Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám (2008)

Parádní oddychovka. Co jsem očekávál, to jsem dostal v míře vrchovaté. Simon Pegg je výborný komik, Kirsten Dunst je má platonická láska už mnoho let, Ajťáci samozřejmě taky potěšili, stejně tak jako Bridges, Anderson i krásná Megan Fox, na kterou Pegg "hodil" mojí nejoblíbenější hlášku filmu s "nominací za nejlepší šaty ve vedlejší roli". Pátou hvězdu ale nepřidám, protože tento film prostě nenabízí nic navíc, než právě to, co jsem očekával. Ovšem pevné 4 jsou zasloužené za perfektní zvládnutí žánru.

Camp Rock (2008) (TV film)

Pro Krista! Ten "emerický úsměv" hlavní hrdinky mě bude děsit ve spánku. Nicméně tento Camp POP má asi chytlavější písničky, než libovolný HSM. Jestli se k tomu někdy náhodou dostanu, ohodnotím. Ale asi se na Demi Lovato nevydržím koukat moc dlouho...

Plán 9 (1959) odpad!

Dal jsem odpad! Robot Monster, musím dát odpad! i Plánu. Ač jsem se u obou náramně bavil :-)

Policejní akademie 3 (1986)

Tohle je můj nejoblíbenější díl, hlavně kvůli Zedovi ve výcviku. Jeho způsob vyrážení dveří je neopakovatelný :-)

24 (2001) odpad!

Naprosto zbytečný film bez myšlenky a bohužel i Bára Seidlová je zde naprosto otřesně hrající figurka. Tento snímek skončil zaslouženě v propadlišti dějin.

Jmenuji se Bruce (2007)

Tohle je prostě ten nejlepší dárek pro fanoušky Bruce Campbella se spoustou odkazů na jeho předchozí tvorbu a nových hlášek. Je to samozřejmě béčko se vším všudy, ale očividně dělané s láskou a nadhledem. Navíc hlavní "padouch" Guan-Di vypadá výborně a do celé absurdní storky zapadá více než dobře. Nečekejte od tohoto filmu žádné velké umění, ale čistou zábavu s jedním béčkovým polobohem v hlavní roli. 80% (v dobré "náladě" klidně 90% :-). "Hi, I'm Kasey, the famous singing prostitute - I'm here to offer birthday greets and wish you lots of luck, and if you're really really lucky I'll even tossin' a flock."

Vy nám taky, šéfe! (2008)

Týden od premiéry a tady pořád cca. padesát hodnocení, z čehož asi třicet tu bylo už před premiérou? Čuchám čuchám propadák...

Dvojčata (2005) (seriál)

Lehký nadprůměr, který ale nemá šanci dostat se mezi současnou top sitcomovou produkci. Ale před odchodem do práce se na to rád podívám. - 65%

Bobule (2008)

Nemohu jinak a dám pět hvězd. Tohle byl totiž po hodně dlouhé době první český (moravský) film, který mě skutečně nadchnul. Tento film sice nemá žádný závratný spád, ani hlubokomyslné poselství, ale má úžasně pozitivní atmosféru a překrásnou Terezu Voříškovou. Navíc celkové obsazení je velice zdařilé a těžko budu v mysli pátrat, kdy jsem naposledy prožil takhle příjemných filmových 90 minut. A to jsem na tom stejně, jako Kryštof Hádek na začátku filmu. Také víno nepiju a pálí mě z něj žáha - holt jsem ještě asi nepotkal tu správnou zdravou dívku. Pane Bařina, děkuji!