Kjůkíí

student

<< předchozí 1 2 3 4
    • 10.2.2010  22:54
    Planeta 51 (2009)

takový trošku jiný Shrek VI.

• 2.11.2009  22:07

Fenomenální:)))

• 1.8.2009  17:18

Britská komedie, od které nic nečekáte a která vás mile překvapí. I když zde hrají nejlepší britští komici, některé jsem v životě neviděl. To nic nemění na tom, že je to velice kvalitní zábava za směšných pár liber. Americké komedie se mohou jít zahrabat, pokud se chcete opravdu zasmát typickému britskému černému humoru, tohle je to pravé ořechové. Plné sexuálních narážek a zblázněných dívčích duší v kombinaci s charakter majícími muži. Nedivím se, že tato pirátská vysílání poslouchal v 60. letech každý. Starý, mladý, student či důchodce. Doporučuji.

• 8.3.2009  19:01
    Earth (TV film) (2007)

PRojekt BBC, který apeluje evidentně na oko diváka. Ta kamera a hudba je neuvěřitelná. Představte si ten pocit, kdy vidíte ty nejkrásnější záběry, co matička Země dokáže nabídnout a ještě z takových neobvyklých pozic a do toho vám hraje orchestr. Způsobí to to, že vám běhá mráz po zádech. Kdyby se za tohle dostávala Nobelova cena, za kameru, zvuk a za celkovou koncepci snímku by bylo jasné, komu ji udělit. Dokument Earth chce jemně naznačit, že to, co tu teď je, se postupně ztrácí a děje se tak čím dál větší rychlostí. Obecně globální oteplování je dokázaný fakt. Těžko říct, jestli je jen naší vinou, ale velkou měrou k tomu přispíváme. A BBC na to neupozorňuje jednostranným názorem jak Michael Moore, který vyzdvyhne ty křiklavé případy a na opačnou stránku věci z jiné strany se nepodívá. Earth je taktní a nechá diváka, aby se rozhodnul a respektuje to, že má právo na svůj svobodný názor. Ale musím se ještě jednou vrátit ke kameře, která je úchvatná, parádní a u některých záběrů a přeletů nad krajinou jsem ani nedýchal. Přesně kvůli tomu bych chtěl být fotografem pro National Geographic. To musí být práce za všechny prachy. Fotit rysa na Sibiři v tajze a čekat 14 dní, než se objeví, v bílém vojenském hábitu, po uši zasypaný ve sněhu. No práce snů. Jen se tam dostat a mít ten správný stativ. A dost trpělivosti.

• 20.2.2009  18:50

Dnes jsem chytil kritickou slinu a nejradši bych tenhle snímek roztrhal do nejmenšího kousíčku:D Přál bych si být hodný a napsat, že to ušlo, ale dnes ne, dnes to nejde. Čekal jsem něco skvostného. Ale film je nezáživný, myšlenkou zajímavý, ale nedodělaný, nedomyšlený. Efekty při rozebrání stadionů jsou jistě nákladné a pěkné, ale snímek už by nezachránila ani armáda oscarových herců. Snímek se snaží upozornit na globální problémy, globální oteplování, tání ledovců, vymírání druhů a tak dále, s čímž tak nesouhlasí Prof. Ing. Václav Klaus, CSc., Dr. h. c.:D Asi je dobře, že se něco takového objevuje, ale mělo by to mít dokumentární charakter a ne snaha o vědecké sci-fi cosi. Již koncepce je prostě špatná. A US ARMY se všemi těmi udělátky a raketami, zajímalo by mě, kolik to zapůjčení té techniky stálo. Protože to byly vyhozené peníze do vzduchu. Jo kdyby místo točení kravin raději investovali do nějaké čističky vzduchu, to by byla záslužná a bohulibá činnost.

• 17.2.2009  17:44

I když se Robert De Niro snaží, role je prostě strašná a co může jiného dělat než přehrávat a snažit se vykřesat z hrozného scénáře aspoň něco, co by se dalo považovat za určitý úspěch. Jediný Bruce dělá svému jménu čest, hraje zde sám sebe, a je po čertech dobrý. Doufejme společně, že takhle nějak se chová i ve skutečnosti. Nechtěl bych ho potkat. Producent v Hollywoodu, to není jednoduchý job a je zde velká producentská úmrtnost. Ve filmové branži to tak zkrátka chodí. Kdo není dobrý, jde rychle dolů a i když se tonoucí stébla chytá, tak jako tak skončí na dně. Přesně jako tenhle brak.

• 14.2.2009  23:30

Mohutná propagace, oslavné sonáty, plná multikina a výsledek? Podprůměrný animák, který se ani nezmohl na to, soutěžit o tu čest, o nominaci na Oscara. A důvod je prostý, jednoduchý: příběh nemá co nabídnout. Madagaskar 1 měl nápad, určitý rámcový příběh a hlavně tučňáci byli dokonalí velitelé toho všeho humbuku kolem. Ne tak v Madagaskaru číslo 2. Kdo zde bude hledat hýčkání oka, technickou dokonalost a lahůdku na nudné odpoledne, bude zklamán. Snad jen armáda opičáků pod vedením tučňáka generála a létající hybrid z hvězdných válek stojí za zmínku. Pro děti ujde, pro dospělé (již se za velikého považuji) ztráta času.

• 8.2.2009  15:09

Špionážní představení měl pod palcem slavný a všemi opěvovaný Ridley Scott. Což je samo o sobě zárukou dobrého pokoukáníčka. Když se k tomu přidají herci filmem protřelí jako Leonardo DiCaprio či Mark Strong, film rozkvete jako pomněnka. Osobně mám špionážní filmy rád, jsou totiž plné techniky, různých vychytávek a nejnovějších vymožeností, sledování satelitem je samozřejmostí a to, že si mohou přečíst, kolik máte na vašich hodinkách již v dnešních dobách otrlého diváka nepřekvapí. Ale co je na tomto filmu výjimečné? Jsou to dialogy, skvěle propracované, film je jimi prošpikovaný od začátku do konce a důležité je, že se člověk nenudí. Možná je zde méně vražd a výbuchů než v normálním snímku z konce 90. let, ale poněvadž je důraz kladen na jazykovou stránku, film se mi velice líbil. Leonardo se před svým šéfem Russellem nestydí a řekne mu, co si myslí, a to velice zajímavou formou. Mark Strong předvedl jedno ze svých nejlepších představení a byl snad ještě lepší než DiCaprio, protože takhle si představím jordánského šéfa rozvědky. Elegán, nekompromisní, ale se smyslem pro spravedlnost, i když si z Lea udělal legraci. A protože jak režiséř, tak herci potvrdili své kvality, mohu jen Labyrint lží doporučit. Srovnání s Nepřítelem státu či se Spy game plně podporuji a na filmovém poli je to důstojný protivník.

• 8.2.2009  01:03
    Odpor (2008)

Válečné drama pojaté netradičním pohledem, pohledem Žida a jeho komunity. Prokáže odvahu, trpělivost a nesmírnou touhu po svobodě. Daniel Craig, známý James Bondů, se role zhostil parádně, až jsem tomu nevěřil. Já si vždy myslel, že kromě Bonda toho moc zahrát neumí, ale opak je pravdou. Důležitým článkem je i Liev Schreiber. Oba drží film na pěkných 4 hvězdách. Možná slabších, ale ta čtyřka tam pořád svítí. Skvělé kostýmy, dobové udělátka a život v lesích. Asi to pár peněz stálo, ale výsledek je ucházející. Akorát nevím, jak moc spokojen byl Craig s tím jeho metrosexuálním vzhledem a známým pečováním o své nehtíky a pokožku. Gáž dostal nejspíš skvělou, jinak by se neobětoval, ale stálo to za to. Jen závěrečná pasáž je poněkud taková až moc americká a typicky šťastný konec se shledáním obou bratrů je kýčovitý.

• 8.2.2009  01:03
    Stmívání (2008)

Na Stmívání jsem se velice těšil. Hrozně jsem totiž chtěl zjistit, co na tom každý vidí a proč je Robert Pattinson tak obdivován hordami žen. Jestli pro ty uhrančivé oči, tedy fyzický vzhled, nebo jen kvůli tomu, kvůli čemu lidi do kina chodí, tedy kvůli hereckému výkonu. Fyzická krása je jasný důkaz toho, proč tento film zláme tisíce dívčích křehkých srdcí. Pokud budeme vycházet z předpokladu, že někdo četl knihu, bude to jako by se díval na nepříliš dokonale natočeného Harryho Pottera, kterého následně srovnává s knižní verzí. Opravdu veliký rozdíl v tom bude. Jako u každé knihy. Knihy jsou dokonalejší verzí filmu, akorát filmy získávají body na stopáži a tak. Když jsem četl Eragona a pak se podíval na film, byl jsem zklamán, sice mi film dal neurčitým tvářím jasné tvary a dokázal jsem si lépe hrát se svou představivostí, ale stále jsem byl zklamán. A to samé se stane i s tímto příběhem, který nemá nejspíš zrovna extrémně vysoký rozpočet. Protože Twilight spisovatelky Stephenie Meyer je světovým bestsellerem a když název vygooglujete, zobrazí se 130 000 000 odkazů a to vše za 0,06 sekundy. To svědčí o vesmírné oblíbenosti. Já moc nefandím romantickým slaďákům, kde se objevují nadpřirozené síly a tak, ale ze zkušenosti vím, že tato kniha uchvátila nejednoho čtenáře natolik, že to nemohl přestat číst. Raději celé noci nespí než aby se nedozvěděl ihned, jak to vlastně skončí. A Twilight je jen první díl ságy neskutečných rozměrů. Zanedlouho vyjde v ČR 4. díl, je poslední, není to tedy taková sága jako pohádka o Harrym Potterovi, ale snaží se mu konkurovat a docela se to daří. A spisovatelka se stává bohatší a bohatší, její životní příběh je podobný J.K. Rowlingové. A korunky se koulejí a koulejí ... Ale to je jiné vyprávění. Film je založen na zajímavé zápletce a Kristen Stewart má určitě svůj potenciál, mému egu se líbila už ve vedlejší roli ve snímku Útěk do divočiny. Ano ano, námět je trošku EMO, herci jsou bílí jak stěny toho nejbělejšího baráku, co jsem kdy viděl, a září ve tmě noci, ale jsou to upíři. Je zde předpoklad, že se asi moc neopalují na zahradě. Filmařská obec se v hodnocení bude vždycky rozcházet, důležitým předpokladem je kniha a bez ní to prostě nejde. I přes to, že jsem knihu nečetl, se mi film líbil, má nějaké kouzlo, které se asi objeví až po přečtení a to hodlám brzičko udělat, pokud čas dovolí. A rozhodně není pravda, že je to takové upírské Beverly Hills 902 10, spíše emoidní Melrose Place.

• 11.1.2009  14:59
    Max Payne (2008)

Chladným New Yorkem se prochází MaX PaYne, ničí vše živé, on sám téměř nezraněn, rozsévá smrt. Aspoň tak jsem myslel, že vypadá předloha, tedy počítačová hra. Zfilmovanou verzí je panák, co si hraje na Ramba a všude kolem vidí jen ďábelská stvoření, ale stále platí, že rozsévá smrt a je téměř nezraněn. Od adaptací PC her nečekám nikdy přespříliš, už u Hitmana jsem nebyl nadšený. Tohle bylo ještě horší, bohužel mnohem horší. Sníh zde padal na NY jak v Sin City, dojem strachem prošpikovaného města se absolutně nedařil hlavně kvůli velice špatně napsanému scénáři, který nevyužil předlohu a úplně pokřivil obraz diváka na Max Payna. Herecké výkony, k tomu se nemá cenu vyjadřovat. Nechápu, proč se Moore nevyžíval ve zpomalených záběrech, které jsou pro tento žánr tak dokonalé a např. ve Wanted byly zpomalené záběry využity na 100%. Obohatilo by to film a pozvedlo na jinou úroveň a přitom je to tak typické pro hru Max Payne, kvůli tomu jsem ji hrál, protože to bylo vážně dobré. Olga Kurylenko se zde jen mihla, ale kdyby se zde účastnila více a nechali bychom zemřít Milu Kunis, tak bych se na to díval s větším elánem. Boreček Max Payne zase zaleze na dlouhou dobu do díry.

• 8.1.2009  20:04
    Wanted (2008)

Do půlky filmu snímek šlapal na plyn, otáčkoměr měl proklatě vysoko v červených hodnotách a útočil u mě na 5 hvězdiček, pak se něco stalo a film zpomalil na pěkné, ale jen 4 hvězdy. Naprosto neotřelá myšlenka se zahýbajícími kulkami, výcvik metodou bolesti a hlavně Timur Bekmambetov, režisér, který dostal kufry plné peněz a po kazašsku z toho udělal obrovský akční film s perfektními efekty, který hraje modernímu divákovi do noty. Scény jako z Matrixu, i když jeho kvalit samozřejmě nedosahují, doplněné o stále sexi Angelinu Jolie, která má rty jako nymfa a tělo jako bohyně. Posadte ji vedle hlavního protagonisty a máte rázem film, který by neměl chybět na udělení cen Oscarů 22.2.2009. Minimálně nominace si rozhodně zaslouží, o tom nemůže být řeč. Sice vycvičit zabijáka takových kvalit za 6 týdnů je trošku ukvapené, ale asi byl James McAvoy velice talentovaný a nedoceněný manažer účetnictví. Ve chvíli, kdy zabíjející mašina Angelina nastoupí do žigulíka neznámé řady, jsem nemohl potlačit úsměv, pak se rozjela proti chloubě Českých drah, Pendolinu, a udělala tam obří díru za několik desitek milionů. Vše v akčním stylu. Sice je v této scéně evidentně něco špatně a Pendolino nepřežije, ale kromě zvláštního obratu v ději a nepřekvapivě dobrého konce jsem se bavil, možná až moc. Film utekl jak ta voda. Hrátky se zpomaleným časem se mi zalíbily, proto přeji Wanted 22.2. nějakou sošku, aspoň jednu.

• 4.1.2009  12:35
    Kokain (2001)

Život mafiána se zdá býti tak jednoduchý, ale co člověk všechno musí přežít, to se dozvíme právě v tomto dramatu. Výborný Johnny Depp a hysterická Penélope Cruz jsou zářným příkladem toho, jak z dobrého scénáře udělat dobrý film. Nejlepší scénou je situace, kdy Johnny již neví, kam má dávat všechny ty peníze, co vydělal. Plný barák peněz. To je nejspíš sen každého správného dealera drog, jakých máme aspoň v našem městě víc než dost. Občas se mi zdá, že se každý díval a s marihuanou začal obchodovat právě na základě Kokainu. Skvělý film o vzestupu a pádu bossa kokainového království in Amérika.

• 4.1.2009  12:34

Ben Stiller evidentně chtěl, aby tenhle snímek zaujal, chtěl mít úspěch a proto si pozval plejádu skvělých herců + Tomík Cruise, kterého jsem poznal až na konci a toho bych vážně nečekal, že bude přizván. No a ti herci ověnčení cenami mu z průměrného scénáře vykouzlili nadprůměrnou komedii, která se v béčkových vodách rozhodně neztratí. Vážně bych nečekal, že mě taková kravina bude bavit, ale opak je opět pravdou. Když Ben Stiller točil Zoolandera, ztřeštěnou komedii, bavil jsem se, ale při příjemném překvapení letošního roku jsem se bavil ještě víc. Často morbidní komedie, ... doplním později

• 2.1.2009  13:25

Hravá komedie, u které jsem nepochopil, o co tam vlastně celou dobu jde. Děj tam prostě není....

• 30.12.2008  14:01
    Horton (2008)

Možná jsem si na slona zasedl, ale poněvadž jsem zhýčkaný pixarovými animacemi jako Wall-E a další, které vynikají skvělým dějem a scénářem a já to evidentně nedoceňuji. Protože sice Horton v roztomilosti vede možná tak u malých diváků. Z tohoto pohledu to hodnotit nehodlám, ti skočí na špek každému kreslenému hrdinovy, který je na správné straně řeky. Je klasickým rytířem digitálního věku, je velký, s dobrým srdcem, hodný, milý, krásný a dobrotivý. A abych nezapomněl, je i paličatý a je odhodlaný dokázat svou pravdu. Sokrates by mu ukázal, zač je toho loket....Jsou zde 2 linie příběhu, které se zdánlivě nepromíchávají. Také fanatyčtí klokani nechybí. Ten pan Who je takové střeštěné nemehlo, které v animácích nesmí chybět, ale já s ním nesympatizuji. Výpravný příběh, který je trošku podobný Ice Age, ale rozhodně nedosahuje takových kvalit. Možná je to jen kopie, inspirace, nic víc. Zachránit smítko prachu se samozřejmě podaří, všichni jsou šťastní a může se jít spát. Musím dát pomálu hvězdiček. Měl bych být spravedlivý. Ani Jim Carrey to nezachrání.

• 20.12.2008  17:37
    Sólokapr (2006)

Ono detektivní pátrání se slavnému Woodymu Allenovi zrovna 2x nevyvedlo. Nevím co se stalo, poněvadž např. v dalším filmu Vicky Christina Barcelona se vše vrátilo ke starému a výborný režisér byl zase zpátky. Zde tomu tak nebylo. Možná to bylo tím, že si sám zahrál a soustředil se hlavně na svou postavu, zatímco ostatní mu tak nějak trošku unikalo. Nic hrozného, všechno zase napraví příště. Jinak film je takový nijaký, bez silné zápletky, jen paranoidní domněnky a detektivní příběh, u kterého se zrovna 2x nebavíte. Protože mám Scartett Johansson moc rád, až tak moc, že chci vidět každý film s ní natočený, protože je to vážně kočka, tak jsem doufal ve víc. Ale ani ona nemohla zachránit evidentně špatný scénář. A ještě ty její hrozné brýle:D Woody Allen napsal scénář speciálně pro Scarlett, asi si ji oblíbil jako já:D jenže tentokrát to výhra nebyla, až ve Vicky Christina ... Pár vtipných hlášek zde režisér a herec v jedné osobě má, ale není to dost, od Woodyho čekáme to nejlepší:)

• 20.12.2008  15:35

Klonové války jsou něco ve stylu Animatrixu, také skvělý film zpracovaný do animátorské podoby. Samozřejmě nemůže ani zdaleka dosahovat slávy a kvality hraného filmu s obřím rozpočtem, ale protože chtěli producenti ze značky StarWars vytřískat co to dá, každý cent, rozhodli se pro tento krok. Krok, který si myslím, že vyšel. Já se prostě bavil, tím jak Anakin učil svou padawanku umění světelného meče. Byla sice trošku neohrabaná a velice drzá, ale měla něco do sebe.... Pokud žerete Star Wars, asi vás tento snímek neuspokojí, ale já, který mám trošku chaos v tom, který díl je který a jak to na sebe navazuje, protože jsem pořádně neviděl všechny díly ještě, jsem se nezlobil, protože ten animák nebyl špatný. A protože jsou producenti hamouni, chystá se i seriál. Těžko říct, co od toho čekat, nechme se překvapit. Já vím jen, že Jabby byl slizký, ale mocinky roztomiloučký.

• 17.12.2008  23:13
    Máj (2008)

Možná příliš nahoty a sexi scén je někde na škodu, ne tak v tomto snímku. Alespoň mužská část publika ocení eroticky laděné scény a krásná ňadra Sandry Lehnertové. V příběhu je vylíčena Jarmila jako trošku lehká dívka, nevím, jestli by byl Karel Hynek Mácha s tímhle zpracováním spokojen, ale film určitě nebyl psán výhradně v jeho stylu. V dnešní době jsou potřeba i jiné prvky, které se musí do děje zapracovat, aby uspokojily oko náročného světaznalého diváka. Návaznost na Kytici je zde partná od začátku filmu, je to takový alegorický snímek, který klade důraz na efekty, strašidelnost, dlouhé monology plné smutku a vážnosti. Vypravěč Jan Tříska si vzal velké sousto a zhostil se ho nevídaným způsobem. Poklonu musím složit hudbě, která je vážně skvělá a je na ni evidentně kladen velký důraz. Z uměleckého hlediska je to zajímavý a podle mě nedoceněný film, poněvadž pokud člověk nezná předlohu a není umělecky laděn, nebude se mu film líbit, bude se mu znát bez příběhu, netvárný a zdlouhavý.

• 3.12.2008  23:40

Příšera bárbínovského stylu kombinovaná snahou o vtip, který se zvrhává v nepřekonatelnou trapnost a marnost:) +- tak nějak:D

• 30.11.2008  22:38

Fyzická krása Denise Richards stojí za námahavou výdrž u snímku, ale co bych pro potěchu svého ducha neudělal. Jsem prostě romantik každým coulem.

• 23.11.2008  20:57
    Bláznivá svatba (TV film) (2004)

To jsem se takhle jednoho bláznivého zasněženého dne nudil a podíval se co je v televizi a hle, Bláznivá svatba:D Nemůžete čekat, že se budete popadat smíchy za břicho a že vám ukápne sem a tam slza, ale tento film je taková lehká odreagovačka. Denise Richards byla obdařena krásou nebeskou, a myslím si, že v osobním životě bude velký blázen. Děj je jednoduchý, romantická komedie se zde nezapře, samozřejmě je zde někdo, kdo vztah ničí, nějaký ten zvířecí miláček a zkouška vztahu, obvinění z nevěry. No prostě klasika. Světoborné to není, ale musím uznat, že ten hasič je velkej fešák:D

• 23.11.2008  20:57
    Anděl smrti (1998)

I když jsem u tohoto filmu usínal, protože již bylo velice pozdě, dlouho po půlnoci, donutil jsem se dodívat. Třeba u Křižovatky smrti jsem to zabalil asi po 20 minutách. Já jak si lehnu k televizi, no znáte to všichni. Ale zaujala mě náboženská problematika. Teorie, že démon se může převtělovat a pronásleduje někoho, ničí mu život, protože je mu to příjemné a je to jeho životní úděl, je zajímavá. Skoro bych si až troufal věřit v to, že je to opravdu možné. Denzel Washington je velká ikona černých herců, vážné role speciálně policisty, zabijáky a podobné potvůrky má pod palcem a vyloženě mu sedí. Azazela začnete nenávidět a jste veliký fanda detektiva. Nebýt satanismu a toho mystična kolem, byla by to průměrná krimi, ale nápad se počítá jak nic jiného. Nižší rozpočet až tak nevadí, i když šlo to samozřejmě natočit i lépe. A chvilku jsem se i bál, z jaké skříně na mě vybafne Azazel. Dávám 3,75 * Čas Denzela Washingtona přišel později, viz. American Gangster atd. Je z čeho vybírat.

• 18.11.2008  18:23
    U2 3D (koncert) (2007)

Všichni říkali: "Je to úúúžasný, tam musíš jít." A já říkal: "Jo jasně, průměrný, známe." Po předchozí zkušenosti s úplně prvním filmem natočeným technikou 3D jsem čekal dobrý zvuk, po vizuální stránce průměr, spíše ještě horší. Jakýsi podvodní svět, který byl ještě horší jak v normální televizi. Jenže to, co mě v kině čekalo bylo neskutečné. Přijdete tam, nasadíte ty brýle a čekáte. Tedy musím uznat, že uvaděč měl velkou trému a tak koktal, že jsem se musel hodně smát, ale zpět k filmu. Už z prnvích titulek poznáte, že to bude výjimečný zážitek. Zazní řada, celá plejáda hitů. Bono vás vtáhne do děje, je to neskutečné, jak reálně si můžete připadat, sice víte, že tam nejste, ale tak trochu si v koutku duše představujete, že je to opravdu skutečné. Při záběru na bicí soupravu, která se jeví opravdu asi nejreálněji ze všeho, se mi zatajil dech. Co všechno už technika dokáže, je neskutečné. Jediné co bych vytknul je, že každý záběr na Adama Claytona byl takový divný a neostrý. Jinak fantazie. A to neskutečné publikum, které v Argentinské republice je, ten desetitisícový kotel vás pohltí a nepustí. V ten moment kdybych chtěl někde být a mohl si to přát, měl jedno přání od zlaté rybičky, bylo by to právě být tam, s nimi na pódiu. A na to bych do smrti smrťoucí nezapomněl. Bylo vidět, že to celé partičce U2 a Bonovi dalo pěkně zabrat, takový koncert je lepší jak posilovna a běh jak vidím. Tohle je opravdu jediný film, na který skutečně stojí do toho IMAX zajít a obětovat pár kaček, zážitek je to velice silný a vzrušující! A na závěr With Or Without You, to nejlepší, co mají. Směle do toho:) Zaslouží to plnou nálož hvězdiček.

• 6.11.2008  20:11

Jména Brad Pitt a George Clooney, to je pojem, neskutečný tahák pro diváky, filmoví producenti si mnou ruce a stodolarovky se sypou a sypou. Už byli tak dobří, že každý čeká zázrak. Ovšem musím vás zklamat, ten se opravdu nekonal. Film je velice chaotický, komplikovaný děj, kterému nerozumíte. Vůbec netušíte, proč tam ti lidi jsou, jaký příběh vám vypráví. Komedie bez humoru, maximálně špetka černého se najde. Brad Pitt se sice předvedl v roli hloupého, nešikovného a relativně zábavného chlapíka, ale toť jediný můj dojem. PRostě to čím dál více nedávalo smysl a jak jsem se těšil, tak se mi postupem času vše hnusilo víc a víc. Bratři Joel a Ethan Coenovi již předvedli lepší práci, ne že by chtěli, ale tohle natočili opravdu prachmizerně, možná i kvůli scénáři, který zrovna neoplývá genialitou. Jediné, co se mi líbí je přístup CIA, jestli to fakt takhle chodí, naverbuju se do CIA. Tam musí být zábava.....Tohle sice nespálím, ale hodím do koše a smažu z harddisku a ani se neohlídnu.... Zklamání roku..

• 1.11.2008  15:46

Po filmu 300: Bitva u Thermopyl, který mě zrovna nenadchnul, jsem čekal, že tohle bude něco podobného, jen před 10 tisíci lety. Přemáhal jsem se na to podívat, ale zdolal jsem svou bázeň a zkouknul to. I když je to přiběh čisté lásky, odehrává se kdesi mezi dobou ledovou a egyptskou civilizací a je jistě plný dobových nesmyslů, myslím, že je natočen relativně slušně. Sice nevěřím, že před 10 000 lety už stavěli vesele pyramidy, uctívali bohy a ještě jim tam chodili mamuti a tak vlastně Roland Emmerich vysvětluje celý vznik pyramid. V dobách šavlozubých tygrů neskutečné stavby a koráby plující po Nilu, to mu nežeru, ale když odhlédnu od těchto nesrovnalostí, po grafické stránce se příběh povedl ... snažili se ;) Trošku moc mírumilovné a nelogické, v těchto dobách lidi jednali ne rozumem, ale instinkty. I když, kdoví..

• 29.10.2008  11:20

I když můžu čestně prohlásit, že jsem velký fanda Hvězdné brány a celého kultu kolem, tohle se nepovedlo. Tak krásně nám celý seriál začínal, Ra byl zabit, rozběhl se program v čele s nezapomenutelným Jackem O'Neillem a vzrušení z každé další epizody nabíralo na obrátkách. Až do 9. řady, kdy se do děje jaksi znenadání připletli Oriové mi připomíná, že se taky klidně mohlo stát, že přijedou Wrightové na svých vesmírných korábech a roztrhají svět na kusy. Nestalo se. Od 9. řady si troufám tvrdit, že propracovanost a obliba SGC klesla. Hrozba Goa'uldů byla zažehnána a přece o tom tenhle seriál byl. O těchhle potvůrkách v hlavě. Později už to nemělo takový šmrnc. Punc jedinečnosti byl fuč, přestávalo být co vymýšlet. To byl takový rychlý přehled. Bohužel Stargate: Continuum je dějově slabý, vrací se do dob boje s Baalem, což je krásné. Neznám nic fantastičtějšího než svítící oči goa'ulda. Ale celé to s časovou linií, s posunem a zmizením všech. Zdá se mi, že takový konec si Hvězdná brána nezasloužila. Mohlo to být víc akčnější, nějaké akce na lodích, výbuchy, zbraně, bombardéry, Jaffové, prostě napráskané dějem, jako dřív. Film již nedosahuje kvalit SGC a nejlepší časy jsou dávno pryč. Teal'ca přesvědčili, zachránil planetu, ale já jim to nežral. Už to nebylo ono. Jediný Jack si samozřejmě držel svou úroveň a hláškami zasypával Baala, na toho jsem se vážně těšil. Pohled na partu Goau'ldů a stará dobrá garda, to stálo za zhlédnutí. Děj má občas trhliny, viz. Mitchellův děd a celé je to takové divné. Archa pravdy byla kvalitativně na lepší úrovni. Ale nechme to být, svět jde dál, tohle je definitivní konec. Všichni se naposled sešli, aby se rozloučili. Sbohem Fantastic Four.

• 28.10.2008  11:09

Obézní panda se valí a valí a valí. Po grafické stránce velice dokonalé dílo, skládám kompliment DreamWorks, po scénáristické stránce a po stránce zpracování už to tak dokonalé není. Začíná to efektně, ale děj se ztrácí někde za půlkou filmu, ztratíte tu nit a těžko se hledá, už to není tak dobré. Dokud byla Panda neohrabaný tajtrlík, sumo akorát v tibetském stylu, všechno bylo vtipné, ale jak se z ní stává mrštná laň, ztrácí to kouzlo. A když se štěstím vše dobře dopadne, musím si říct, že je to pro děti a ti se na to museli neuvěřitelně moc těšit, protože ta Panda je sice velká a tlustá, ale roztomilá. Umění kung fu je tajemství vesmíru. Sympatická pětice různorodých bojovníků a vyžraný zástupce ohroženého druhu a skvělá grafika, to je Kung Fu Panda.

• 27.10.2008  23:03

Krásná výprava, kterákoliv může být ta pravá, VV=VyVolená. Vyprávění netradiční formou pro dceru Mayu. Schválně komu fandíte nejvíc?Já samozřejmě ryze pravé lásce, tedy holce od kopírky. Holky od kopírky jsou tradičně osudové v amerických filmech, jen si vzpomeňte na Rosse a Rachel z Přátel, za rozpad jejich vztahu taky mohla holka od kopírky, když si dala Rachel pauzu. Je zajímavé, jak se čas od času objeví opravdu kvalitní romantická komedie. Od P.S. I Love You první taková. Kdo zná Ryana Reynoldse ze Sexy párty, má poněkud problém srovnat se s tím, že je zodpovědný otec, úspěšný politik a ne bláznivý odrostlý student a organizátor nejlepších párty ve městě X. Film je plný zvratů, po prvním už tušíte, to je ona a opět se stane něco nečekaného jako v pravém životě, to se mi líbí. Je to věrohodné. A častokrát se tu objevuje srovnání s How I Met Your Mother a když přivřu oči, odmyslím si Barneyho a plno jeho vtípků, musím souhlasit.

• 1.10.2008  23:56
    Klíče od pevnosti Boyard (TV pořad) (1990)

Nápady, akce, peníze, tajemno ... kvůli téhle soutěži jsem proseděl celé dětství u TV:D UŽ jen ta znělka vás navnadí, jak jedou tím člunem na opuštěnou pevnost, dokonalost. Takové soutěže by měli dávat, ne nudné 5 proti 5 a Riskuj.

<< předchozí 1 2 3 4