Pějme píseň dohola (1990)

Suché hlášky, omleté vtipy, zvláštní - až rozporuplné - výkony neherců... Hodně ohrané, ale tady to nějak funguje! Já jsem se bavila.

Kiss Kiss Bang Bang (2005)

Černá komedie, která naštěstí neupadá do trapnosti, jako některé její "kolegyně". Skvěle natočená, dobrý nápad s vyprávěním příběhu, originální děj a vyčůrané zakončení. Val Kilmer válí a Michelle Monaghan jsem tady poprvé viděla v komediální roli, která jí dost sedla. O Robertovi Downeymu Jr. nemá cenu pochybovat, je naprosto přirozený. Rozhodně se na Kiss Kiss Bang Bang ještě mrknu.

London (2005)

Ucházející konverzačka, kde ale totálně zastiňuje hlavní dvojici (Biel - Evans) neskutečný sado - maso - koksolajno borec Jason Statham. Evans hraje slušného úchyláka, který se upne na bohužel nevýraznou Biel. Docela nešťastné mi přišlo i řešení pozadí filmu, tzn. boháčské prostředí a vystajlované bárbínky, díky nimž snímek trochu směřuje k podbízivosti a primární atraktivnosti. Jinak docela dobrý.

Big Hit (1998)

Oddychová komedie s neotřelými akčními záběry, dobrou zápletkou a ukázkovým předvedením rčení: když je něco "velká haluz". Navíc, kdo by řekl, že nadívání kuřete může být tak erotické... :)

Underworld (2003)

Je tam akce? Je. Je tam napětí? Ano. Je tam pěkná hlavní hrdinka? Samozřejmě. Je tam hnusný záporák? Jistě. Je tam jakž takž zápletka? Jo. Má to dobrý scénář? Ehm... nějaké mouchy to má, ale co? Je to docela dobrý!

Mé druhé já (2007)

Původně jasný aspirant na pět hvězd. Ovšem takhle zprasit konec, to byla docela síla... Jodie ale zahrála naprosto přesvědčivě a celý film bez problému utáhla. Originální thriller, který nutí k zamyšlení: Co bych dělal/a v jejím případě já, kdyby se mi během chvíle zbortil celý svět... ?

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Život je válka. A válka je boj. Život je těžký. Nechci žít ve světě, který ovládá Mickey Cohen... A najednou jenom sledujete, jaké hovadiny je schopný Josh Brolin a další osoby ještě pronést. Mohla to být stylová hláškující akční gangsterka. Není.

Nouzový východ (2008)

Rodinné, či partnerské soužití interpretováno z hlediska nedostatku odvahy a životního neuspokojení. Opravdu je potřeba točit tyto notoricky známá fakta takto polopaticky?!

Screaming Masterpiece (2005)

Určitě budou na Screaming Masterpiece jako puci koukat děcka, co z islandské současné hudební scény znají maximálně Björk a možná někdy zaslechli slovní spojení Sigur Rós... Informační hodnotu snímek určitě má, ale hodně povrchní, neutříděnou. Převážně tady jde o velmi stručné představení jednotlivých kapel a ve zkratce nastíní vývoj hudebních tradic a vlivů. Pokud se ale člověk orientuje aspoň trochu v tamějších muzikantech, je tenhle dokument až na pár světlých záblesků v podstatě ztráta času.

Štěstí (2005)

Nevýrazné epizody ze života postavy Táni Vilhelmové, které nijak nezačínají, ani úplně zásadně nekončí. O co že tady vlastně jde se nedozvíme, vzhledem k absolutně nezúčastněnému pojetí celého filmu. Stejný problém jako u Divokých včel. Pokud je to záměr, fajn, ale já nechci mít po hodině a půl filmu pocit nulového sdělení. Tady hra na Jima Jarmusche až tak nevyšla...