Abeceda (1969) (studentský film)

Fascinující. Tuhle abecedu bych pouštěl první hodinu natěšeným prvňáčkům. | ► The Alphabet

Absurdistán (2008)

[LFŠ 2008 –- ruská verze] Multikulturní groteska bez dialogů, inspirovaná článkem v novinách. Veit Helmer hledal vesnici dva roky po celém světě. Nakonec ji našel na bohem zapomenutém místě, kam kdysi vedla jediná a dávno uzavřená cesta. Vzhledem k tomu, že se ve filmu prakticky nemluví, tak bylo velmi složité film nazvučit. Byly vytvořeny tři verze: německá, anglická a ruská. Ruská je stoprocentně nejabsurdnější :-)

A co když je to pravda? (2005)

Docela příjemně strávená hodina a půl s povedeným (i když očekávaným) závěrem. Příběh nepatří mezi nejoriginálnější, ale chemie mezi herci i vtipy fungují. Navíc Reese Witherspoon působí jako zjevení, které spadlo snad přímo z nebe.

Addamsova rodina (1991)

Ale matku jsem měl rád. Byla to nehoda. Tohle je prostě dokonalá morbidní komedie, u které jsem se smál, až jsem se za vyhřezlá střeva popadal. Škoda, že na žádné besídce nejspíš neuvidím nic podobného Shakespearovi v podání addamsnovic dětí. Dobrou noc Festere. Odpočívej v pokoji.

After Blue (zatracený ráj) (2021)

[FOD 2022] Naprosto fascinující a vizuálně omamnej atmosférickej western na tripu z halucinogenních housenkek.

Afterworld (2007) (seriál)

Animace neanimace. Hmm, jak z chytré horákyně. Kupodivu se mi seriál po grafické stránce líbí a námět je zajímavý. Někdy se Afterworld budu muset podívat od začátku díl po díle na axn.cz.

Agent 69 Jensen: Ve znamení štíra (1977)

[FOD 2022] Dánský Konec agenta W4C, kde hrají herci formátu Hrušínského a zároveň se tam v jednom kuse šuká, protože tehdy to v Dánsku měli hozený trochu jinak a na sexu a pornu neviděli nic špatného a nepřirozeného. Jen tak mohla vzniknout tahle bondovky parodující jalová porno taškařice, za kterou by se nemusel stydět ani Zdeněk Troška. S (jako vždy kreativně pojatým) živým dabingem do sálu pecka. A kdyby nic jiného, tak vám v paměti utkví minimálně nezapomenutelná scéna s šejkem a jeho dvěma pomocníky :D

A Is for Atom (1953)

[FOD 2024] Válečník, Energetik, Farmář, Doktor, Výzkumník, radioaktivní hrdina má mnoho podob. Připravte se na možnosti, které přináší nový atomový věk! Edukativní snímek o budoucnosti využití radioaktivity v jaderných elekrárnách a ve všemožných odvětvích lidského snažení od medicíny po zemědělství. Popisuje jak funguje šťěpná reakce a jak fungují různé aplikace v běžném životě. | ► A Is for Atom

Ajťáci (2006) (seriál)

OMG WTF ROFL. Pokud se motáte kolem počítačů, tak přidejte jednu hvězdičku. BTW realističtěji technickou podporu po telefonu už snad natočit nejde. Nevíte někdo kde se tají sehnat trička s Royem, Mossem, Jen a tetou Irmou?