Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Fantasy
  • Dobrodružný
  • Sci-Fi
  • Akční

Deníček (7)

Kai a Gerda - Trefa do černého

Dneska jsem zhlédnul film Kai a Gerda, jediný svého druhu, jenž ve třech úžasných hodinách popisuje příběh Kaie, kluka, jenž slouží v hotelu otce Gerdy, a právě Gerdy, dívce, jež po smrti své matky skončila uzavřená do sebe. Jejich milostný vztah, již v dospělosti, projde tou nejtěžší zkouškou ze všech mnou známých pohádek, když Sněhová královna ovlivní střípkem ze zrcadla Kaie, aby se do ní zamiloval. První polibek mezi nimi udělá mnohé, a Kaiovi zamotá hlavu. V ledovém paláci poté dělá rovněž velmi těžký úkol, a ten i přes všechny okolnosti vyplní. Do poslední minuty mi nebylo jasné, jak příběh dopadne. Zdali Kai podlehne moci Sněhové královny, ona sama získá nekonečnou moc, zemře Gerda či medvěd nějak nezasáhne. A i po zbavení moci královny jsem přemýšlel, jak skončí. Nemůže zemřít, to by poté skončilo jedno období, a následky by mohly být zničující. A ještě jedna věc. Sněhová královna nezemřela, tudíž může ve společnosti medvěda opět povstat. Konec je zkrátka otevřený a dává lidem na výběr. Vyplňující scény, jako život u Jarní princezny, Letní pricezny či té podzimní dodávaly příjemnou atmosféru. Herečky Chelsea Hoobs coby Gerdy a Bridget Fonda coby Sněhová královna byly úžasné. A i Daniel Gillies (Elijah Mikaelson - The Originals, Upíří deníky) a jeho minutová role byla působivá. Zkrátka snímek, jaksepatří úchvatný.

Kai a Gerda - Trefa do černého

Trhliny - Film, z nějž mám dodnes husí kůži

Viděl jsem toto dílo před měsícem, ale dodnes ve mne zanechal velikou stopu. Příběh o nové dívce Fiammě, jež se dostane jako bohatá šlechtična na internátní dívčí školu, a tam zažívá šikanu od místní skupinky studentek, byl silně emotivní. Šílená Madam G se snaží vyrovnat s narůstajícími depresemi všemi možnými způsoby. Trénuje své dívky jak jen může, zejména v plavání, aby zklidnila sebe samou, a tvrdí jim, že se dostanou na vrchol existence. Mladá Fianna jí je jenom trnem v oku a kazí morálku dívek. Je to ale těžší. Madam G se do Fiammy zamiluje. Od ní se jí ale nedostává pozornosti, sama Fiamma již má kluka, s nímž si pravidelně dopisuje. Madam G se však nevzává. Jednoho večera ji omámí a znásilní. Vše vidí jedna z hlavních vůdkyň dívčí skupinky. Když se dívky dozví o hříchu, jenž údajně Fiamma provedla, velmi se naštvou. Madam G se totiž zmíní o všem v neprospěch Fiammy. Ta před nimi utíká, seč ji síly stačí, dívky ji ale přepadnou a zbijí. Oslabená Fianna potřebuje pomoc, jinak zemře. Té se ale od Madam G, která už zcela zešílela a stala se paranoidní, nedočká. Umírá v jejím náručí. Dívky nyní poznají skutečnou smrt. Madam G odjíždí, a posílá dívkám pozdrav všeho nejlepšího (Konec filmu). Vše zmíněné ve mne zanechalo smíšené pocity. Názor si udělejte sami, ale dle mne je: Fianna velmi milá dívka, jíž potkala krutost ostatních, Madam G nebezpečná žena, která zůstala nepotrestána, a dívky ze skupiny, zajména ta hlavní, Fuzzy, jen povýšená mrcha. María Valverde je velmi krásnou a půvabnou herečkou, jež si zajisté zaslouží mnohem větší role než jen Tři metry nad nebem, Tengo danas de ti, pokračování prvního zmíněného filmu, či méně známé Ali a Nino. Všechny filmy plánuji zhlédnout, ale zatím se na to moc necítím. Co se týče Evy Green, tu již dobře znám z filmu Sirotčinec slečny Petergrinové pro podivné děti. Jak záporná Eva Green, tak kladná María Valverde si ode mne zaslouží chválu.

Trhliny - Film, z nějž mám dodnes husí kůži

My First Summer - Napůl povedený lesbický příběh

Před týdnem, nebo je to už déle? Jsem zhlédnul jeden z mnoha příběhů o lásce mezi dívkami, jenž mám ve své sbírce. Film pojednává o dvou dívkách, jedné, Grace, jenž není doma příliš oblíbená, má nevlastního věčně opilého otce a matku, jež se o ní příliš nestará, a Claudii, rovněž šestnáctileté dívce, jejíž matka, spisovatelka, ji nikdy nepustila dál než mimo pozemek domu. Nedávno se právě její matka utopila, a chtěla ji s sebou stáhnout. Život již nemá údajně smysl. Dívky se jednoho dne střetnou a vznikne mezi nimi křehké pouto, jež se během následujících dní zesiluje. Claudie se postupně seznamuje s mnohým, které jí do života přináší její nová kamarádka, a začíná k ní cítit lásku. Obě dvě dívky již bez sebe nemůžou žít. Jak ale víme, když není člověk dospělý a nemá rodiče, musí skončit v domově dětí. Policie pátrá po příčinách smrti spisovatelky a najde i její dům, kde se v tu chvíli zrovna sama skrývá Claudie. Odvezou jí jejího milovaného psa, naštěstí se ale Grace s ním vrací k ní. Tím ale nic nekončí (...). Vše další jsem již řekl v komentáři, tímto se ale snažím říci mnohé: příběh zcela nového rázu, jenž mne uchvátil, alejen napůl. Nedá se srovnávat s Život Adéle, tři hodiny plné silného příběhu prostě nenahradí, ale v porovnání, například, s ostatními filmy, třeba Poslední noc v římě, kde bylo nahoty až dost, či My Days of Mercy byl zajisté lepší. Obě dvě hlavní herečky, zejména Maiah Stewardson, se mi líbily. A i nesmělá Markella Kavenagh se nakonec ukázala v dobrém světle, i když jí to dalo zabrat.

My First Summer - Napůl povedený lesbický příběh

The First time - Nesmysl, či zajímavá podívaná?

Nedávno jsem se podíval na tento film, o němž jsem si nebyl zcela jistý, jestli ho mám, či nemám zhlédnout. Přibližně čtyři měsíce po stažení jsem se na něj ale přece jen podíval: Po několika dnech, kdy jsem si vše nechal ulehnout v hlavě, musím konstatovat jediné: Film je sám o sobě spíše nezáživný, a jediné zhlédnutí Vám zajisté postačí. Naivní příběh o páru, jenž se setká na jedné z oslav po městě a na první pohled se do sebe zamiluje, nemá hlavu ani patu, zejména v dnešní složité době. Možná to tehdy fungovalo, tím si nejsem jist, ale i o tom pochybuji. Britt Robertson, jedna z mých velmi oblíbených hereček, se zde příliš nesnažila, ačkoliv vždy jako kráska zapůsobí. Ostatní postavy zde měly minimální rozsah, a ani snaživý David mi sem nezapadal. Tím se hlavní účel filmu zcela rozpadl. Bohužel, zklamání je namístě.

The First time - Nesmysl, či zajímavá podívaná?

After - Tajemství: Proč je hodnocení nižší než v předchozích dílech?

Nedávno jsem byl v kině na třetím pokračování "úspěšných" zfilmování prvních dvou knižních dílů oblíbené série "After". Ačkoliv se mi díl velmi líbil a řadil bych ho jako "Lepší než After: Polibek, ale horší než After: Přiznání", zpozoroval jsem značnou kritiku ostatních. Viděl jsem dvojí komentáře a musím říci, že v jistých ohledech mají pravdu. Ale na tento film musíme pohlížet s nadhledem, my, kluci. A i dívky. Sama Josephine Langford nikdy nedostala mnoho filmů, de facto, toto je její první "úspěch" a i ve filmu je vidět, jak se snaží. Samotná série je určena jen pro ty, jež se ještě příliš neseznámily se vztahy, a pomyslné poprvé je teprve čeká. A i pro ty, jež jsou "jemnějšího" pohlaví. Kluci nemají rádi neustálé hádky, sladké scény typu "Ach, miluji tě, Hardine" či "Jsi má spása, Tesso," ale holky to prostě bere. Tedy, některé z nich. Hodnocení 49 procent značí, že tu máme již tu menší polovinu, jíž se to líbilo, či všechny, jimž se to příliš nezdálo. Já jsem zřejmě čestná výjimka. Ale co čekat od dnešní generace, zvyklé už na něco "ostřejšího"? Byl jsem v kině, a tam vepředu, vzadu, vlevo, vpravo, samé holky. A já mezi nimi. A neslyšel jsem žádnou kritiku, přesněji, zřídka. Zdá se, že hodnocení nemusí mít vždy pevný pravdivý základ. U mne ano. Až vyjde poslední čtvrtý díl, jako tomu je u knih, půjdu tam zase. Do kina. A mezitím se podívám dvakrát na první tři díly. Protože mi to nevadí. 

After - Tajemství: Proč je hodnocení nižší než v předchozích dílech?

The Originals a úspěšné osamostatnění se od Upířích deníků

Tak jsem již zhlédnul první tři série tohoto seriálu. Čtvrtá série je nakousnutá a já jsem se konečně dostal k menšímu hodnocení. Klaus Mikaelson je rozhodně jedničkou v tomto seriálu. Hlavně kvůli němu a Josephu Morganovi to bylo všechno děláno. Věrným pomocníkem mu je jeho Bratr Elijah, pomyslná dvojka. Dále tu máme vlčici/upířici Hayley, která je prostě pro Elijaha tou pravou a nechápu, jak se mohla vůbec zaplést s Jacksonem. Jedna z nejhorších postav, hned po Mary, jeho babičce. Marcel se zpočátku jevil jako dobrý, postupně ale kulhá a s přibývajícími díly se mki čím dál tím více hnusí. Postavy jako Camille, milenku Klause, člověk/upír, a Daviny, čarodějnice, řadím hned za ně. Klausovi a Camille jsem velmi fandil, jen škoda, přeškoda, jak to s Camille dopadlo. a s Davinou a Kolem dvojnásob. Přidejme váhání mezi Hayley a Elijahem a neštěstí je na světě. Ale to je na tom všem nejlepší. Čtvrtá série se zaměřuje na problematiku Hope a její magie a záhadná Prázdnota. Jen tak dál a snad se dočkám skvělého konce!

The Originals a úspěšné osamostatnění se od Upířích deníků

Odkaz a jeho snaha napodobit Upíří deníky

Tak jsem se konečně dohrabal k dosledování Upířích deníků před dvěma dny. Pochopil jsem mnoho scén a řekl si "ten konec nemusel býti tak zdlouhavý". Začal jsem sledovat seriál Legacies/Odkaz a první tři díly byly ve znamení "Opičení se" po stmívání a Upířích denících. Ovšem pátý díl mne velice zaujal a dodal naději. Lizzie Satzmanová se snaží bojovat s vnitřní temnotou a touhou po moci, a používá k tomu čím dál tím krutějších způsobů, včetně svádění Rafaela. Taková Katherine (Upíří deníky) či Sibyl (stejný seriál) v Legacies. Landon je jako Matt. Chudák  k politování, jež má stále smůlu a ani jeho roztoucí vztah s Hope, dívkou, jež je rovněž velmi pohledná a někdy připomíná svého otce Klause (viz. The Originals či Upíří deníky), mu, prozatím, nedává naději na větší prostor v seriálu. Vše se však uvidí. Jede se dál, třeba mě něco mimořádného ještě donutí změnit pohled na tyto postavy, ale snad ne, mé hodnocení postav je nyní velmi dobré, vyjma Landona, toho by chtělo zapojit více do kolektivu. Přidat mu pár schopností, třeba upíra, rozšířit vztah s Hope i někam dál a zaplést ho s Lizzie, trocha dramatičnosti neuškodí?

Odkaz a jeho snaha napodobit Upíří deníky

Ovládací panel
1 bod

Fanklub

(1)

Reklama

Reklama