Červený drak (2002)

Pozreté po rokoch. A. Hopkins, E. Norton a R. Fiennes ťahajú celý film od začiatku do konca. Znova skvelá atmosféra aj príbeh je zaujímavý a výborne spracovaný. Pri dĺžke 118 min sú aj nové postavy charakterovo dobre spracované. Celkové hodnotenie za mňa je 80%.

Hannibal (2001)

Pozreté po rokoch. Film ktorý je plný plusov aj mínusov. A. Hopkins opäť zahral úlohu Hannibala skvelé a J. Moore sa snažila ako vedela ale za mňa na J. Foster nemala. Čo sa týka scenára a príbehu tak to je tá najslabšia časť filmu a celý film tak upadá. Pri dĺžke 131 min som čakal viac. Prvá polovica filmu je v podstate úplne slabá v druhej sa to rozbehne. Ako plus je, že tu vidíme Hannibal ako zabije pár ľudí a to je asi tak aj všetko. R. Scott sa snažil síce ako vedel ale s takým slabým scenárom bohužiaľ nemohol viacej vytĺcť. Celkové hodnotenie za mňa je 50%.

Mlčení jehňátek (1991)

Pozreté po rokoch. Skvelá klasika s A. Hopkinsom a J. Foster. Bohužiaľ som knihu ešte nečítal ale mám v pláne. A. Hopkins sa na rolu Hanibala hodí perfektne hlavne s tým jeho výrazom v tvári. J. Foster ako začínajúca policajtka a hlavne ako študentka to dala tiež na výbornú. Film má skvelú atmosféru. Skvelé prepracované charaktery postáv. Dĺžka filmu 119 min je akurát. V podstate filmu nemám čo vyčítať. Celkové hodnotenie za mňa je 100%.

REC 4: Apokalypsa (2014)

Dnes pozreté po rokoch. Určite je to lepšie pokračovanie ako Genesis. Vráti sa nám hlavná herečka z prvých dvoch filmov a tentokrát film nadväzuje na koniec Rec 2. Príbeh je zaujímavejší ako v Genesis a má hlavu aj pätu. Máme tu aj zmenu natáčania. Namiesto Found footage tu máme klasickú kameru. Čo ma vcelku mrzí ako found footage by táto časť pôsobila atmosférický omnoho lepšie. Tak to bohužiaľ atmosféra klesla o pár stupňov. Za mňa to má celkom slušne ukončenie a dúfam, že ak bude náhodou Rec 5 tak sa vrátia k found footage. Celkové hodnotenie za mňa je 75%.

REC 3: Počátek (2012)

Dnes pozreté po rokoch. Druhý krát pozreté a za mňa je to najslabšia časť série. Mne to príde ako Genesis bez Genesis. Čo to malo znamenať? Čakal som, že to bude mať niečo spoločné s Rec 1+2 ale očividne okrem bezduchych zombie to so sériou nemá vôbec nič spoločné. Áno je tu Gore ale to mi bohužiaľ nestačí. Kde je to prepojenie? Čo mi ušlo? Herecké výkony ani komentovať nejdem. Celkové hodnotenie za mňa je 20%. Aj to s prižmúrením okom.

Rec 2 (2009)

Dnes pozreté po rokoch. Skvelé pokračovanie prvého filmu. Príbeh začína presne tam, kde prvý film skončil. Je to hlavne akčnejšie a drsnejšie ako prvý film. Máme tu dnes dve ďalšie príbehy, ktoré dávajú na konci filmu skvelý zmysel a hlavne je tu vysvetlené o niečo lepšie prečo sa deje to čo sa tu deje. Atmosféra filmu je rovnako kvalitná ako v prvom filme. Celkové hodnotenie za mňa je 90%.

REC (2007)

Včera pozreté po rokoch. Skvelý začiatok série. Pekne atmosférický zombie horor, ktorý je robený štýlom found footage. Za mňa je práve tento film prelomový. Áno viem tvrdí sa, že Blair Witch Project je prelomový, keďže je to prvý found footage film. Za mňa čo sa týka FF môžem s ľuďmi súhlasiť ale ja osobne Blair Witch Project nemusím. Späť k filmu. Skvelé vybraný herci, ktorý odvádzajú skvelé herecké výkony. Príbeh je veľmi dobre spracovaný. Film má pomalšie tempo hlavne prvú polovicu filmu. V druhej polovici sa tempo zrýchli a uteká to dosť rýchlo. Film je dlhý tak akuráts dĺžkou 78 min. Načrtne veľa otázok a na väčšinu z nich dostaneme aj odpoveď. Film má za mňa celkom pekne ukončenie, ktoré necháva otvorený priestor na pokračovanie. Asi som čudný ale nechápem ľudí, ktorým prekáža kamera. Čo preboha čakajú že obraz bude statický pri found footage? Ja som ešte taky film nenašiel. Práve to dodáva to čaro na found footage, že je to také aké je. Celkové hodnotenie za mňa je 100%. Určite odporúčam.

Vysvobození (1972)

Včera pozreté po rokoch. Toto je jeden z mála starých filmou u ktorého neviem či ho mám chváliť alebo haniť. Po hereckej stránke je to dobré a aj po hudobnej. Úplne natiahnutý film namiesto 110 min filmu úplne stačilo 90in. Čo sa týka príbehu nie je zlý ale vďaka tejto stopáži má za mňa veľa hluchých miest. Len tak mimochodom tento film sa spomína aj vo filme Pach Krvi 1. Celkové hodnotenie za mňa je 40%. Film odporúčam ale s rizikom, že u neho zaspíte. Ja sám do toho nemal ďaleko.

High Life (2018)

Dnes pozreté. Naposledy videné v kine. Zaujímavý film s ešte zaujímavejším príbehom. V hlavnej úlohe hraje R. Pattinson a hraje skvelé úloha astronauta alebo skôr trestanca na samovražednej misií mu sadla. Príbeh je komplikovaný ale je hlavne plných metafór. Vizuálna a hudobná stránka je tiež veľmi dobrá. Čo sa týka minutáže, tak je to natiahnuté ma to 113 min a dalo by sa to miestami skrátiť. Ak máte radi psychologické drámy ale hlavne Artove filmy tak určite odporúčam. Podľa mňa si to užijete, keďže je to Artovy film tak nie je to pre každého. Pochopím ak sa to nebude páčiť väčšine ľudí je to dosť netradičný film. Hlavne neočakávajte žiadnu extra akciu. Celkové hodnotenie za mňa je 70%

Most špiónů (2015)

Včera pozreté. Naposledy videné v kine. Skvy film so skvelou hercami. Nečudujem sa, že film mal 7 nominácii a 1 ocenenie. Skvelý zaujímavý príbeh, ktorý je ešte k tomu aj pravdivý. Tento príbeh podporujú aj bonusy na BRD v ktorých ho rozprávajú samotný účastníci , ktorý ešte žijú. T. Hanks v úlohe advokáta, ktorý sa snaží obhajovať práva ževraj ruského špióna a zároveň ho povolajú ako vyjednávača a aby ho vymenil za jedného pilota v zajatí. Nakoniec zachráni aj študenta. Táto úloha mu sadla úplne. Každý z hercov sa skvele vycítil do postavy, ktorú hrajú. Skvelá hudba. Film skvelé ukazuje Berlín a to čo sa dialo ešte počas obdobia, keď bol postavený berlínsky múr a samotný Berlín bol rozdelený na polovicu. Film určite odporúčam. Celkové hodnotenie za mňa je 95%.