo ironický úškrn a lá Nikola Kojo.

Stezky světla (2005)

Výnimočný film. Ťažko popisovať a komentovať, je to proste treba vidieť. Veľmi dlho som naň čakala a tešila sa a tým som nadobudla postupne pocit, že ma kvôli tým vysokým očakávaniam určite sklame. Našťastie nestalo sa. Je to natočené o niečo menej pochmúrne a o niečo viac moderne, ako som čakala, ale nie je tomu čo vytknúť. Vrele odporúčam.

Paříži, miluji Tě (2006)

Silne váham medzi troma a štyrmi hviezdičkami. Možno som od filmu čakala niečo iné, možno som ho nevidela v správnej nálade. Pravda, ťažko asi aj očakávať, že z 18 "pokusov" bude pre každého 18 správnych.... Suma sumárum, niektoré príbehy si ani poriadne nepamätám, niektoré na to, aby sa plne rozvinuli potrebovali možno viac, ako tých pár minút, niektoré som nepochopila, ale aj napriek tomu sa mi páčili (azijská kaderníčka), na niektorých sa mi páčila myšlienka, ale nesadlo mi spracovanie a herecké obsadenie (jediný "homosexuálny" príbeh, ak to tak možno nazvať), Coenovci mi nesadli vôbec, ale to je u mňa skôr tradičné. Za úžasné považujem poviedky Tykwera, Payna, Nataliho, Depardieua a Auburtina. Raz si to pustím znova a možno to vo mne vyvolá iný pocit. Asi potrebujem pomalšie tempo na to, aby som sa do príbehu vžila, neviem....

Karcoolka (2005)

Tak 2-2,5 hviezdičky za pár vtipných momentov....vlastne asi tak 2-3 vtipné momenty. V podstate hrozný film! :)

Anakonda (1997)

Škoda, že sa vôbec natáčajú takto stupídne filmy. Keby radšej rozpočet filmu venovali hladným deťom v .......... no kdekoľvek :) Jedna hviezdička za peknú prírodu, keďže mám dnes dobrý deň :/