Hvězdná brána - Osobní záležitosti (2005) (epizoda)

E17Jak hluboká je řeka, když nedohlédneš na dno? Jacob/Selmak umírá. Sam zjišťuje, že s Petem dělá chybu. Jack má přítelkyni. Jaffové vyhrávají a jsou svobodní. Ale hlavně se Daniel objevuje v bistru mezi hmotným světem a povznesením jako Neo v přechodovém místě mezi Matrixem a reálným světem. Zjišťuje spoustu informací o Anubisovi a Omě, jejíž charakter se překvapivě prohloubí. Jim je pořádný parchant. Anubis chce zničit veškerý život v Galaxii včetně Ba'la, kterému ten plán dokonce v rozšířené verzi epizody řekne. A daří se mu to. V bistru jde o hodně silně napsanou konverzačku, kde se o dění ve světě dozvídáme jen z antických novin. V rozšířené verzi se víc řeší linka s osvobozenými Jaffy, rozhovor Peta se Saminým otcem a mnohem větší hloubku má odchod Jacoba/Selmak (i s dynamikou vztahu mezi Sam a Jackem). ⤷ E19

Hvězdná brána - Poslední boj, část druhá (2005) (epizoda)

E16 ⤶ Replikátorská Sam zjistila co potřebuje a útočí na SGC. Ona, Ba'al i Anubis útočí na Dakaru. Ba'al chce nadobro zničit svobodné Jaffy. Konec se blíží. Pak ale Ba'al zjistí, že může pomoct s poražením replikátorů. Sam s Thorem ale zjistí jak upravit zbraň proti replikátorům a Daniel se hrabe v mysli Sam, zatímco ona se hrabe v té jeho… Blíží se totální zkáza, nebo největší výhra dobra v historii Galaxie? Daniel zjistí jak ovládat replikátory a je zabit. Závěr klasických linek celého seriálu vyvrcholil v galaktickou týmovku, při které Avengers blednou závistí. Nakonec ale není po všem a přístí díl s Anubisem bude přímým pokračováním. ⤷ E18

Hvězdná brána - Poslední boj, část první (2005) (epizoda)

E15 ⤶ Replikátorská Sam se objeví v naší Galaxii a útočí na Goa'uldy. Mega průser. Překazila velký plán Jaffů a Tok'rů v boje proti Goa'uldů, unesla Daniela, získává tajemství z jeho podvědomí a vše jde do háje. Je na čase začít hrát vabank. Je potřeba ovládnout a ubránit posvátný chrám na Dakaře s nejmocnější zbraní v Galaxii. Zatím se Sam s Thorem snaží vyvinout novou zbraň proti replikátorům. Ba'ala drtí replikátoři a chce uzavřít spojenectví s Tauri a zradit Anubise. Epicky rozjetý konec série. ⤷ E17

Lemon (1969)

Uhrančivé zatmění citrónu 🍋 | ► Lemon

Hvězdná brána - Občan Joe (2005) (epizoda)

E14 ⤶ Homer (Joe) se s Jackem Baví o Simpsonech. Boží :) Konečně přišli na to jak udělat opakovací díl vtipnou formou a udělat si při tom ze sebe legraci. Ale ten závěr nedává smysl. Jak by pak mohl nevědět, kdo to k němu domů přišel, když se mu 7 let objevovaly scény z jeho života? Celý děj to obrací naruby. ⤷ E16

Hvězdná brána - Konfrontace (2005) (epizoda)

E13 ⤶ Je čas udělat Kinseymu pá pá :). Konečně. To jeho zděšení po otevření kufříku je k nezaplacení! A možná i pá pá Společnosti, kterou ovládli Goa'uldi. Ale ten jejich plán na zničení Země jadernou válkou mezi USA a Ruskem byl dobrý. Atmoška studené války příjemně zamrazila. Obě strany si myslí, že druhou mocnost ovládají Goa'uldi. To ještě bylo Rusko považováno za mocnost :). А у Даниэля появилась возможность попрактиковаться в русском языке. ⤷ E15

Hvězdná brána - Byl jednou jeden král (2005) (epizoda)

E12 ⤶ V poslední jeho epizodě se z Maybourna stane klaďas a… král Arkan. Na planetě, kde nějaký Antik nechal vyryté záznamy toho co se stane a jednu malou loďku, která rychle a snadno dokáže zničit mateřskou loď. Měla to být záchranná mise, aby nepadl do rukou Áresovi, ale nakonec se ukázalo, že to dopadlo přesně podle proroctví. Navíc, brigádní generál O’Neil se vrací do akce! Sakra, tohle mi chybělo! Trošku se to začne komplikovat, až s tou lodí budou v budoucnu cestovat časem. ⤷ E14

Hvězdná brána - Upoutaný Prométheus (2005) (epizoda)

E11 ⤶ Déjà vu. Intro je prakticky totožné s tím v minulé epizodě. Daniel chce letět na Atlantiku, ale jen přes Jackovu mrtvolu. Ale pak do toho Jackovi hodí vidle Hammond. A navíc si bere svou židli a Waltera a s Jackem poletí na Prometheovi na Atlantidu. Původní mise se ještě neozvala, takže netuší co je tam bude čekat. Ale bohužel zachytí nouzové volání z Al'keshe a Promethea unese Valla a na Atlantiku budou moct zapomenout. Kdyby jen tušili, jak moc jim ještě poleze na nervy… ⤷ E13

Hvězdná brána - Blíženci (2005) (epizoda)

E10 ⤶ Daniel chce letět na Atlantiku, ale jen přes Jackovu mrtvolu. A SGC kontaktuje replikátorská Sam, která chce, aby ji zabili. Pátý míří do naší Galaxie. Ale nakonec to bude mnohem složitější. Hrála to na obě strany a z replikované Carterové se stává největší hrozba naší a přilehlých galaxií. Imunní vůči zbrani na replikátory. ⤷ E12

Hvězdná brána - Konec hry (2004) (epizoda)

E09 ⤶ Kariéra seržanta Waltera je v ohrožení! Šel si dát kafe a zmizela mu brána! Nebude už moct říkat své hlášky. Bránu ukradla Společnost a konečně víme, k čemu jí byl Danielův překlad z řeči Antiků. Páchají nervovým plynem genocidu celých jaffských světů a přijde jim to jako úžasný nápad. Nakonec těch světů nezničí ani zdaleka tolik jak zamýšleli, ale pořád mají Al'kesh a ještě o nich uslyšíme. ⤷ E11