• Krátkometrážní

Orel Eddie (2016)

Ultimátny feel-good film. Nie je tu minúta ktorá nebaví, herecké výkony sú na úrovni, Eddie je strašný sympaťák a ľahko sa mu fandí. Navyše sú skoky na lyžiach napriek odľahčenému tónu a Eddieho amatérskosti úprimne napínavé. Tento film je radosť sledovať.

Za horizontem (2018)

Ľudská myseľ a spoločnosť je fascinujúca. Dokument veľmi neprezentuje argumenty ľudí, ktorí veria v plochú Zem, ani ich veľmi nevyvracia. Sústreďuje sa na samotných konšpirátorov, pri ktorých šokuje najviac to, akí sú normálni. Združujú sa do skupín, diskutujú, googlia a celkovo si formujú a upevňujú názory presne tak isto ako všetci ľudia. S tým rozdielom, že oni veria v neuveriteľne bizarnú teóriu (aj keď nie je každé náboženstvo neuveriteľne bizarná teória?). Nájde sa tu zopár veľmi zaujímavých myšlienok. 70%

Chris Rock: Tamborine (2018) (TV film)

Nie je to výbušný typ stand-upu, no zabaví rozhodne. Chris Rock tradične podáva svoje vtipné múdrosti, v časti o rozvode sa dokonca rozhovorí osobnejšie, čím špeciál ešte naberie na kvalite. Okrem iného sa na to strašne dobre pozerá - je to perfektne štýlovo osvetlené a kamera je tiež výborná.

Queer tým (2018) (pořad)

Po druhej sérii zvyšujem na 5*. Táto show totiž povyšuje obyčajný žáner make-over na niečo výnimočné. Je to o akceptovaní seba samého i druhých, o vysporiadaní sa s ranami z minulosti, nájdení svojej najlepšej verzie a pomáhaní druhým. Toto je show, ktorá vám navráti vieru v ľudstvo. Slzy sú zaručené.

Steve Martin and Martin Short: An Evening You Will Forget for the Rest of Your Life (2018) (TV film)

V mori cynických kontroverzných komikov pôsobí tento old school humor prekvapivo čerstvo. Z dvojice cítiť dlhoročné priateľstvo napriek tomu, že si zo seba uťahujú, celé to má príjemnú atmosféru, nikoho neurazí, piesne potešia a je to plné nostalgie. Už chápem prečo oco tak rád sledoval staré Menšíkove silvestre.

A Futile and Stupid Gesture (2018)

Film, ktorý nezaujme hereckými výkonmi, či geniálnym scenárom, no pokiaľ vás zaujíma odkiaľ sa zobrali mená ako Chevy Chase, Bill Murray, celkovo prví komici a scenáristi z SNL, či známe komédie zo 70/80. rokov, pokojne sa doňho pustite. Takmer až dokumentárnou formou vyrozprávaný príbeh chlapíka, ktorý "navždy zmenil humor" vás nakoniec chytí a to ešte neviete, že skrýva eso v rukáve, ktorým vás na konci dostane.

69. Emmy Awards (2017) (pořad)

Úvod výborný, Stephen výborný, politická téma trefná. Škoda len, že sa v posledných rokoch vyskytuje pramálo vtipných vsuviek.

Anne s E na konci (2017) (seriál)

Nová Anna je krásne natočená, má výborné obsadenie a herecké výkony. Najväčší rozdiel oproti pôvodnej verzii z 80. rokov je zvýšená drsnosť a dramatickosť a mierne pozmenený dej. Vo výsledku je to potom v niečom fajn a v inom nie až tak fajn. Zlé je to pri niektorých zmenách, ktoré úplne menia tón celého seriálu (zlodeji vo finále), nepríjemné to môže byť pri naturalistických scénach šikany a depresie. Naopak však môže zvýšená dramatickosť pomôcť divákovi vytvoriť si k Anne silnejšie puto a výsledkom je kopec výborných dojímavých momentov.

Sully: Zázrak na řece Hudson (2016)

Vôbec, ale vôbec by mi nevadilo, keby dostaneme každú jeseň jednu klasickú filmovú drámu (podľa skutočných udalostí) s klasicky výborným dobráckym Tomom Hanksom v hlavnej roli. Takisto ako minulý rok pri Most Špiónov, tak aj tento rok pri Sully som mal nesmiernu radosť z toho, že po dlhej dobe vidím tradičný hollywoodsky film založený na silných hereckých výkonoch a dobre napísanom scenári. Sully dokáže strhnúť autentickými scénami z paluby lietadla i psychikou postáv, no jeho najväčšie pozitívum je v jeho ľudskosti. Priznávam, bol som dojatý.