Papírová města (2015)

Hodně zajímavý film, který rozhodně nebyl běžnou teen klasikou, právě naopak. Ač v první polovině film tak skutečně vypadá, nakonec z toho je fakt film o něcem úplně jiném, s poměrně neočekávaným, ale perfektním koncem.

Sunshine (2007)

Napínavé kulervoucí psychogické drama/thriller plný dilemat a těžkých rozhodnutí, a nakonec i nějaká ta akce. Co do počtu obětí je to vlastně větší masakr než Event Horizon. Perfektní kulisy, nádherné efekty. Že po vědecké stránce má film své chyby je za mě vedlejší.

Deset důvodů, proč tě nenávidím (1999)

Jedna z nejlepších teenage komedií, která kdy byla natočena. Každá minuta stopáže se dá obhájit, každá scéna má svůj smysl a své kouzlo. Postavy jsou skvěle napsané a herecky je to absolutní koncert.

Free Guy: Hra na hrdinu (2021)

Skvělá oddechovka, výborně natočené, výborné efekty. Koncept velice zajímavý, i když ne až zas tak originální, dost to připomínalo například Ready Player One. Nicméně je to film, který rozhodně stojí za vidění.

Osamělý jezdec (2013)

Úplně špatné to nebylo, ale mohlo to rozhodně být mnohem kratší. Pár scén bylo vtipných, pár vtipů bylo slabých. Příběhem se složitě orientuje, neboť to každou chvíli vypadá, že jde o něco jiného a celé je to dost kostrbaté. Chápu, že akce neměla být realistická, ale co je moc, to je moc. Hlavní pozitivum byl jako vždy výborný Johnny Depp.

Návrh (2009)

Jeden film, kde Reynolds nehraje většinu času Deadpoola. Je to sice jednoduchá oddechovka, ale rozhodně se na to skvěle koukalo.

Eragon (2006)

Mám opravdu rád předlohu, která bezpochyby patří mezi novodobé perly fantasy žánru. Tomuhle filmu jsem se úmyslně dlouho vyhýbal, jelikož vím, že to byl solidní průser. Na jednu stranu měl ale super efekty a několik pěkně natočených scén. Na stranu druhou se absolutně nedržel předlohy, jakože v podstatě vůbec. No a čím víc se blížil konec, tím víc toho vynechali, takže poslední půlhodina je vlastně absolutní katastrofa. Doufám, že nový seriál udělá tomuhle dílu mnohem větší čest. Za efekty a pár epických scén dávám hodně hraniční 3*, i když dilema jestli nedat 2 bylo opravdu těžké.

Tiché místo: Část II (2020)

O poznání napínavější než první část. Poznat byl i větší rozpočet. Musím říct, že Krasinski se rozhodně ukazuje jako solidní režisér a scénárista. Plotholes podle mého stejné jako v první části, ale u takového snímku je rád odpustím.

Tiché místo (2018)

Tak tohle byl opravdu zvláštní film. Celý koncept nuceného ticha je velmi slušně zpracovaný, i když nějaké díry v něm samozřejmě jsou. Například, jak příšera věděla, že jsou v tom sklepě na konci? Celou dobu jsem tohle zvláštní thrillerové drama viděl spíš na 3*, jelikož mám rád dialogy a jejich nepřítomnost mi moc nevoněla, ale za těch závěrečných 20 minut dávám 4*. Jako kdo by nechtěl znovu vidět Emily Blunt s brokovnicí?

Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

Těžké hodnotit jako celek. Hodně hutné drama, ve kterém je dohromady poměrně málo pozitivního, ale to co pozitivní je, tak je napsané naprosto perfektně. Herecké výkony absolutně zaslouženě za Oscary. Konec úplně neuspokojil, ale vzhledem k námětu vlastně docela dával smysl, i když bych raději viděl vyhrát spravedlnost.