Doogie Howser, M.D. (1989) (seriál)

Na plakátu k druhé sérii má NPH svůj typický výraz, který si přenesl i do dospělého věku :-)

Obchodník se smrtí (2005)

Parádní film, přesně podle mého gusta. Jen stále nemohu najít ten důvod, proč se mi nechce přidat tu finální hvězdu. Nicméně shrnu hlavní klady filmu z mého pohledu - krásně cynický humor a hlášky, přesah do skutečnosti, výborný Cage. Rád se na tento snímek podívám znovu a pokusím se najít tu chybějící hvězdu, protože mi něco říká, že si jí toto dílko zaslouží

Party Monster (2003)

No, plánuji se na to podívat jen z toho důvodu, že je zde použita jedna z nejatmosferičtějších dance pecek všech dob - Tomcraft - Overdose

Dr. Horrible's Sing-Along Blog (2008) (seriál)

I přes místní hodnocení jsem nečekal, že bych mohl být tak nadšen. NPH je neuvěřitelný herec, který navíc i výborně zpívá. Navíc hraje úžasnou postavu i parťáka (Simon Helberg z Big Bang Theory - takhle se spojují dva nej sitcomy dohromady) a texty jsou tak promyšlené a zábavné, že ani minutku jsem nepomyslel nad jiným hodnocením... - EDIT: Zde jsou ke stažení moje titulky, kde jsem se snažil písničky zrýmovat i do češtiny. Snad se budou líbit - http://www.zippyshare.com/v/99514173/file.html

Kopačky (2008)

Nejdříve jsem se na "Kopačky" chystal do kina hned po uvedení kvůli tomu, že předchozí filmy "made by Apatow" se mi moc líbily. To mi ovšem kvůli nemoci jaksi nevyšlo, ale stále jsem je měl v podvědomí. A když jsem objevil HIMYM a zjistil, že Jason Segel alias Marshall hraje hlavní roli v tomto filmu, začal hon na tento snímek. A musím říci, že zklamaný rozhodně nejsem. Výborné parodie na CSI (které mi už lezou krkem) a popkulturní odkazy výborné kvality byly super včetně celého hereckého obsazení, ale stále by to bylo spíše na velmi dobré 4 hvězdy. Proč jsem tedy dal plné hodnocení? KVŮLI UVĚŘITELNOSTI POSTAV! Už dlouho se mi nestalo, že bych se natolik sžil s hlavní postavou a skutečně ten příběh prožíval s ním každou minutou. A navíc - Kristen Bell i Mila Kunis jsou prvotřídní kočky :-)

Válka světů (2005)

Nebudu zde psát tentokrát žádný elaborát. Byl jsem připaven na určitou míru moralizování a "happy end" a toho se mi také dostalo. Ale nebyl jsem ani zdaleka tak připravený na tuto nesmírnou vizuální a psychologickou pastvu pro oči. Tak užásnou atmosféru (ani Dakota Fanning mi ji nezkazila) jsem již dlouho neviděl. Dvě giga scény, které mi nikdy z paměti nezmizí - scény s těly na řece a především scéna s projíždějícím vlakem, která je hodna zařazení do zlatého fondu. Už jen kvůli tomu dám plné hodnocení - 90%

Comeback (2008) (seriál)

Po 5 dílech druhé série zvyšuji hodnocení na 4*. Je vidět, že scénáristé se na Comebacku skutečně vyřádili.

H2O: Stačí přidat vodu (2006) (seriál)

Hm, právě jsem zjistil, že jsem nejspíše obyčejná 13letá holka ukrytá v těle 22letého kluka. Právě jsem dokoukal druhou sérii tohoto seriálu a musím říci, že tohle je výborný seriál na odreagování s veskrze sympatickými herci takřka ve všech rolích. Ano, je to často předvídatelné a některé díly jsou docela nudné, ale vše je takové milé, že to tomu snad musíte i prominout. Navíc všechny tři holky jsou kočky (moje favoritka je Phoebe Tonkin - jsem na brunetky ;-), Lewis je pohodář a má i výborný dabing a dokonce i postava Charlotte, která by měla být zápornou postavou po většinu seriálu působí neuvěřitelně mile (tedy až zhruba do poloviny druhé řady, ale to by byl spoiler...). Prostě je to moje guilty pleasure se nechávat těmito mořskými pannami bavit a držet pěsti Cleo s Lewisem :-)

Plump Fiction (1997)

"From producers WHO SAW Pulp Fiction, Reservoir Dogs & Braveheart" - sice jsem tento "klenot" neviděl, ale tohle mě pobavilo :-)

Tropická bouře (2008)

Škoda, škoda, přeškoda. Tak jsem se těšil na to, až tomuhle dílku dám plný počet, ale moje obrovské očekávání bylo opět zklamáno. Je totiž hrozně těžké se netěšit s tolika nadšenými recenzemi kolem a to dokonce od lidí, kterých si pro jejich vkus vážím. Budu se asi opakovat, ale proč ne. Tu hvězdičku ubírám za několik hluchých míst. Marně jsem totiž očekával, že se budu smát po celou dobu filmu. No, nestalo se tak. Nicméně je to stále jedna z nejlepších komedií za posledních 5 let. Geniální trailery, geniální začátek a samozřejmě geniální konec + Tom Cruise + Simple Jack atd. atd. A nejlepší scéna a hláška z mého hlediska? RDJ převlečený za asijského farmáře s překříženými M4A1 s drsným hlasem pronáší - "I'm a lead farmer, motherfucker!"