Simpsonovi - Serfsonovi (2017) (epizoda)

Na tento diel som sa osobne celkom tešil. Bohužial ma dosť sklamal slabým záverom a až prehnaným množstvom nedôležitých fantasy postáv. Výsledok:**

Simpsonovi - Písky kosmíru (2019) (epizoda)

Bohvie čo to nie je, ale aspoň sa to dá sledovať. A nie je to ani krátke. Môj najobľúbenejší diel celej XXX. série. Výsledok:***

Simpsonovi - Návrat z ráje (2018) (epizoda) odpad!

Dnes komentujem už tretiu časť tejto "uchvatnej" série. Takže už len v skratke, lebo ma asi trafí šľak. Obyčajná dementná hrôza, scenár (ak voláky vôbec táto úbohosť má) spáliť do tla a film poslať do vesmíru mimozemšťanom. Tí si potom dvakrát rozmyslia či chcú naozaj dôjsť na Zem. Výsledok: odpad!

Simpsonovi - Speciální čarodějnický díl XXIX (2018) (epizoda) odpad!

Úboha nevtipná sračka. Z troch príbehov sa nám vďaka predlžujúcemu sa úvodu (tento mal tak 4 minúty) stávajú príbehy štyri. To je mi v zásade jedno, ale ani jeden príbeh, hoci majú potenciál, mi nič nedá. Je to jednoducho úbohosť. Nehnevajte sa, možno som si na nových Simpsonovcov trocha zasadol, ale porovnajte si napríklad III. alebo IV. čarodejnícky diel a toto. TO SÚ SKVOSTY. Toto je taká hrôza, že keby to celé kreslili na toaletný papier, ani riť by som si s ním nevytrel! Výsledok: Odpad!

Simpsonovi - Máma v sukních (2018) (epizoda) odpad!

Ako čo to kurva je? Z Marge je zrazu transka, buzna? Asi tu zinfarktujem, ale...no to je jedno. Proste totálne dno Groeningovej tvorby. Za mňa najhorší diel, aký kedy vznikol. Výsledok: ABSOLÚTNY ODPAD!

Slovania - Postrižiny (2021) (epizoda)

Nechcem byť hejter, ale bohužiaľ to podľa mňa na viac ako jednu hviezdičku nemá. Dialógy a hudba sú niečo hrozné, na hovno réžia a absolútne skvosty typu: "Zabil by som každého na svete, keby som s tebou mohol mať dieťa" (ospravedlňujem sa, ak to nie je takto, ale je to podobné), bilión vedľajších postáv, o ktorých sa dokopy nič nedozvieme, sú nevýrazné (hlavne ženy) a navyše sú úplne stupídne (to aj tie hlavné), vo veľa scénach je roztrasená kamera, neviem, mne to tam moc nesedí. Náš "Tajomný cudzinec" je zatiaľ skôr vedľajšia postava než hlavná...Nejak v tomto čase má vyjsť kniha od nášho tria scenáristov s rovnakým príbehom (čím v podstate zničia celý seriál, ale o.k.). Jednoducho zatiaľ slabota, ako román by to možno bolo lepšie. Výsledok:* P.S. V jednej scéne sa im troška pokazil mikrofón.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Prvá časť knižnej trilógie sa vydarila. Príbeh je solídny, ale podobne, ako v iných knižných trilógiách, nám tu autor predstavuje celý svet Stredozeme. Narozdiel od iných kníh tu nemáme slabý príbeh, akcie je tu dosť (aj keď treba povedať, že tu chýba nejaká tá epická bitka), to však vynahradzuje charakterová zmena Boromira. Nejaké nedostatky (hlavne ten digitálny Smígl asi ešte nebol doladený), ale to sa nájde hádam všade. Výsledok:*****

Vesničko má středisková (1985)

Prvý český film, na ktorý píšem komentár. Ja som mladší, takže sa tomu už nezasmejem, ale film si pozriem rád. Film má taký neucelený dej, a preto mi to príde skôr ako spŕška náhodných scénok. Ale scenár, herecké výkony, teraz ale fakt každého vo filme, aj volákej babky dapapky, ktorá tam povie dokopy jednu vetu sú výborné. Výsledok:****

Oteckovia (2018) (seriál) odpad!

Máme tu ďalší slávny "výtvor" jednej z našich troch "staníc"- resp. kanálov, pretože asi tam tento seriál patrí. Pominiem fakt, že réžia je nekreatívna a že rozpočet stojí asi toľko ako krajec chleba a maslo. Má to byť vtipné (asi?), ale nejaký ten vtip sa tam mihne raz za 20 minút, a to tak trápny, že by sa neprepadol ani do tej najhlbšej riti na svete. Herecké výkony dospelých nič moc. Ono, podľa mňa ani nedostanú scenár a režisér im povie tému a oni začnú kecať. Aspoň tie malé deti vedia vcelku hrať. Ale čo je najhoršie. To ani jeden z toho bilióna scenáristov, čo to píšu nemá deti? Takto sa v desiatich nevyjadroval ani Einstein. Výsledok: odpad!