Black Panther: Wakanda nechť žije (2022)

8/10. - Film, který po těch paskvilech a patlaninách co MCU za poslední 4 fázi vytvořilo prostě potřebovalo a já nemohu jen říct, že i, když jsem od toho filmu měl menší obavy, já nejsem zklamaný vůbec. Emocionální film, kde Ryan Coogler potvrdil, že parádně umí pracovat se scénářem a svými postavami a třeba ty necelý 3 hodiny byli opravdu na místě. Lidem se nikdy nezavděčíš, proto se najdou i tací, kterým tento film nesedl a samozřejmě pro to mají své důvody. Já si film užil a to mi nikdo nevezme. Jsem velký fanoušek Black Panthera, a dvojka mě naopak potěšila víc než bych čekal. Herecký výkony ne třeba komentovat, prostě mazec. Představení Rary Wiliams opět na jedničku a i když jsem také měl od ní obavy dost mne nahypil na její seriál. Musím taky vypíchnout noční autohoničku ve městě končící na mostě, která je skvěle natočena a dost mi připomněla tu z jedničky v Soulu. No a poslední, ta hudba! Goransson zase zaválel!

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

9/10. - Velice podceňovaný díl série, který, ale opravdu nemá chybu. Celý děj a premisa je nádherně vybudovaná. Emoce jsou uvěřitelný. Zlomový okamžik, kdy nastoupil zase do děje Voldemort byl dechberoucí. To jak si scénáristi poradili s dospíváním našich hrdinů zasluhuje klobouček a nejde si toho nevšimnout, jejich hádky a rozepře. Alastor Moody byl mimořádně skvělá postava a výborně obohacoval děj příběhu a ten okamžik, kdy mu došel mnoholičný lektvar a zjistilo se, že to je on bylo něco neuvěřitelného. Pan Newell vážně si též vyhrál s tímto filmem a neudělal žádnou chybu. Jenom ty scény při turnajích a jak je to bravůrně natočeno. Nemám prostě slov. Ostatně zajímalo by mě jak by si film vedl kdyby u něj zůstal Alfonso Cuaron.

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

10/10. - Mistrovský až dechberoucí díl! Ta mystika, temnota, styl odvypravování a hlavně ta režie, kdy Cuaron věděl jak má udělat lepší film jak první dva Columbusovi filmy. Film vás chytne a nepustí do konce a hltáte to každým dechem. Kurnik jak já to miluju. Ta podzimní atmosféra, hudba do toho. Kamera a detailnost každé scény, vidět ty hory a pozadí pomrknutí na scénu jak Harry letí na Klofanovi. To jak nádherně představili Remuse Lupina, jak skvělý vztah si buduje s Harrym. Garry Oldman výborně hrající Siriuse Blacka a coby Black zpočátku jako budující se záporák se zčistajasna ztane Harryho nejlepší přítel. Ta pošahaná učitelka jasnovidectví. Nebo jenom celá ta pasáž s vracením čase. Miluju TO. No prostě takhle má vypadat pořádný Potterovský film! Jeden z nejlepších HP filmů!

Harry Potter a Tajemná komnata (2002)

8,5/10. - Věrné pokračování, ale dost podobné prvnímu dílu, ale ta zápletka a mystika v celým díle byla nádherná. Stále o chlup slabší jak jednička.

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

9/10. - Ach bože, vím, že tomuto filmu nadržuji, ale tato sága mě provázela celým mým dětstvím a především tento první díl. Nehorázným způsobem mi tento svět už jako dítěti přirostl k srdci. Dávka emocí, nostalgie, úžasných sympatických postav, kdy každá z hlavních 3 postav je uplně jiná a svou chemií je milujete čím dál víc a víc. Ten úžasný soundtrack z kterýho chytám husinu i teď a John Wiliams se po boku svých kolegů jako Hans Zimmer řadí mezi mistr svého řemesla. Skvělými dětskými hereckými výkony, který fakt, že málo kde uvidíte. Nevím jestli to je tím, že jsem na tom vyrostl, ale i po 22 letech to nezestárlo, když si to srovnávám s filmy z téže roků je to furt enormě skvělý. Dále bych zapomněl i dodat skvělé zpracování scénáře podle dokonalé knižní předlohy paní Rowlingové, kterou jsem též četl a naprosto zbožňuji. TA režie, ach ta režie. Chris Columbus už věděl jak to dokonale zaadaptovat. Kouzelnická atmosféra dající se krájet a já prostě .. Já to miluju a nevím co víc dodávat. Kdo neviděl neprožil skvělé dětství :DD

Vetřelci (1986)

10/10. - This is work of art!

Bledé modré oko (2022)

6/10. - Neobyčejná detektivka, která vás osloví převážně skrze své historické zasazení a herce v hlavních rolí, neuvěřitelně dobrá atmosféra, který dodává i zima v okolí, ale stále filmu k dokonalosti chyběla daleko silnější zápletka, která by mě dostala více do kolen. Po velmi slibném začátku, si film ztratil svou image a ztrácel na tempu. Skrze lehce nadprůměrný scénář mne to nijak emocionálně nesundalo a celkově snímek, který nijak nenadchne a ani neurazí. Tím i režisér tohoto filmu dokazuje, že je lepší režisér jak scénárista. Actually konec filmu a scéna v hořícím domě to hodně pozvedla. Pokud máte chuť na podobnout detektivku mohu doporučit.

Vetřelec (1979)

8,5/10. - Skvělý a úžasný nápaditý sci-fi film, který svou originalitou efekty a vším předběhl svojí dobu! Hell yeah jdese na 2. díl.

Kocour v botách: Poslední přání (2022)

9/10. - Krásný animák, jeden úchvatný vyspělý příběh s Kocourem v hlavní roli, který pobaví svou nápaditostí, vtipy, akcí, úchvatnou animací a sounddesignem😍 (Pomrknutí na výbornou paletu barev.) Sakra já si to musím dát ještě jednou někdy. ❤️

Barbar (2022)

8/10. - Ani by člověk nepočítal s tím v co se přerodí ta jednoduchá premisa na začátku. Poctivý a pěkně zvrácený horror! Musím souhlasit se všemi co to nazývají jako překvápko minulého roku.