Přátelé: Zase spolu (2021) (TV film)

PRIATELIA sú mojim najobľúbenejším komediálnym seriálom. Čakal som, že pôjde len o prehrávanie starých záberov a do toho pár slov hlavných protagonistov. Ale toto bola naozaj emočná pecka. Tak veľmi bolo vidno ako sa herci medzi sebou majú radi a vážia si jeden druhého za tých spoločných 10 rokov ktoré spolu strávili. Je tam kopa spomínania, záberov zo zákulisia, emócii, hostí a celé to pôsobí pre fanúšika seriálnu naozaj nostalgicky. Od prvého momentu až po posledný naozaj skvelé.

Beckham (2023) (seriál)

Fantastický dokument o legende Manchestru United. Pre fanúšika klubu a samotnéhé hráča povinná jazda a dokonalý počin. O silných emóciach ani nehovorím. 5* povedal by som 100%. #BECKS7

Liga spravedlnosti Zacka Snydera (2021)

PECKA. Jedným slovom pecka. Musím povedať, že okrem pár scén si z 2017 verzie nepamätám naozaj nič. Ale jedno viem naisto. Po filme som určite nemal také nadšenie ako po tejto verzii. Pozeral som si na youtube porovnanie a rozdiely oboch verzii a musím povedať, že Snyder odviedol naozaj skvelú prácu. Rozhodne lepšiu ako pri Batman vs. Superman. Tam som cítil nenaplnený potenciál (aj keď za 5*), zatiaľ čo tu nadšenie. Áno, prvá polovica bola celkom naťahovaná, boli scény, ktoré mohli byť vystrihnuté, ale nenudil som sa počas tých 4h ani raz (samozrejme že som to nevidel na 1x). Mám len jednu výhradu. Prečo také krátke? (A to nie je irónia.). Vyvrcholenie filmu ma naozaj naladilo a presvedčilo o tom, že pokiaľ nebude natočené pokračovanie konkrétne tejto verzie, tak by tento film nemal žiaden zmysel.

Hotel Hell Vacation (2010)

Milujem Grizwoldovcov. A tak musím jedným slovom povedať: Geniálne.

Miami Vice - Brother's Keeper (1984) (epizoda)

BOOM! Seriálová ikona 80tych rokov a jej intro.Veľmi silný pilot. Má to všetko, čo som očakával. Neskutočne štýlový Don Johnson. Ako vrchol je bezpochyby scéna s rútiacim sa Ferrari do finále dielu nočným Miami za doprovodu skvelej hudby Phila Collinsa, nabíjajúc Tubbsovu brokovnicu, zatiaľ čo Sony ešte telefonuje svojej bývalej manželke. Rozhodne intro, ktoré ostane v pamäti.

Becoming Bond (2017)

Pre každého die hard fanúšika Bonda must see (teda pochybujem, že by mal Lazenby nejakých fanúšikov aj mimo bond komunity). 3 roky mi "stál" tento hraný dokument v počítači, až som sa ku nemu dostal. A dobre som urobil (že som sa k nemu konečne dostal). Odrádzalo ma to, že nejde len o dokument, ale o hraný dokument, kde sa máme pozerať na nejakého herca, ktorý hraje Lazenbyho. To ma odrádzalo, nie je to taký king ako (napríklad) Connery, že sa chcem na jeho život pozerať prostredníctvom niekoho iného. A ono to vôbec nebolo na škodu. Práve naopak. Po pár minutovom slabšom rozjazde z obdobia detstva som si po necelej pol hodine uvedomil, že ma celý tento dokument a zároveň aj jeho forma úplne vtiahli do deja. A práve naopak, celú formu dokumentu hodnotím ako jeho silnú stránku. Miestami rozosmialo, miestami pôsobilo inšpiratívne, dokonca dojalo, aby v zápätí zas ukázalo aký idiot to v určitých veciach bol. Skvelý životopisný film o mužovi, ktorý (obdivuhodne bez hereckých skúseností) natočil jednu z najlepších bondoviek a ktorý mohol byť tým, čím sa nikdy nestal.

Skála (1996)

Dvoma slovami: riadna nálož. Fantastické herecké výkony v podaní dua dôchodca Connery/vtipný Cage. Dobrý príbeh, našlapaná akcia, vtipné momenty, silný casting a to všetko podporené hudbou Zimmera. Kto by to bol povedal, že Connery bude ešte v dôchodkovom veku dávať dole protivníkov vo veku jeho syna. Skvelý filmový zážitok. Ehm, a spomenul som toho Conneryho?

Já, Steve McQueen (2014)

Ak patríte medzi fanúšikov tohoto herca, nazval by som to povinnou jazdou. Jeden z najlepšich hereckých dokumentov aký som videl.

Bullittův případ (1968)

Nepamätám si, že by som niekedy zobral film, ktorý som videl roky dozadu, dal som mu v tej dobe 3* a s neveriacim krútením hlavy presvedčil sám seba, že si ho pozriem znova, pretože má určite naviac. A toto je presne ten prípad. To čo sa mi v tej dobe zdalo ako slabá stránka filmu (automobilová naháňačka bez hudby? Prosim?) hodnotím po prehodnotení presným protikladom a stáva sa z toho zlatý vrchol filmu. Priznám sa, že pred pustením filmu, som si prečítal všetky fakty zo sekcie "zaujímavostí", aby ma dôkladne pripravili na to, čo ma čaká. McQueenove reálne šoférovanie Mustangu, lietadlová scéna, reálna nemocnica, či rolák s podpažným púzdrom, ktorý sa stal inšpiráciou okrem iného aj pre samotného Rogera Moora v bondovke Live and let die. Čo ma však vo filme sklamalo, bola celkom absencia akcie, na ktorú McQueen skutočne má. Zbraň tasil jedinýkrát a to v samom závere. FIlm však staval na celkovej atmosfére, dobrých hercoch (Vaughn, Bisset) a dobrej hudbe. Na niektoré filmy proste musíte dozrieť.

Kancl (2001) (seriál)

Jednym slovom, Ricky Gervais je FAMÓZNY.