The Mandalorian - Kapitola 18: Doly na Mandaloru (2023) (epizoda)

I když 1. díl 3. série se zdál jako silný nadprůměr, který po Book of Boba Fett stanovoval nově kde se postavy nachází a jaké jsou jejich cíle doprovázeno skvělou akcí a bude se řadit mezi ty slabší ep seriálu, tak 2. epizoda dopadla opravdu výborně a je esencí celého seriálu. Vynikající napětí a dobrodružství, s prozkoumávající atmosférou. To sekvence kdy, Mando posílá za Bo-Katan na pomoc je skvěla sehraná a natočená. Bo-Katan působí strašně úžasně v této epizodě. Ta dynamika mezi Mandem a ní by se dala naprosto krájet. Všímám si, že i animace pokročili oproti prvním dvoum sériím. No a já této epizodě sázím silných 9/10! Hype na další epizody, a prozkoumávání Mandaloru doporvázeno legendami Star Wars. Tuto show čeká stále slibná budoucnost!

Titanic (1997)

10/10. - Cameron je bůh. Povinnost vidět.

Avatar: The Way of Water (2022)

9/10 - Bombastický snímek po všech směrech. Výborný příběh a tuna nových skvělých postav. Stejnojmenný záporák, který konečně není tak plochý jako v jedničce a dostal svou hloubku a prokreslení. Rodina tady hraje důležitou a zásadní roli a film je více zaměřen na děti Jakea a Neytiri a toto rozhodnutí je opravdu skvělý a krásně to ve filmu funguje. Za to si film, ale bere tu daň, že třeba film Jakea a o to víc Neytiri ignorují a potom co spolu dokázali v jedničce bych si je takhle nepředstavoval. Ve filmu dostáváme enormní herecké výkony. To nejdůležitější na celém filmu je to CGI a efekty, u kterých jsem téměř stříkal jak to nádherně vypadá a tím Cameronovi odpouštím že pokračování vyšlo až po 13 letech, jelikož to mohl dovést k dokonalosti. Samozřejmě doporučuji si na film zajít ve 3D, protože jen tak si užijete ten film nejlépe jak jenom můžete. Co, ale filmu musím upřít je, že film mohl být kratší. Na můj vkus je to až moc dlouhý, ale kurde! I tak vlastně na to že to je pokračování po 13 letech tak si to ten film nadruhou stranu zaslouží. Také ještě musím vypíchnout ten nový vodní klan a celkově animace vody je strašně nádherná. Dále co musím vypíchnout je skvělá akce a to finále bylo narvaný adrenalinem a to napětí bylo obrovský. No a v neposlední řadě ta hudba! I po smrti původního skladatele, na hudbu nezanevřeli a pořád i skrze hudbu dostanete skvělý návala atmosféry, že opět nahlížíte do světa Pandory. Prostě a jednoduše James Cameron je bůh a děkuju mu, že nám přinesl jednu z nejlepších filmových franšíz a nádherný svět, ze kterého potřebuju vidět víc a víc. Kurnik už se těším na ten 3 díl! Zaručeně Avatar 2 filmem roku 2022 a to mi nikdo nevezme!

The Mandalorian - Season 2 (2020) (série)

9,5/10. - Já... Já to tak nehorázně zbožnuju ❤️ 2. série je dechberoucím zážitkem a skvělým navázaním a pokračováním na první sérii. Ten fan servis, který již byl v 1. sérii přislíben nijak neničí příběh. Naopak ho neuvěřitelně pozvedává do výšin. 1. epizody začínají velice slibně. Shledáváme se se známými postavami plno vynikající akce. 3 ep kdy vidíme Mandaloriany z Clone Wars. Ten moment kdy Mando skříží cesty s Ahsokou Tano a Mando pak získá kopí z Beskaru. Nebo 6. epizoda, která kompletně zlomí příběh a objeví se Boba Fett. Nebo 7 epizoda, ten moment kdy si poprvý za celý seriál Mando sundá helmu, kterou si nesundal od utlého dětství, je tak vynikající. No a to finále. To nejde ani popisovat slovy. Každý fanda musel u toho stříkat. Ty emoce když se Mando s Gruguem loučil a sundal si před ním helmu. A pak ta úžasná podtitulkovka. Jon Favreau s Donem Filonim jsou naprostí bohové a vymyslet takový seriál dokáže jen mistr svého oboru a herci zde předvádějí famózní herecké výkony a Göransson se svou hudbou v tom jen utvrzuje. Nemohu se dočkat 1.3. na 3. sérii. Tento seriál čeká ještě slibná budoucnost.

The Mandalorian - Season 1 (2019) (série)

10/10. - Opravdu nemám slov. Vím a uvědomuju si, že této jednoduché show dost nadržuji, ale já ji strašně miluju po všech směrech a strašně si ukradla mé srdce! 1. Série po znovuzhlédnutí je skvělým začátkem a originem pro seriál a zamiloval jsem si to ať už přes toho zeleného skřítka Grogua, nebo přes drsňáckou hlavní postavu Dina Djarina aka. Manda a ostatní postavy. Vynikající tvůrčí vizi Jona Favreaua, který je v této branži naprostý bůh. Westernovským nádechem. Úžasnou Star Wars atmosférou a seriál nám ukázal konečně první pořádný přízemnější Star Wars kde nejsou lightsabery a Jediové a to na tom nehorázně žeru a miluju. Seriál například od přízemního Andora, má daleko přímočařejší svižnější tempo. Má vymakanou a záživnou akci a člověk nemáani chvilku pocit, že by se měl nudit. Dále musím ocenit skvělé herecké výkony Pedra Pascala, který se zde naprosto našel. Ty efekty na seriálovou tvorbu jsou něco neskutečného no a v neposlední řadě co musím vynést do nebes je ta božská hudba od Ludwiga Göranssona. Ach jak já ji žeru. Seriál jsem k dnešnímu dni viděl nespočetněkrát a pouštěl bych si to asi až do konce života. Bez nadsázky jeden z nejlepších seriálů!

Sunshine (2007)

9/10. - Zápletka, audiovizuál, Cilian Murphy a celý herecký ansámbl, napětí a zpracování! Promakaný snímek, který by měl povinně vidět každý fanda Sci-Fi žánru!

Vlk z Wall Street (2013)

7/10. - Kultovní film se super příběhem, scénářem, režií a hereckým obsazením, ale ta 3 hodinová stopáž to strašně táhne ke dnu a nudí vás, za to, ale film má skělé momenty a Leonardo je úžasný herec, kterému patří mé srdce, ale jeho postava mě ve filmu strašně vytáčela a srala.

Nesnesitelná tíha obrovského talentu (2022)

8/10. - Skvělá jízda, která se jen tak nevidí. Výborný námět, ta kamera a ty záběry. Nic Cage hraje božsky a je zde plno referencí na jeho filmy a spolu s Pedro Pascalem tvoří neuvěřitelnou dvojku! ,, Did you see Paddington 2? ,,

The Last of Us - Vydržet a přežít (2023) (epizoda)

Dosud nejlepší a nejvíc emoční epizoda. Já jakožto neznalec první hry, si seriál enormě užívám. Miluju tu vymakanou atmoséru. Dialogy, příběh, emoce, akci, ahh prostě ať už sakra výjde ta hra já už to potřebuju hrát! To co udělal otec toho dítěte, bylo strašně lidský a pochopitelný a emočně mě to fakt oddělalo. 10/10 No shit.