Mission: Impossible - Fallout (2018)

Zatiaľ posledná časť pokračuje tam, kde skončil Národ grázlu. Ethan musí zastaviť skupinu "Apoštolov", ktorý ukradli tri plutóniové hlavice. Zas a znova skvelý scenár, hudba, herci a aj kamera. Film môžem odporučiť. Celkové hodnotenie za mňa je 100%. Som zvedavý na pokračovanie, ktoré pôjde do kín o necelé dva mesiace.

Mission: Impossible - Národ grázlů (2015)

Národ grázlu pokračuje tam, kde Ghost skončil a to v hľadaní Syndikátu. Znova je Ethan postavený pred nemožnú úlohu. Nejakým zázrakom zastaviť hlavu Syndikátu. Bez svojho týmu. Znova skvelý nápad a výborne spracovanie. Celkové hodnotenie za mňa je 100%.

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

Ghost protocol má veľmi dobrý nápad a to postaviť celý tým IMF do úlohy a zároveň zrušiť IMF. Pridali nové postavy a zvládli aj vybudovať charaktery postáv. Film môžem odporučiť. Celkové hodnotenie za mňa je 100%.

Mission: Impossible III (2006)

Z pôvodnej trilógie najlepšia časť. Hudba, herci, scenár. Pekne premyslené a spracované. Dej, ktorý v podstate začína v strede filmu sa snaží vám zamotať poriadne hlavu a darí sa mu to. Skvelé akčné časti. Film môžem odporučiť. Celkové hodnotenie za mňa je 95%.

Mission: Impossible II (2000)

Pokračovanie, ktoré je snáď najslabším článkom tejto série. Scenár je slušný a aj herecké výkony ale jediná vec, čo mi do celého snímku nesedí je hudba od Hansa Zimnera. Dôvod?! Hans má síce skvelú hudbu ale rozhodne nesedí sem. Melancholická a miestami až depresívna hudba pri scénach, kde to rozhodne neladi s tempom a náladou filmu o čo sa tvorcovia snažili mi proste kazili dojem. Pri smutných záberoch je to ok ale nie pri akčných sekvenciach. Film môžem odporučiť. Celkové hodnotenie za mňa je 65%.

Mission: Impossible (1996)

Skvelá akčná klasika. Výborné herecké výkony a tiež aj scenár je skvelý. Film, ktorý vás prinúti rozmýšľať nad tým čo bude ďalej ale zase to nepreháňa. Skvelá hudba. Viac asi ani netreba dodávať. Film môžem odporučiť. Celkové hodnotenie za mňa je 85%.

Rychle a zběsile 10 (2023)

Aktuálne som sa vrátil z kina. Hneď na úvod vám odpoviem na otázky. Je to lepšie ako F9? Za mňa áno. Nebudem komentovať hercov a ich výkony, keďže za tých 9 filmov sme už na to dávno prišli. Hudba je tu stále rovnako kvalitná ako v každej časti. Scenár je tu celkom zaujímavý. Tie najhoršie zvládnuté úseky filmu sme mohli vydieť už v traileri. Inak to, čo sa deje dáva zmysel. Celá časť sa vracia k filmu F5, čo ste tiež mohli postrehnúť už v traileri. Som rád, že sa poučili z F9 a nezrobili z toho filmu úplnú hovadinu na ktorú sa nedá ani pozerať. Ku ktorej časti by som tento diel prirovnal? Je to niekde medzi F6 a F7. Nebyť tých častí, ktoré som spomínal, tak ten film je úplne ok. ( Ty ktorý ste videli film alebo aspoň trailer asi viete na čo narážam). Film má aj podtitulkovú scénu. Pokiaľ viem, tak toto je len prvá časť konca a potvrdzuje to aj koniec filmu. Rozhodne bude F11 a ak uspeje F10, tak štúdio Universa sa vyjadrilo, že budú radi ak natočia nie 2 záverečné časti aj 3 časti, takže možno bude F12,, čo je ešte hudba budúcnosti. Oplatí sa na to ísť do kina? Ak ste mali radi F6 a F7 za mňa si to užijete. Celkové hodnotenie za mňa je 80%.

Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (2023)

Včera som bol v kine. Film založený na hre, ktorý sa podaril výborne. Hru som nevidel ani nehral, takže čo je podľa nej neviem. Filmom podľa hier sa v posledných rokoch nedarí ale teraz to rozhodne vyšlo. Prvých cca 45 min je síce pomalší ale je to kvôli budovaniu charakterov a vysvetľovaní pravidiel aj pre neznalcov danej hry. To im vyšlo na výbornú. Neskôr sa tempo filmu zrýchli a to na toľko, že ani neviete ako a už je koniec. Aspoň na mňa to tak funguje. Dej filmu nie je síce nič nového, čo sme ešte nevideli ale je to dobré spracované a bude vás držať od začiatku až do konca. Máme tu aj akciu, ktorá je celkom dobré spravená. Je to fantasy, takže je tu aj CGI, ktoré bolo v pár scénach vydieť ale bolo to znesiteľné. Herci si hranie užívali naplno a bolo to aj cítiť, takže všetky výkony môžem len vyzdvihnúť. Máme tu tiež humor, ktorého je dosť ale nie je daný nasilu a nie je trápny, čo v dnešnej dobe vydieť je snáď zázrak. Humor vychádza hlavne z postáv a v každej scéne sedí. Sú tu časti, kde sa pousmejete a kde sa budete smiať na plné hrdlo. To sa mi včera potvrdilo hlavne vďaka tomu, že sa na daných úsekoch smiala celá sála. Tvorcom išlo zjavne o to mať to ako vážny film s dobrým humorom, ktorý uvoľní situáciu v ktorej sa hrdinovia nachádzajú. Film môžem odporučiť každému kto má rád dobrodružné fantasy a aj neznalcom hry. Dôkaz som ja  . Celkové hodnotenie za mňa je 85%.

Mumie: Hrob Dračího císaře (2008)

Posledná časť je rovnako dobre spracovaná ako dvojka. Viac asi netreba. Celkové hodnotenie za mňa je 70%.

Mumie se vrací (2001)

Pokračovanie, ktoré bolo skoro rovnako vydarené až na ten hrozný koniec. Hlavne čo sa týka vizuálu škorpióna. Film môžem odporučiť. Celkové hodnotenie za mňa je 70%.