The Last of Us - Long Long Time (2023) (epizoda)

Nestačím se divit, kolik tady je lidí, kteří dávají špatné hodnocení jenom kvůli tomu, že tato epizoda byla o homosexuálním páru (i když tato skutečnost byla jasně naznačena taky ve hře). Bylo to natočené s citem a i když to byla odbočka a ve hře to je jinak, vůbec mi to nevadilo, tento díl taky hodně odrážel vztah Ellie s Joelem. Myslím si, že si seriál může dovolit jeden takový díl, ono nás čeká ještě 6 dílů a když se vezme, že díl má tak hodinu a něco, tak nás čeká ještě tak 7 hodin skvělé show a myslím si, že to pojede o něco rychleji než ve hře. Přeci jenom na seriálu dělá Druckmann a ten si podle mě dával hodně záležet, aby to všechno pěkně vyšlo. Hodnocení: 9/10

David Attenborough: Život na naší planetě (2020)

Smutné a depresivní, ale i tak ne tolik beznadějné. Mistr Attenborough vypráví, jak se za jeho života změnila naše planeta a je to opravdu smutné, člověk si uvědomí, jak blízko jsme ke konci a je to pouze chyba lidstva a taky na nás stojí, abychom se zachránili. Tato legenda by se taky na nás mohla vysrat a neříkat nám vůbec nic, ale tady jde vidět, jak mu opravdu na té planetě záleží, když nám předává toto poselství. Každý by se měl podívat na tento dokument. Hodnocení: 10/10

X (2022)

Pěknej retro kousek. Líbily se mi ty nápady, hraní si se střihem, odkazy na jiné klasiky, kamera byla skvělá a herci taky v pohodě. Ale i přes tyhle nápady se mi ta první půlka táhla a vlastně trvá půl filmu, než se něco začne dít. Potom dojde na klasický slasher s jednou opravdu nechutnou scénu, na kterou doufám rychle zapomenu. Druhá půlka byla brutální, ale hodně věcí tam bylo do očí bijící, jak to je i v ostatních hororech. Myslím si, že to mohlo být ještě o něco lepší, do obou půlek dát něco navíc a bylo by to ono. Ale i tak jsem se v druhé půli docela bavil. Hodnocení: 6/10

Bledé modré oko (2022)

Skvělí herci, skvělá kamera a celkově skvělé zrežírované. Tady přichází to ALE, film mě vůbec nebavil, bylo to zdlouhavé, nudné, bez napětí a bez nějakých emocí. První půlka se mi docela i líbila říkal jsem si, že mě čeká super temná detektivka, ale pak to se někde zlomilo a ten děj byl vlastně o ničem, tam se nic nedělo, trochu jsem si přál, ať už je konec... Mělo to velký potenciál a těšil jsem se, ale bohužel zklamání, tak jak už je ve zvyku od Netflixu v poslední době. Hodnocení: 4,5/10

Menu (2022)

Dílo je dokonáno. Zábavné, tajemné a překvapující. Velké překvapení, moc jsem nevěděl, co mám od filmu čekat a dlouho váhal, jestli se na to podívat a vyplatilo se. Herecké výkony naprosto bravurní, Ralph hraje dobrého magora a stačí mu občas k tomu jenom mimika. Od začátku to bylo perfektní, potom to trochu ztratilo ten drive, ale ke konci se to zase rozjelo. Ten film mi celkově padl do noty, celé to doprovází skvělá a zároveň netradiční hudba a člověk neustále přemýšlí nad tím, co se děje. Právě u takových filmů mě štve, že na čsfd nemůžu dávat půl hvězdičky, takže jsem takový na vážkách, kolik tomu dát. Ale asi hlavní problém, co s tím mám, tak že vlastně motivace šéfkuchaře zabít hosty na základě toho, že mu někoho hejtil jídlo, nebo že se mu nelíbil nějaký film, to je takové hloupé... Hodnocení: 8/10

The Last of Us - Nakažení (2023) (epizoda)

Druhej díl opět parádní. Úvod nás seznamuje se začátkem nákazy a vůbec mi to tam nevadilo, docela jsem to uvítal. Začátek trochu pomalejší, kdy se prochází městem, ale už tam byla první taková scéna, kde můžeme vidět, že vztah Ellie a Joela se bude měnit a prohlubovat. Moment, kdy se vleze do muzea, tak je to jedna velká jízda, ta atmosféra v muzeu, to napětí, naprosto geniální. Co se musí vyzdvihnout, tak je hudba, je stejná jako ve hře, slyšel jsem ji tisíckrát, ale stejně to je pro mě skvost a vždycky mám všude husinu. Jde prostě vidět, že tvůrci si dali fakt záležet a taky, jak moc se seriál zlepší, když na tom dělá samotný tvůrce příběhu, který si vzal rovnou na starost režii druhého dílu a zvládnul to bravurně. Jak jsem psal na začátku, až na ten trochu pomalejší začátek je tento díl perfektní.

The Mandalorian - Season 2 (2020) (série)

Naprostá bomba.... Hrozně rychlé tempo, rozpočet je znát v každé scéně, ten koncept, kdy Mandalorian dělá úkoly pro vedlejší postavy a zároveň se tím po kouskách posouvá hlavní linka se mi opravdu líbí. Opět se musí vyzdvihnout hudba, protože Ludwig Göransson je za mě naprostý génius. Každý díl jsem si užíval, akce tam je požehnaně, i když mě už trochu začaly otravovat ty přestřelky a neschopnost stormtrooperu, ale dá se to překousnout. Bez baby Yody by to ale nebylo ono, tahle postava dodává celému seriálu opravdu velké kouzlo a pokaždé, když se objeví na scéně, tak se usmíváte od ucha k uchu. Líbí se mi ta kreativita, atraktivita, napětí, opravdu teď nemůžu najít nějakou výtku až na to, co už jsem psal před chvíli. Hodnocení: 9,5/10

The Mandalorian - Season 1 (2019) (série)

Viděl jsem jeden film ze světa Star Wars, ale tohle jsem si i tak užil se vší parádou... Nejprve musím ocenit tu geniální hudbu, ta je jako perfektní, potom Pedra, obecně role Mandaloriana se mi hodně líbí a baby Yoda, to je jasné, ten vždycky zlepší náladu. Líbilo se mi jak to bylo plné nápadů, v pár dílech i humor a akce bylo fakt dost. Jediný problém, co s tím mám, tak mi přišlo, že občas kulisy vypadaly blbě a hlavně některá zvířátka vypadala opravdu zvláštně a nevím, jestli v dobrém nebo ve zlém slova smyslu. Dva díly byly takové slabší, jinak paráda, chytlo mě to a nepustilo až do konce. Hodnocení první série: 9/10

Jack Ryan - Season 3 (2022) (série)

Za mě spokojenost. Téma bylo velice aktuální, hudba byla skvělá a taky to bylo odlišné od dvou předešlých sérií. Bylo tam hodně politiky a mně to vlastně nevadilo, mohlo být víc akce a bylo by to ono. Hudba byla naprosto skvělá, časté střídání prostředí, což mi vyhovovalo a celé to vypadalo velice dobře. Poslední dva díly už byly nudné... Už se to moc natahovalo, akce skoro žádná a vlastně se už jenom čekalo na ten závěr, který mohl přijít daleko dřív. Hodnocení: 7,5/10

Jack Ryan - Season 2 (2019) (série)

Ne že by to bylo špatné nebo nudné, ale prostě to množství zápletek, vedlejších postav, bylo už toho hodně a člověk má co dělat, aby si to pospojoval. Plno věcí nedávalo smysl a chování postav občas úplně nereálné a celkově to na mě působilo tak nějak zvláštně, nebylo to uvěřitelné pro mě. Akce byla výborná, herecky taky výborné, ale ten scénář... Radši se držet jedné věci a udělat ji pořádně a ne míchat všechno dohromady, škoda no, i když druhá půlka byla lepší. Hodnocení: 6,5/10