• Pohádka

Faunův labyrint (2006)

Podivný kompilát jinak krásné pohádky a partyzánského odboje kdesi na severu Španělska na sklonku 2.světové války. Zajímavá pohádka nepohádka spíše pro dospělé, ve které se střídá dětská představivost s hrůzami války, což ehm, dohromady moc nejde, ale tady to kupodivu nějak fungovalo. Zvláštní, velmi neobvyklý film...

Inferno (2016)

No Šifra to zrovna nebyla, ale docela jsem se bavil, protože takové filmy mám rád a vůbec jsem se nenudil. Na Hankse se dalo v pohodě dívat, i na tu hezkou doktorku. Navíc je virus Inferno v této covidové době docela aktuální téma, co říkáte?

Hugo a jeho velký objev (2011)

Nádherný film, nominovaný na několik Oscarů. Vizuální efekty, magická atmosféra, pohádkové prostředí starého nádraží plného zvuků a všudypřítomné páry, prostě film vás okamžitě vtáhne do děje a vyvolá ty nejpříjemnější pocity. Hugo pátrá po tajné zprávě od svého mrtvého otce až nakonec narazí na samotného Georgese Méliese, průkopníka francouzských hraných filmů, který je pokládán za mrtvého. Ale jestli je to ten velký objev, s tím si nejsem jistý:) A nesmím zapomenout na podmanivou hudbu, který všechny ty vizuální pocity korunuje.

Leon (1994)

Přátelství profesionálního zabijáka a 12leté holky...hold co k tomu dodat. Vypnul jsem to po 30 minutách, ale to už jsem měl před obrazovkou 10 litrů krve a několik vyteklých mozků. Fakt to dál nešlo. Jedna hvězda za Rena. Sorry.

Gran Torino (2008)

Čekal jsem po skvělých recenzích velkolepou podívanou, která mě posadí na zadek. Jaké zklamání ! Dívat se celý film na kyselého zamračeného dědka, který vzal po americku (jak jinak) zákon do vlastních rukou bylo pro mně utrpení. Jen místy silné momenty, jinak převládá nevěrohodnost příběhu, falešné přátelství, banální příběh sice s překvapivým, ale totálně nepravděpodobným koncem. Vlastně ne - s typicky pravděpodobným americkým koncem, kdy na tě vylijí kýbl emocí. Vážně 90% ?

Saturnin (1994)

Kniha je lepší, samozřejmě. Tento druh zastydlého humoru obecně moc nemusím.

Když Burian prášil (1940)

Jeden z nejlepších filmů s králem komiků, neprávem poněkud přehlížený. Neznám vtipnější konverzační veselohru na lehce lechtivé téma manželské nevěry, než je v této komedii. Dobová kritika uváděla, že se spojení komediálních herců Buriana a Nového v jednom filmu příliš nepovedlo, nevím proč, mě to přišlo přirozené. Marvan trochu přehrává, ale hrabě Kocharowski Čeňka Šlégla je doslova geniální figurka a už dávno se stal legendou. Stará dobrá (v tomto případě vynikající) česká komedie s plejádou špičkových prvorepublikových herců, kteří zde pod taktovkou Martina Friče doslova excelují. Film je plný vtipných hlášek a závěrečná scéna, kde baron předává svému novopečenému zeti zápisník pro zapisování nevěr mě doslova dostala do kolen ! Takový byl Archibald !

Dokonalý trik (2006)

Jeden z nejlepších mysteriózních filmů všech dob. Dívejte se pozorně!

Pohádka pohádek (2015)

Podivná pohádka nepohádka pro dospělé, ke klasické laskavé pohádce s dobrým koncem to mělo hodně daleko, k děsivému hororu ještě dále, samozřejmě s vyjímkou závěrečné scény se Zlobrem. Byla to taková podivná syrová slátanina všech možných pohádkových motivů. Kvalitní výprava, kostýmy, hudba a vlastně i zajímavý děj, ale nesympatičtí herci, s vyjímkou krásné Salmy Hayek, někdy zbytečně dlouhé sekvence, nemělo to spád, nebylo komu držet palce, prostě celkově to jako příběh moc nefungovalo. Vyznavači bizarností a originality ovšem musí být z takové pohádky v transu.