Xeelee

terapeut šokem

homepage

• 14.10.2013  00:35
    Kameňák 4 (2013)

Místo iritující sračky snižující IQ a příčetnost to byla jen (něštěstí velmi krátká) nuda. Takovej výkon si jednu hvězdičku zaslouží, ne? ;-) Pořád je to trapný a naprosto nevkusný dno český kinematografie, ale pro mě to je nejlepší díl série. Je vidět, že tenhle počin netočil Troška. What do you do with a drunken sailor?!?

• 11.10.2013  02:32
    2 zbraně (2013)

Tak tohle byl kurevsky nekorektní stylovej nářez :-D Nepředvídatelná porce toho nejlepšího a nejzábavnějšího devadesátkovýho popcornu, jakej sem za posledních... spoustu let viděl.

• 30.7.2013  21:45
    Legenda Korry (TV seriál) (2012)

Steampunk, průmyslová revoluce, boj o moc tentokrát na politický úrovni... A:TLoK je podstatně dospělejší a temnější než A:TLA. Na úkor humoru, kterej ale najdeme i zde. Super je, že přichází se spoustou novejch nápadů, posouvajích avatarský univerzum dál. I zde se zdá se časem dočkáme precizně vykreslenýho světa, kterej logicky navazuje na reálie prvního seriálu. První kniha A:TLA byla moc předvídatelná a velmi okatě poučná. První kniha A:TLoK mi zas nepřijde tak návyková. Oboje vidím na slušnejch 80 % a doufám, že se Korra rozjede stejně jako poslední airbender. Našlápnuto má dobře. || Páni, 2. kniha je prostě super :-)

• 30.7.2013  03:07

Vytváří oheň z ničeho! U všech větrů, co sem to sakra viděl?!? První kniha Avatara měla jen 7 hodin, takže komprimace celý sezóny, obsahující spoustu vedlejších linií, do hodiny a půl by neměl být žádný nadlidský úkol. Takhle neumětelsky zprznit předlohu ale muselo dát práci i samotnýmu mistrovi Shyamalanovi. Duchaplnější příběh a dialogy by napsala i duševně zaostalá opice po úrazu hlavy. Nejhorší je, že i člověk znalej seriálu má často potíž pochopit, co se ve filmu vlastně děje. Způsob, jakým je vše sestřiháno dohromady, mě děsí. Neubližuj mému synovi. Nech ho v jeho samotě. Máte mé slovo, pane. Neublížím mu. < /střih/ Zuko si všimne unikajícího plynu z trubky u hořící svítilny (!) a zdrhne než loď udělá bum /střih/ stýček Iroh vteřinku řve /střih/ – další scéna s oficiálně mrtvým Zukem je o pár minut později na lodi dobývající pevnost severního kmene.> WTF? O směšných efektech, hereckých výkonech a dalších zločinech proti lidskosti se radši rozepisovat nebudu. Jestli něco neskončilo naprostou katastrofou, tak to byl design lodí národu ohně. Aspoň něco.

• 20.7.2013  01:08

Following websites have been closed down: Youporn, Redtube, Pornhub, Youjizz... Youjizz! :'-( | ► The Day the Earth Stopped Masturbating

• 12.7.2013  19:58

Jasně, ke kritickým aplikacím, který by vůbec neměly bejt online (včetně odpalování jadernejch hlavic a ovládání dopravy veškerý městský infrastruktury) i prezidenti přistupujou přes virtuální realitu Oz, takže inteligentní virus napadající účty uživatelů může způsobit totální chaos, zabít spoustu lidí a zničit svět. Linie ve virtuálním světě je naprosto nerealistická a svět zachraňuje rodinka složená ze spousty Mary Sue + jeden kluk/geniální hacker, kterej měl jakože chodit s jednou holkou z rodiny a přijel na návštěvu do rodinnýho sídla. Hádejte jak to dopadne... BTW jde nejspíš o jednu z nejvlivnějších rodin na celém světě. Ve VR dostala logika pořádně na prdel a luštění nerozluštitelný šifry během pár minut s papírem a tužkou (nakonec i z paměti) už bylo totální WTF. A prozradím vám, že to bylo pro příběh hned několikrát naprosto zásadní. Děj je naprosto nezajímavej, hloupej a je jen obzvláštněnej prostředím, ve kterém se odehrává. Animaci a hudbě každopádně nemám co vytknout.

• 12.7.2013  19:35
    Iron Man 3 (2013)

Tony Stark je nesmrtelnej i bez obleku. Škoda. Neuvěřitelnost civilních scén mi zkazila dojem z jinak velmi povedenýho a dospělejšího filmu.

• 11.7.2013  00:33

Ze sledování filmu sem měl přímo dětskou radost. Nepamatuju se, kdy se mi u nějakýho stupidního blocbusteru podařilo vypnout. Většinou u nich trpím jak pes. Tady sem si film prostě užíval a vydrželo mi to skoro až do konce, kdy stupidita příběhu a množství klišé přesáhla hranici snesitelnost. Nemám moc nakoukaný asijský filmy s obřími příšerami a roboty, ale jedno vím jistě. Fanoušci monster movies si u Pacific Rim nadšením cvrnknou do gatí. Každopádně pokud vás stupidita filmu nebude štvát hned, tak vám nejspíš dojde jakou nehoráznou blbost ste viděli třeba cestou z kina jako mně. Blbost perfektně pracující s 3D (to musíte vidět). Škoda, že vršení akce za akcí není del Torova parketa. Kdyby jeho akce měla duši a nebyl to jen sled klišé a krásně naaranžovanejch obrázků bez dynamiky, vnitřního napětí, gradace a přehlednosti, tak mi exploduje hlava a budu pět oslavný ódy na hromádku klišé a vykrádaček všeho možnýho. Začínám se překvapovat.

• 20.6.2013  00:38
    Muž z oceli (2013)

Nevím jak vás, ale mě už ty trikově stále dokonalejší a velkolepější rutinní trikový velkofilmy s hloupým přímočarým příběhem, plochými postavami psanými jak přes kopírák a ohromujícími destrukcemi velkoměst, památek a planet, už vážně začínaj nudit. Superman zabije neuvěřitelný množství lidí, ale kdyby se pral mimo obydlenou oblast, tak by se nebylo na co koukat. K dobru mu musím přičíst to, že jich pár během svýho řádění zachránil. Ve filmu bohužel naprosto hapruje chemie s Lois, pokus o přiblížení Supermanových traumat i psychologie postav. Efekty sou naprosto megalomanský a tvůrci to dost přehnali. Místo úžasu se po čase dostavila spíš otupělost z dalších a dalších padajících mrakodrapů a absence kreativních nápadů.

• 13.6.2013  00:18

V Po zániku Země nedává smysl vůbec nic včetně názvu. Teda snad až na příbuzenský vztahy postav. Tak a teď si o tom pěkně zaspoilerujem. Připraveni? Jde o iniciační (scientologickej, jak nejspíš správně poznamenal Marigold) rodinnej nesmysl. Takže co potřebujeme? Katalyzátor a místo, kde může dojít k přerodu. Takže převážíme odchycenýho predátora lidí, Ursu, která nevidí, neslyší apod. (chová se jako kdyby viděla). Jediný co vnímá je strach obětí, který začnou vylučovat feromony. Přitom feromony kůží (převážně potem) vylučujeme neustále a nejde to vědomě ovlivnit. Bylo zmíněno, že Ursové byli někým stvořeni. Asi jen proto, abych moh napsat, že něco takovýho nemohlo vzniknout přirozenou cestou, ale že to taky těžko přežije po vypuštění do přírody. Živí se lidmi, ale velkou část z nich nechá celou shnít někde na stromně jako návnadu, která zapříčiní strach obětí? Cože? A ideálem je člověk, kterej necítí strach? ● K ději: Cypher letí se synem lodí a pozná blížící roj meteoroidů (neříkali jim meteority?) podle jejího chvění. A samozřejmě, že se stane podle přístrojů (první) naprosto nepravděpodobná situace. Meteoroidy, mimo nějakou sluneční soustavu? Následuje cesta k Zemi červí dírou (i s pár meteoroidy) a roztrhnutí lodi vejpůl při pokusu o přistání. Přežili jen dva lidé. Připoutanej synáček a nepřipoutanej Nebojsa. Velmi pravděpodobné, že? Nebojsa to ale pořádně schytal a zlomil si obě nohy. Nějakej přístroj mu poradí jen to, že je potřeba přemostit jednu žílu nějakou umělou trubičkou o průměru cca půl centimetru. WTF? Udělá to s pomocí nějakýho skalpelu. WTF? Hadička se v průběhu filmu porouchá. WTF? Ono všechno je nějaký poruchový. Nouzovej vysílač v pevný schránce se taky rozbil. Jediná šance na záchranu havarovanejch lidí a nic nevydrží. Seems legit. Asi proto maj dva a ten v utržený zřícený části lodě vydržel. Aha. Synek potřebuje k pohybu k druhý části lodi jakejsi gel, kterej mu usnadní dýchání. Není vysvětleno proč. Dva se rozbijou. V pevnym pouzdře a ještě chráněný pořádným krytem. Hm… Všechna zvířata na Zemi chtěj člověka zabít. Tisíc let po tom, co tam nevkročila lidská noha. No, dost zvířat se tak rozhodně netváří. Nejnebezpečnější je Ursa, kterou si přivezli a která utekla, i když bylo velmi pravděpodobný, že při pádu odtržený části lodi zemřela nebo je těžce zraněná. Ale co by to pak bylo za závěr? Jasně, že se synek nakonec zbaví strachu a pro Ursu neviditelnej zabije tu hnusnou digitální příšeru. A když je celej film o rodinnejch hodnotách, tak nesmím zapomenout zmínit přerostlýho orla, kterej synka plachtícího z útesu unese do svýho hnízda k líhnoucím se potomkům. Tam se ubrání šelmám, ale všechna ptáčata umřou. Vidíme, jak je orlice smutná. No a nepadadlo ji nic lepšího, než sledovat synka, aby ho mohla v noci za cenu svýho života zachránit před umrznutím (poněkud drsnější verze Zlatovlásky). Já vám to neřek? V noci na Zemi teplota vždy klesne hluboko pod nulu a synek by umrznul, kdyby se včas nedostal na teplý místo. Ta sou po planetě zdá se pravidelně rozmístěná a bůhví čím je ten mráz a teplá místa vysvětlitelný. To už si říká o double WTF. No a ten závěr… Nouzový vysílátko, který v okamžiku vyšle signál ke vzdáleným hvězdám, ruší nějakej jev v atmosféře? Synek musí vylézt na sopku(!) a očividně mu není horko, když šplhá nahoru a přeskakuje z kamene na kámen mezi lávou. Ruce si nespálí, podrážky se neroztečou a dýchá v pohodě. A v tý sopce je podzemní jezero s přijatelnou teplotou! Tatík tomu říká podzemní voda (poněkud nadzemní), když uvězněnej v křesle pomocí sond skenuje vnitřek sopky. Sorry, ale to už je vážně moc. ● Možná mě označíte za hnidopicha, ale tyhle nesmysly slouží k budování děje. Pouze tyhle nesmysly. A co kdyby lidstvo znovu kolonizovalo po tisíci letech ozdravenou Zemi a podmanilo si zdejší faunu místo toho aby bojovalo s mnohem nebezpečnějšími Ursy, který na ně kdosi poslal? Shyamalan by pak tuhle slátaninu nenatočil. Asi proto je vstup na Zemi kvůli velkýmu nebezpečí zločinem.

• 12.6.2013  17:12

A máme tu druhej film. Po Dr. Who and the Daleks byl zprzněn příběh The Dalek Invasion of Earth, 2. příběh z 2. řady seriálu. Opět zkratkovitej a zkrácenej přibližně na polovinu. Oproti originálu zas všechno působí strašně nízkorozpočtově, naprosto směšně a nesmyslně. Hlavně že sou filmy barevný. Ach jo. Za příběh, výpravu (Ed Wood style) a šílený dialogy by se museli tvůrci tři roky starýho příběhu stydět. Taková stupidní situační groteska… První film byl taky příšernej, ale tohle je zločin proti seriálu, za kterej by měli být autoři vyhlazeni. Robolidi vypadaj směšně s tou jejich motorkářskou přilbou s přilepenou vysílačkou a v černých kombinézách. A víte jak je vyrábí? V kadeřnictví v dalecké lodi pomocí sušáku na vlasy. Strašnej nízkorozpočtovej brak. Ještě že film neslavil žádnej velkej úspěch a nedošlo na The Chase, dalecký pronásledování prostorem a časem. EXTERMINATE!

• 9.6.2013  23:36

Doktor je člověk a TARDIS v podobě budky si postavil na zahrádce. To jako vážně? Na filmu je špatně úplně všechno. Podívejte se na The Daleks, 2. příběh z 1. řady seriálu (1963). Tohle je jeden z nejhorších a nejzbytečnějších remaků jaký kdy kdo natočil a nejsmutnější je asi to, že s předchozími 2 řadami nemá film prakticky nic společnýho. Susan je malá holčička. Barbara s Ianem spolu chodí. S Doktorem se znají a do TARDIS se dostanou krátce po Ianově návštěvě. Susan je tuctová holčička, Barbara naprosto nezajímavá pasivní postava, který si sotva všimnete, Ian je strašně nesympatickej zbabělec a nemehlo (mmj. omylem nastartoval TARDIS a přenes je) a samotnej omlazenej Doktor se nejspíš snažil napodobit toho seriálovýho, ale s jeho toporným herectvím se mu to zoufale nedaří. V porovnání se skvělými hereckými výkony seriálovejch aktérů je to tragédie. Ale to zdaleka není všechno. Původní 7dílnej příběh má téměř 3 hodiny. Zkraťte ho na míň jak polovinu, zmršte skoro všechny povedený scény, občas zatajte motivaci postav, přidejte spoustu WTF úprav, odfláklejch papundeklovejch kulis, mizernejch herců, šílenej make-up Thalů, stupidně doslovný vysvětlující dialogy pro blbce, úděsnou hudbu, Technicolor barvy (it's new), narvěte to do jednoho filmu a dostanete Dr. Who and the Daleks. TARDIS vevnitř vypadá příšerně. Nemá uprostřed ovládací konzoli, ale všude u stěn sou šílený přístroje a je to jedno nepřehledný hnusný klubko drátů. A pokud vám to nestačí, tak Dalekové, ta velmi nebezpečná rasa a největší Doktorovi nepřátelé, tu působí naprosto neschopně a poměrně neškodně. Je mi z toho smutno. (2. film dopad ještě hůř.)

• 9.6.2013  18:24
    Doctor Who (TV seriál) (1963)

[průběžně aktualizováno] Mám za sebou 15 sérií (97 příběhů, 479 dílů a 3 Doktory). 1. Doktor (S01-03 80/85/75 %): Je potřeba vzít v potaz dobu vzniku a občasnou topornost/naivitu, ale i na dnešní dobu maj příběhy velmi nosný zápletky. Počítejte s tím, že příběhy z pozemský historie sou prakticky čistě historický. Prvky sci-fi tam budete hledat marně. Plán na vzdělávací funkci seriálu pro celou rodinu (učitelka historie, učitel přírodních věd) se ale poměrně rychle rozplynul. Jedinou výjimku z historických příběhů tvoří vynikající poslední příběh 2. série. Za pozornost stojí všechny příběhy s Daleky. Zub času se podepsal obzvlášť na některých příbězích z jinejch světů, kde drhne nejen fyzika o realitu. Pokud se přes tyhle představy z 60. let přenesete a máte rádi béčkový sci-fi filmy z tý doby, tak byste měli být spokojeni. Obsahově Doktorovi IMHO většinou nesahaj ani po kotníky. Z S01 mě zklamalo The Keys of Terror, z S02 naprosto stupidní The Web Planet, z S03 naivní Galaxy 4. Skvělá je rekonstrukce velevýpravnýho příběhu Marco Polo, The Sensorites nebo The Gunfighters z divokýho západu. Příběhy s Daleky nemá smysl vyjmenovávat a až zjistíte, co se stalo na Mary Celeste… :-D 2. Doktor (S04-06 90/85/90 %): Moc staré tělo dosloužilo a po regeneraci se doktor choval nádherně ztřeštěně. Úplně jako v nových příbězích. Doktor se omladil, je akčnější a přibyl jeho humor. A hlavně kvalitnější scénáře. Žádný stupidní propadáky, který by táhly série dolů. Jen v The Tomb of the Cybermen chování údajně logicky uvažujících postav logiku postrádalo a hodně zastaral díl The Dominators. Moc dílů se nedochovalo a obzvlášť u místy velmi vtipnýho příběhu The Highlanders mě to opravdu velmi mrzí. 3. Doktor (S07-11 55/80/80/95/90 %): 7. série je až na ucházející první ze čtyř příběhů naprosto otřesná (a první v barvách). O to víc potěšily ty ostatní. Doktor se příšerně oblíká, je dost akční a vtipnej. Moc se mi nezamlouval, ale s postupem času sem si ho oblíbil skoro jako jeho předchozí já. V příbězích se často vyskytuje humor i mimo Doktorovy vtípky. Třeba scéna, kdy přistanou Dalekové a chtěj bez jakýkoliv energii vyhladit skupinku lidí i s Doktorem, nemá chybu :D Příběhy už nejsou tak vážně vyprávěný, najdou se tu díly s ekologickým poselstvím nebo sociální kritikou a z tolika dílů už nečpí vliv studený války. Práce s humorem je... prostě britská. Třeba ve zmíněném velmi temně laděném příběhu funguje daleckej situační humor naprosto perfektně. 4. Doktor (S12-15 75/85/75/75 %) Novej doktor se ani nepřiblížil výkonu 2. Doktora při nástupu na scénu, ale tohodle blázna sem si hodně rychle oblíbil. V jeho první sezóně zachraňuje vše včetně slabších příběhů. Naštěstí mu v tom pomáhá Genesis of the Daleks, jedna ze zatím nejlepších epizod vůbec. ||| Znělka je naprosto TOP.

• 5.6.2013  22:33

Meditativní brutální rozjímání o pomstě, věnované Alejandrovi Jodorowskému. Je k tomu potřeba něco dodávat? Bravurně budovaná atmosféra, která by se dala krájet, strnulé pohledy, ze kterých tryskají emoce, temná pomalá hudba a pečlivě komponované záběry. Tohle není film pro každého, ale pokud vám sedne, tak ve vás nejspíš bude ještě hodně dlouho rezonovat.

• 21.5.2013  16:35
    Babylon A.D. (2008)

Unrated verze (101 minut) je perfektní kyberpunk, i když to je jen torzo skoro tříhodinovýho vysněnýho projektu režiséra. Jde o první (a zatím asi i poslední) vysokorozpočtovej a čistě kyberpunkovej film. Přečtěte si komentář a recenzi uživatele JFL. BTW kromě Riddicka je Toorop asi jedinou postavou, kde má Vin co hrát. Vždyť je to skvělej herec. Proč ho pořád obsazujou do takovejch slátanin? || Kinoverze: Vypůjčím si část recenze od FF. „Mathieu Kassovitz natočil film jako svůj první velkorozpočtový americký počin. V průběhu dlouhého natáčení se pohádal se společností 20th Century Fox, veřejně se od filmu distancoval a Foxové film sestříhali podle svého.“ Výsledek je stupidní, vůbec nedává smysl a za ten konec z nejlacinějšího romantickýho filmu bych vraždil. Když to shrnu, tak jde o úplně jinej film. Zdaleka tam nejsou jen vynechaný scény. 30 %.

• 18.5.2013  07:32

Tentokrát hvězdička navíc za to, že mě tentokát film překvapivě ne*ral. Hudba, vizuál a herci to neštěstí zachraňujou.

• 15.4.2013  23:18
    Nevědomí (2013)

Když očekáváte KAŽDEJ zvrat aspoň čtvrt hodiny předem (pokud jste neviděli trailery a nezjistili jak film skončí), říkáte si v jednom kuse WTF, když něco nedává smysl a děje se to jen proto, aby se film dostal z bodu A do bodu B, když nevíte, jestli vás film víc nudí nebo irituje, tak je něco zatraceně špatně. Vážně by mě zajímalo, jestli jsou po lobotomii tvůrci nebo emzáci. Nevědomí je jedna velká nefungující vykrádačka a jediné co stálo za to byl vizuálně nádhernej začátek, když se ještě prakticky nic nedělo. Pak už se trikový scény začínaj opakovat a nějak se mi přejedly. A po závěrečných titulcích o filmu nepřemýšlejte, protože bude dávat ještě menší smysl než předtím. Zkuste to vzít jako hru. Ndívejte se na trailery, nečtěte oficiální text distributora a zkuste si dělat čárky u uhodnutých klišé, která se ve filmu objeví.

• 3.4.2013  22:06
    Lesní duch (2013)

Co to sakra bylo?!? Stupidní, nudná a předvídatelná kravina. Béčkovej příběh odvyprávěnej naprosto vážně a áčkovým způsobem. Laciný lekačky, tuctový gore bez nápadu, hudba, která scény neudělá děsivější ani lekavější. Sam Raimi se podílel na scénáři? Za to co poslední dobou tvoří by měl skončit v pekle.

• 7.3.2013  00:26

Sam Raimi se dal na tvorbu kýče pro Disneyho. Stupidního, nudnýho, zdlouhavýho, doslovnýho, předvídatelnýho a emocionálně naprosto plochýho kýče, kterej vás barvičkami, stupidními moralitkami, 3D či hereckými výkony praští do ksichtu tolikrát, že budete mít problém vypotácet se ze sálu. Nepříjemný lítání 3D předmětů na diváka vstalo z mrtvých a reinkarnovalo se do efektů tohodle filmu. Černobílej začátek ušel, ale nepochopil sem na co narážely nádherný úvodní pseudoretro titulky. Tam jako má být souvislost s nějakým z filmů s čarodějem?!? Některý mý pocity poměrně přesně vystihnul salalala.

• 12.2.2013  20:25

Perfektně natočená surreálná expresionistická dada hříčka, která má skoro po 90 letech stále co nabídnout. | ► Vormittagsspuk (s jinou hudbou)

• 20.1.2013  14:45
    Evoluce (2001)

Nejvtipnější product placement ever? :-D Nejsem biolog, ale kolik buněk má jednobuněčný organizmus?

• 6.1.2013  11:11
    The Beauty Inside (TV seriál) (2012)

Nádhera, ale i mě úplnej konec poslední 6. epizody dost zklamal. Říkal jsem si, že by tenhle webseriál moh skončit trošku jinak a o díl později. Beauty Inside je ale zajímavý i jako interaktivní virální reklama Intelu a Toshiby. Lidé posílali tvůrcům vlastní videa a Alex měl na YouTube deníček. Něco z toho se dostalo i do seriálu. | ► Vnitřní krása

• 24.12.2012  19:02

Komerce, komerce k nám přichází, zpívejme přátelé... Je to skoro stejná sračka jako Shrekoleda. Příběh o ničem a pořád o tom samém. Prostě vánoční nalejvárna, která jednou za rok v nějaký podobě nesmí chybět. Pár scén se ale dalo přežít a hlavně nebyla větší část příběhu renderovaná ve 3D na počítači. Kresba byla podobná té ze seriálu, za což patří tvůrcům dík.

• 29.10.2012  21:49
    Skyfall (2012)

Filmy s Bondem sem viděl asi dva (nechtějte po mně vědět jaký, nevzpomenu si), ale bylo mi jasný, že to je velmi nadprůměrná bondovka. Obsahuje spoustu výbornejch scén a silnejch momentů. A víte co? Pořád z toho místy trčí mainstreamovej popcorn, kazící celkovej dojem.

• 2.10.2012  23:18

Syndrom nesmrtelných hrdinů, dcera, která napodruhé neudělala řidičák, svištící tureckou metropopí a beroucí zatáčky smykem, nejspíš nejnepřehlednější akce, jakou sem zatím měl tu čest vidět, obrněnej taxík, kterej nerozmetala na kousky palba z těžkejch kulometů, bikinové splynutí s davem muslimek... Záporáci působí tak neschopně, že nebudete mít pocit, že Bryanovi reálně hrozí nějaký nebezpečí. Atmosféra snímku zdrhla někam do Albánie. Tam kde je první film jednoduchej, přímočarej, náléhavej a údernej, tam příběh místy silně nedomyšlenýho pokračování v lepším případě nudí. Tam kde nás děsily a šokovaly bezútěšný reálie, tam v pokračování nastupuje nezajímavý a tuctový cosi, WTF momenty a tuna klišé. Scénáristická impotence vs. neschopní filmaři a PG-13 u tohodle druhu filmu opravdu bolí. Kopírka různých filmů nepřekvapila, ale závěrečnej souboj à la Matrix byl fakt moc :-)

• 1.10.2012  21:38
    TACHO (2010)

K výkonu Landy v týhle roli prakticky nic nemám. To bych musel zkritizovat třeba i cokoliv s Arniem. Stupidita příběhu je ale do očí bijící. Plochej, nelogickej a s reklamou na Ráááádio Impuls :-) Landa (Čech Alex Bold?!?) si chce splnit sen a porazit německý protivníky, že kterých v jedný scéně zdá se udělal homosexuály (viz společná postel v hotelu). Z nějakých ideologicky závadných scén se mi dělalo špatně. Vzhledem k Landově minulosti a názorům je na místě se zamyslem, co se nám autor snažil konkrétními pasážemi sdělit. ● Pokračujem v jízdě: Máme tu totální ignoraci faktu, že hlavní hrdina má nádor na mozku nebo že ženská po roce ozařování je odulá, bez vlasů, bez energie... Nádor je něco jako chřipka. Áno. Chemoterapie nepřináší utrpení pacientům nezabíjí, ale léčí. Yes!!! ● Příběh: Jsou tu tři prakticky nesouvisející dějový linie. Dvě se naprosto násilně prolnou v úplném závěru. Vedlejší linie jsou povrchní, trapně nevtipný a kontrastující s pokusem o vážnou hlavní linku s plněním snů, bojem proti osudu a tak. Co si mám odnést z toho, když mi je naznačováno, že Landa není kvůli nádoru schopnej odjet závod (už jednou kvůli tomu zničil auto), před závodem má problémy a pak bez jedinýho problému odjede závod a vyhraje? Nádor si zdá se vyléčil jeho ignorováním. Postava Lucky, tak jak je popsaná, je už totálně mimo realitu. Chcemie mezi hlavními hrdiny nefunguje, ale to může být i asociálností člověka, kterýho zajímá jen rallye. Britští podvodníčci sou trapní, vůbec sem netušil o co jim jde a WTF pointa mě dostala do kolen. Landa měl natočit spíš grotesku. Nechápu, jak pak přišel na nápad s milionářem (kterej asi moc hulil) co se rozhod, že začne závodně jezdit. Milionářská story taky nehýří dvakrát inteligentním humorem. U nikoho kromě hlavních hrdinů vůbec netuším co a proč dělají, vůbec u nikoho se nekoná něco jako vývoj postav... ● „Rakovina a chemoterapie dělají sexy těla.“ – Radek99

• 1.9.2012  02:33
    Tajemství (2006)

Tohle že je tajemství? Jo, funguje to. Člověk často dokáže to samý vnímat různých úhlů pohledu naprosto opačně a když přehodnotí přístup k životu tak zjistí, že se mu vlastně ani nic špatnýho nedělo. Jo, lidé se líp chovaj k těm, ze kterých vyzařuje klid, elán, pozitivní energie… Jo, lidi co nejdou za nějakým cílem ho nikdy nedosáhnou a ti co zaním jdou urputně jak buldoci často dřív nebo pozdějc uspějou. V dokumentu se ale zaměňuje příčina s důsledkem. A forma dokumentu, kterej nepřináší nic novýho a objevnýho, taky nic moc. Když to shrnu, tak vše je o psychice a přístupu k životu a k sobě samému. Dobro a zlo je relativní. Víc než si většina lidí dokáže představit. Z rozvoje osobnosti se stal byznys úspěšnejch. Kolika lidem, snažícím se jít stejnou cestou, se to povedlo nikdo neví. Máme tu jen vzory, ke kterým se upínáme. Moc se mi líbí rozsáhlej rozbor od Shadwella.

• 1.9.2012  00:15

Jde o to, aby už nikdo nemusel zbytečně myslet, pane Gullivere. Považte, co zbytečného myšlení se všude děje. I děti musí myslet, i staří a nemocní i lidé, kteří nemají na myšlení vůbec čas. I ti, o nichž si myslíme že nemyslí. Blázni, notoričtí pijáci, idioti. Všichni bez výjimky myslí. Přivezli mi kreténa. Močil pod sebe, neuměl se najíst, neovládal lidskou řeč. Ale myslel. Pozoroval jsem kojence, pane Gullivere, a mohu vám říci, že se u nich vyskytují sny. Ale proč vám to všechno povídám. Protože budete mluvit s guvernérem a ten se vás určitě bude ptát na můj myslící stroj na ruční pohon. Myslící ústrojí. Ruční pohon. Zde se tvoří myšlenky. Ptali se mě na kapacitu. Řekl jsem, že zdravý muž docílí až deseti tisíc myšlenek denně, ale jim, jim se to zdálo málo. A tak tedy někoho napadlo použít k pohonu tohoto aparátu žentouru. Chtějí zapřáhnout dobytče, pane Gullivere, ale já jim to nedovolím. Řekněte jim to. Já nepřipustím, aby tímto strojem otáčel vůl.

• 29.8.2012  22:42

Strhující!

• 13.7.2012  13:19

Patos, kýč, klišé, hrdinní soudruzi jeřábníci a fungující chemie mezi Peterem a Jane. Romantickej začátek byl opravdu dobrej. Fakt. Jak ale dojde na vážnější témata a akci, tak přijde na řadu bezduchý CGI a scénář i charaktery se nemaj o co opřít. Je to takový… plochý, nijaký, nudný, nezajímavý, předvídatelný… Se závěrečným iritujícím informováním o tom, že Marvel počítá s pokračováním.