• Fantasy

True Blood: Pravá krev - Ježíš nás spasí (2014) (epizoda)

1.díl poslední série. Upíři s Hepatitis přepadnou oslavu u Sama a po bojích zabijí Taru. Sookie nesnese nápor všech myšlenek a odchází pryč. Teprve doma ji najde Altcid a pohádá se s ní. Nakonec se oba usmíří. Pamel hraje i o život, aby našla informace o místě, kde by se mohl nacházet Eric. Arlene a Holly s členem policie jsou uvězněni pod Draculandem, jenž obsadila smečka nakažených upírů. Jeden z nich se dostane k blízkosti Jessicy, jež byla odmítnuta Andym, aby mohla ochránit jeho dceru, a nyní stojí venku, zoufalá a nešťastná. Nyní záleží jen na ni, jak se rozhodne. Bude bojovat na dálku s nenasytným upírem, aby ochránila Adylin, či půjde k ní domů, ale bude hrozit, že její touha po krvi překoná její zábrany? Abylin to vyřeší až nad ránem, kdy Jessica i upír pomalu doutnají, a pozve Jessicu domů. Ta se chvíli chce poddat pokušení, ale nakonec se překoná. Bill s Andym pátrají po upírech. Jason si to poprvé rozdá s Violet. Na to upírka čekala již dlouho, až po ní bude škemrat. 100 procent.

True Blood: Pravá krev - Série 6 (2013) (série)

6.série nám přidává mnoho dalšího adrenalinu do krve a strachu. Teď už jde doopravdy do tuhého. Postavám hrozí smrt, a některé i umírají. Z Billa se zrodil jakýsi bůh. Nemiluje Sookie, záleží mu jen na moci a nejenom, že umí vstupovat do domů bez pozvání, má schopnost telekineze a je propojen s Lilith. Rovněž umí i vidět do budoucnosti. Mezitím se lidé připravili na upíry a začali je odchytávat. Mnohé vynálezy guvernéra města znemožnily upírům ovládat mysl lidí, a také je i zabít. V upířích laboratořích je zkoumán každý kus jich samotných, jak těla, tak i mysli. Do tohoto ústavu je avlečena Pamel, Tara, i Jessica a Eric s Norou. Časem zjišťujeme, že Jessica přestala milovat jasona. Našla si nového upíra, s nímž se vrhla do víru vášně. I Jason si našel novou dívku. je jí upírka Violet, a než aby jí on podlehl, tak ona se ho zmocnila. Nový virus, hepatitis, vymyšlen guvernérem, umí upíry pomalu zabít. Nora je první upírkou, na níž je to otestováno, a jak se dalo čekat, i přese vší Ericovu snahu ji zachránit rovněž umírá. Aby Bill zachránil všechny upíry, dopouští se krutostí, a obětuje svoji moc. Umírá Luna, Samova přítelkyně, a Terry, Arlenin manžel. A jelikož měl Andy poměr s jednou vílou, narodily se mu čtyři dcery. Tři z nich zabila omylem Jessica, plná touhy po vílí krvi. Ona sama byla jedinou, kdo zůstal s Billem, jenž byl spíše více Lilith. Umírá Patrick, Terryho spoluválečník ve válce, a jeden z dalších jeho kamarádů z války. Hoyte odjíždí poté, co požádá Jasona a Jessicu, aby mu na sebe samé vymazali vzpomínky. Umírá mnoho víl, ve válce s Russellem, jenž umírá rovněž. A umírá i reverend, když ho Eric vystaví slunci. Brzy uplyne půl roku. Sam je starostou města, Sookie chodí s Altcidem a bez své moci na ni myslí Bill. Jessica nám dává do hlavy největšího brouka. Miluje ještě Jasona, či s ním skoncovala a upřednostnila Jamese? Jason sám je nyní jakýmsi sexuálním uspokojitelem Violet, a čeká, kdy mu milost oplatí. Sedmá série je poslední, co se z ní dozvíme? jak dopadne čtyřlístek Jason, Violet a Jessica James? Zvládne Sookie odpustit Billovi? Jak se v novém světle ukáže dcera Andyho? Kdo bude nový záporák? A hlavně, přežije oslava nápor hladových upírů (viz. poslední minuta dílu 07x10)? Zabije hepatitis další upíry? Přežil Eric? 100 procent.

True Blood: Pravá krev - Radioaktivita (2013) (epizoda)

10. a poslední díl 6.série. Všichni jsou volní. Jessica a další upíři spolu s Billem přijdou do Billova domu, kde rozjedou oslavu slunce, na němž můžou žít. Jason pozná, že s Violet musí zůstat, a také sám vycítí, že ji potřebuje. Nebezpečí však nekončí. Bill zjistí, že je opět pouze člověkem (pomyslný odchod Lilith) a Warlaw se Sookie jen tak nevzdá. Ještě předtím se Sookie střetne s Violet, jež předvede svoji zvrácenost a Sookie políbí. Pouze s pomocí Andyho dcery dokáže jak Bill, tak i Jason s Andym vyhnat Warlawa ze světa víl. Díky Jsonově dědovi zase Warlaw umírá. Půl roku uplyne. Sookie chodí s Altcidem, Sam je starostou města a Bill se trápí kvůli ztrátě své moci. Opět totiž miluje Sookie, ta ale o něj nemá zájem. Mezi lidmi se pohybují smečky upírů s Hepatitis, jedna z nich dorazí i na oslavu pořádanou knězem a Andym. Lettie Mae, Tařina matka, nabídne své dceři svoji krev. Jessica je čím dál tím více nerozhodnější. Je na ní vidět, že se nepřestala trápit Jasonem, a i když miluje jamese, nepohlíží na něj zrovna moc ráda. Stala se katastrofa. Když zemřel Warlaw, všem upírům zmizela schopnost bytí na slunci. Tedy těm, jenž od něj pili. Eric brzy odešel a začal se vyhřívat, čtouc knihu, na sněhových závějích ve Švédsku, Když přišel o schopnost bytí na slunci, nikde nebyl úkryt. Brzy začal hořet a kdo ví, jestli není po smrti. 95 - 100 procent.

True Blood: Pravá krev - Na životě záleží (2013) (epizoda)

9.díl. Will neuspěje při strkanici o Warlawa se Sookie. Vydá se proto do upíří laboratoře zachránit všechny ze svého druhu. Eric se tam vydal již dříve a dostal všechny na svobodu. Bill našel místnost, jež byla v jeho vidině, a všem uvězněným dal před osvětlením sluncem napít své krve. Poté, když umírá, zavolá Jessicu a ta mu s jamesem pomůže přežít. Ostatní osvobození jsou z jeho krve, tedy i krve Lilih, omámení. Violet si hned najde Jasona a přivlastní si ho. Mezitím se koná pohřeb Terryho a vzpomíná se na jeho minulost. Jason dá Sáře volnost, reverend Newlin umírá. 95 procent.

True Blood: Pravá krev - Všichni mají na kahánku (2013) (epizoda)

8.díl. Warlaw dá Sookie ultimátum. Pokud splní její přání, a pozve k němu Billa, musí se stát jeho upíří nevěstou. Sám Bill nyní žádá Erica, aby mu pomohl, ale Eric odmítá a po smrti Nory mizí pryč od jejich zbytků. Najde si cestu, jak za Warlawem. Nejprve potká dceru Andyho, z ní se napije a následně vstupuje do dimenze za starým upírem, a tam ho zřejmě zabijí. Když se Sookie připravuje na střetnutí s Billem, a poté se s ním vydává k upírovi, po přesunu za ním zjistí, že je mrtvý. Bill označí správně za viníka Erica. Jessica a James si užívají společné chvíle, zatímco Violet, vedoucí upírka mezi zajatými, si Jasona přisvojí a nyní mu slibuje život plný tužeb po ní samotné. Jessica i Violet s Tarou a Pamel jsou po podezření z odmítání pití nové otrávené syntikrve přesunuty do místnosti z Billovy vidiny. Sam se opět střetne s Altcidem, jenž byl vyhozen zesmečky, a spolu si promluví. Arlene nezvládá přípravy na Terryho pohřeb. Sookie u Sama zjistí, že už o ni ani nestojí, což by si nyní přála. Samova přítelkyně je těhotná. Andy zachrání svoji jedinou dceru Evelyn (či nějak tak). 95 procent.

True Blood: Pravá krev - Večer (2013) (epizoda)

7.díl. Ericovi se podaří se svoji nemocnou a umírající sestrou uprchnout z tábora, kde mučí a zkoumají upíry. Jeho sestři je však stále hůř a naděje, že přežije, je mizivá. V zoufalé snaze o její záchranu požádá Billa, aby jí dal svoji krev. Ta však neúčinkuje. Za slib,že pomůže zase Billovi, myslí Eric na jediné: Ať dovede Warlawa a ať on dá Noře napít. Čas se však krátí příliš rychle. Vzpomíná na okamžik, kdy ji poznal poprvé, jakožto vysněnou dívku krále, a zachránil ji od smrti na mor. Donesl ji ke Godricovi a stala se tak jeho sestrou. Poslední okamžik plyne a stihne si ještě vyslechnout její poslední přání. Poté mu umírá v náručí a rozpadne se smrtí upírů. Jason si přivolá Jessicu, aby si s ní promluvil. Chová se k němu odměřeněji a chladněji než kdy dříve, ač ho ráda vidí. Požádá ho, aby jí dovedl Jamese, upíra, jenž odmítnul kopulovat s ní, a zradí. V jasonově nepřítomnosti se s tímto upírem sama vyspí. Po Terryho smrti požádá Arlene, aby Sookie a Laffayette zašli najít schránku, kterou před smrtí Terry svěřil práve Laffayettovi. Najdou v ní životní pojistku za dva miliony. Bill se střetne se Sookie a Andym. Altcid lže smečce a Sam se vrací do Montan, svoji přítelkyni "vrací" její matce. 100 procent.

True Blood: Pravá krev - Ty to necítíš? (2013) (epizoda)

6.díl. Sookie byla díky Warlawovi zachráněna od smrti utopením, kterou si pro ni připravil její otec v těle Laffayetta. Následně se s upíří vílou přesune do jiné dimenze, kde pomalu propadá jeho svůdné kráse. nakonec se rozhodne neváhat a spojí se s ním krví i tělem. Jessica musí kopulovat s cizím upírem jamesem, což je forma pomsty od Sáry za skutečnost, že se Jason přihlásil do týmu upířích zabijáků a vstoupil do laboratoří. James je však tak milý, že se klidně nechá mučit světlem, a tak se Jessica dalším nechutnostem vyhne. Guvernér vymyslí trik, jak zničit Erica. Přivede k němu Noru a vpíchne ji nebezpečný virus, jenž vymyslel a jenž by měl údajně každého upíra pomalu zabít. Tak se i děje a Nora skutečně pomalu, ale jistě umírá. Dokáže se však s pomocí upíří dcery guvernéra a samotného "bratra" Erica dostat pryč. Eric spatřuje rozsah nebezpečí pro další upíry - všechna balení se Sytikrví obsahují tuto látku. Bill se rozhodne promluvit si s Lilith, ta ho ale po krátké konverzaci odmítne. vypije tedy Warlawovu krev ajde za guvernérem. Dokáže se dostat dovnitř a zabije ho. Terry se se všemi nenápadně loučí, ale Arlene najde upíra, jenž mu vymaže vzpomínky. patrickovi však nikdo nic neřekl a tak zdálky vystřelí na Terryho sám. Ten nakonec zemře. Sam se rozhodne předat Emu babičce. po výhružce od Altcida se scojí přítelkyní odjíždí pryč ze státu. 95 - 100 procent.

True Blood: Pravá krev - Bolest mizí (2013) (epizoda)

5.díl. Jessica, poté, co vypila všechny víly, míří za jasonem, kde se svěří se svými obavami. Má za to, že Bill je ďábel a ona jeho služka. U Jasona se však nachází Sára, jež nyní po boku guvernéra velí výzkumnému ústavu. Chytře Jessicu zajme a pošle do tábora. Tam se Jess setká s Tarou. Po vypití mnohé krve je omámená a ještě více divoká, také však s výčitkami. Bill zjistí, že Warlaw ubližuje Sookie, a jelikož má v sobě Lilith, a ta je jeho stvořitelkou, dokáže Warlawa zastavit a zmocnit se ho. I přesto, vznikají mezi nimi mnohé spory. Sookie se následně snaží zjistit, jestli neměl Warlaw v některých věcech pravdu a zdali jí skutečně nechtěli rodiče zabít. Požádá Laffayetta, aby je s nimi spojil, do těla mága však vejde její otec a skrze Laffayetta ji unese. Dovleče ji k jezeru a začne topit. Altcid i nadále pátrá po Samovi a Emě. Sám Sam dává své nové spojenkyni naději na klid. Terry se chce nechat zabít od svého spoluvojáka. Andy zachrání jednu ze svých dcer. 95 procent.

True Blood: Pravá krev - Konečně (2013) (epizoda)

4.díl. Andyho dcery dospějí a rozhodnou se vydat na pařbu. Ukradnou mu auto a koupí si basu piva. Tedy, s pomocí Jessicy. Ta totiž se svým "otcem" Billem již ví, že jsou vílami, a plní příkaz svého stvořitele si je vzít k sobě. Bill od vědce a vynálezce syntikrve zjistí nemilou novinku o nestálosti vílí krve. Jessica provede strašlivou chybu. Nechala se svést svými touhami a všechny Andyho dcery vysála. Zřejmě i zabila. Bill sám neví, jak na tuto situaci reagovat. Sam a jedna z žen, jež mu pomáhala, úspěšně unesly Emu, a sami oni dva v sobě našli zalíbení. Altcid vyšle smečku, aby po Emě pátrala. Sookie chce pozvat Bena k sobě domů, a ověřit si své tušení. Jason a jeho děda už ví, o co se jedná: Ben není tím, za koho se vydává. Dokázal jaona vyléčit, a to svojí krví. Přitom umí číst i myšlenky. Při přepadení jeho domu napadne dědu a jasona ovlivní, aby na všechno s ním spojené zapomněl. Od rozhovoru dědy s Benem, jenž se koná předtím, než ho Ben pošle do temnoty, zjistíme pravou tvář Bena - Je Warlaw, skutečný, z masa a kostí. I Sookie to nyní ví, a při setkání s ním mu vše prozradí. Terry nemůže přestat myslet na smrt Patricka, jenž mu připomněly Andyho dcery. Sam se zbaví Laffayettovi pomoci. Nora je zajata upířími lovci, stejně tak i Pamel. Billova vidina se tedy plní. 95 - 100 procent.

True Blood: Pravá krev - Nejsi k ničemu (2013) (epizoda)

3.díl. Bill se pokouší sehnat někoho, kdo by mu pomohl vyrobit syntetickou upíří krev. Pošle jessicu, aby našla muže, jenž vymyslele Syntikrev, a sám hledá vílu, od níž by si část vzal. Zároveň také zkouší, jestli vydrží na slunci, neúspěšně. Vyrazí za Sookie, s tou se ale nedohodne. Při procházce ovšem narazí na Andyho, a zjistí, že má čtyři dcery víly. Sám Andy přihlíží, jak jeho dcery vyrostly a je jim už asi deset či jedenáct. Také učí svoji přítelkyni, jak střílet. Sam jde zachránit Emu, podaří se mu to, ale obětuje kvůli tomu místní spolek. Reverend je zatčen a odveden do výzkumné laboratoře. Warlow se chystá na Sookie, ale když ho chce děda Sookie a jasona dopadnout, narazí na cizí dívku. Eric ovlivní dceru guvernéra, aby s ním šla do Draculandu, a po útěku k Ginger zjistí, že miluje upíry, a to hodně. Než však dojedná podmínky s guvernérem samotným, ona a Tara utečou. 95 procent.