The Last of Us - Když se ztratíš v temnotě (2023) (epizoda)

Co dodat... Myslel jsem si, že to bude famózní a je to famózní. Herní série je moje nejoblíbenější ze všech, tudíž na seriál jsem se těšil a neměl jsem ani jednou pochybnosti, že to dopadne špatně. Skoro hodina půl utekla jako voda, kdy první polovina je naprosto dokonalá, ale naprosto. Druhá polovina, která se odehrává v současnosti, tak už je taková pomalejší a je to takové seznámení a ukázání, co se bude dítě v budoucnu. Podobnost s předlouhou je skvělá, opravdu některé scény jsou 1:1 s hrou. Velké + je, že tento seriál zaujme i lidi, kteří nehráli tuto hru, je tam vše vysvětlené. Možná malý nedostatek je, že mohli ukázat trochu víc z toho, co Joel v karanténní zóně dělá a dělal. Jinak hudba skvělá, co by jste čekali, když to měl na starost samotný Gustavo. Tohle je opravdu velká pecka od HBO a jestli takhle budou pokračovat další díly, tak si myslím, že se opravdu bude jednat o nejlepší počin tohoto roku. A hlavně taky... Ty emoce, ty tam jsou cítit a myslím si, že ten cast není vůbec špatný, ono přeci jenom nezáleží na vzhledu herce, ale na tom, jak postavu zahraje charakterově. Hodnocení po prvním díle: 10/10

Jack Ryan - Season 1 (2018) (série)

To jsem takhle jednou projížděl Prime Video a narazil na tento skrytý skvost, který na mě vyskočil jenom kvůli nové sérii. Tohle mi fakt sedlo, všechno bylo skvělé. Příběh byl skvěle vymyšlený a propojený, kamera skvělá, hudba skvělá a herci... Co k tomu říct, Krasinski si to hrozně dával a víceméně všem jsem opravdu tu roli věřil. Líbilo se mi taky střídání oblastí, Sýrie, Francie, horské podnebí ve Francií atd. atd. Bylo to nadupané akcí, vlastně v každém díle bylo něco, buď naháněčka nebo přestřelka, bylo to prostě nadupané. A ten poslední díl... To byly nervy, ty momenty, kdy to krásně do sebe klaplo všechno, nebo nahánění v metru, není to všechno, ale nechci spoilovat. Taky se musí nechat, jak byl ten film vyvážený, akce, příběh, pohled do historie charakterů, emoční cítění postav, opravdu skvělé. Ale i tak samozřejmě se tu najdou nějaké mínusy, nesmyslné věci, které by se nestaly nebo by je člověk neudělal. Vedlejší linka, která byla opravdu jenom vedlejší a čekal jsem něco víc od toho... Sice další dvě série už nemají taková hodnocení a jsou prý trochu nuda, ale zkusím tomu dát šanci. Hodnoceni první série: 9/10

Známí neznámí (2021)

Vcelku fajn česká předělávka až na to, že to je právě ta předělávka a není tam nic nového nebo originálního. Nejvíc se mi v roli líbil Hofmann, což se dalo čekat. Na nudný večer určitě tento film postačí. Hodnocení: 6/10

Nesnesitelná tíha obrovského talentu (2022)

Pěkná komediální jízda, Nick Cage řádí jako za mlada a jde vidět, že si to užívá. Pedro Pascal je pro mě poslední dobou velké překvapení a těším se, co předvede v následujících filmech či seriálech. Je to plné vtipu, ironie, narážek a dělání si srandy sám ze sebe. Je tam plno klišé, občas mi to přišlo jako trochu nuda, ale i tak jsem se bavil. Hodnocení: 8/10

Nespoutaný Django (2012)

Skvělej film, který je excelentně napsaný, zahraný, zrežírovaný a hudba je skvostná. Krví se nešetří a humorem taky ne, všichni si své role naplno užívají a fakt jsem si myslel, že tohle bude pro mě jasná 10. Akorát tak nějak ke konci to ztratilo šmrnc a celkově se mi to táhlo, kdyby to bylo o několik desítek minut kratší, tak by to bylo perfektní. Konec už nebyl pro mě takový feeling jako měl film na začátku, už to nemělo takové grády a mohlo to být vymyšlené trochu jinak. Hodnocení: 8,25/10

Šílená noc (2022)

Vánoční zábava, jak má být! David Harbour jako Santa válí a jde vidět, že si to opravdu užívá. Filmu nic nechybí, má to humor, má to hodně násilí, které pohladí na duši, má to i své emoční vánoční kouzlo. A ta akce, kdy do toho hraje pěkná vánoční hudba a Santa hledá ty nejlepší způsoby, jak někdo oddělat, ať už s kladivem, házení sněhových koulí, průlet skrz komín, tak to je opravdu skvělé. Důležité je nečekat od toho něco vážného nebo světoborného, prostě skvělá akční jízda s dávkou humoru. Hodnocení: 7,5/10

Zoolander (2001)

Určitě fajn komedie. Občas mi přišla opravdu geniální a občas mi to přišlo trochu trapné, takže takový střed pro mě. Ironická stránka je fakt perfektní a nedá se k ní, co vytknout. Herecké výkony skvělé, kdy si každý umí ze sebe udělat srandu. Hodnocení: 7/10

Avatar: The Way of Water (2022)

Krásné, emotivní, velkolepé. Tři hodiny mi utekly jako voda, první třetina taková rozjezdová, kdy jsem si říkal, jestli se něco bude dít, druhá třetina úchvatná, ten vizuál je fakt famózní, vodní svět neskutečný, opravdu propracovaný. Děj je vlastně jako v prvním díle, což je asi největší mínus tohoto filmu. Scénář občas takový horší trochu, ale dá se to přežít. Emoce jsou tam opravdu cítit, prostě si přejete, aby rodina skončila spolu. Hodnocení: 8,5/10

Král Richard: Zrození šampiónek (2021)

Jsem mile překvapen a nadšen. Zase tak velký fanoušek tenisu nejsem a příběh sester Williamsových jsem neznal, o to víc mě to zajímalo. Smithova nejlepší role, věřil jsem mu všechno, po chvíli člověk zapomene, že to je Will Smith a ne Richard. Tyhle sportovní příběhy a filmy miluju, je to plné odhodlání, motivace, ale taky klišé... Až moc se tady točí hodně věcí okolo rasismu, neříkám, že to tak nebylo, ale podle mě by bylo lepší, kdyby tam bylo víc sester Williamsových a ne Richarda, který často opakuje to samé ohledně utlačování Afroameričanů v historii. Jinak skvělá hudba, od všech skvěle zahráno. Hodnocení: 8,25/10

Dospívání po americku (1993)

Bezpochyby skvělý film, kde se už tehdy šlo vidět, jaký má Leo talent. Skvělé herecké výkony jak už od Lea tak od De Nira, kde perfektně ukazují vztah mezi synem a nevlastním otcem, mezi kterýma to není úplně nejlepší, nakonec vztah graduje a graduje. Ale určitě to není něco, co bychom už někde neviděli, nebo by to bylo něco světoborného nebo opravdu originálního. Celý tento pěkný příběh doprovází famózní hudba, kterou je radost poslouchat. Přišly mi málo výrazné vedlejší postavy a některé i docela zbytečné. Musím říct, že části, ve kterých se Tobias bavil se svými kamarády a všem ukazovali, jací jsou frajeři, tak mě místy moc nebavily. Taky začátek se mi trochu táhnul, než se to celé rozjelo, ale jinak skvělý film. Hodnocení: 8/10