• Krátkometrážní

Fall Out Boy - I Don't Care (2008) (hudební videoklip)

O hudobnej skupine Fall Out Boy som doteraz ani len nechyroval. Na ich videoklip ku songu "I Don't Care" som si klikol len z dvoch dôvodov. Za prvé, rovnomenná skladba bola súčasťou repertoáru mojej obľúbenej formácie Ramones. Zistil som však, že to s ňou nemá nič spoločné. A za druhé, v popise tohto titulu sa objavilo meno basgitaristu a speváka z kapely Blink 182. No Mark Hoppus sa tam objavil len na pár sekúnd. Drobné cameo. Takže celé to bolo pre mňa len zbytočná strata času. Nepáčila sa mi hudba, napáčil sa mi klip a členovia kapely Fall Out Boy mi boli vrcholne nesympatickí. *

Box Car Racer: I Feel So (2002) (hudební videoklip)

Americká hudobná skupina Box Car Racer bola aktívna len tri roky. Od 2001 do 2003. Táto skupina je v podstate akýsi sólový projekt, či ak chcete bokovka, gitaristu a speváka Toma DeLongea a bubeníka Travisa Barkera, dvoch členov neo-punkovej formácie Blink 182. Natočili jediný štúdiový album, ktorý niesol rovnaký názov ako samotná kapela. Vyšiel dvadsiateho prvého mája roku 2002 pod značkou vydavateľstva MCA Records. Jeho súčasťou je aj pieseň "I Feel So". Je to v poradí prvá, úvodná skladba. Bol ku nej vyprodukovaný tak trocha poltergeist horrorový videoklip. ***

Box Car Racer: There Is (2002) (hudební videoklip)

Americká hudobná skupina Box Car Racer bola aktívna len tri roky. Od 2001 do 2003. Táto skupina je v podstate akýsi sólový projekt, či ak chcete bokovka, gitaristu a speváka Toma DeLongea a bubeníka Travisa Barkera, dvoch členov neo-punkovej formácie Blink 182. Natočili jediný štúdiový album, ktorý niesol rovnaký názov ako samotná kapela. Vyšiel dvadsiateho prvého mája roku 2002 pod značkou vydavateľstva MCA Records. Jeho súčasťou je aj pieseň "There Is". Je to v poradí desiata skladba. Bol ku nej vyprodukovaný oficiálny nočný, upršaný, tragicko ľúbostný videoklip. ***

Blink 182 - Home Is Such A Lonely Place (2017) (hudební videoklip)

Pieseň "Home Is Such a Lonely Place" je v poradí druhá skladba zo siedmeho radového, štúdiového albumu americkej pop-neo-punkovej hudobnej skupiny Blink 182. Album nesie názov "California". Vyšiel prvého júla roku 2016 pod značkou vydavateľstva BMG. Ku songu "Home Is Such a Lonely Place" bol vyprodukovaný oficiálny videoklip. Pieseň je fádna, klip ma vôbec nezaujal a celkovo mám pocit, že Blink 182 po odchode gitaristu a speváka Thomasa DeLongea začal byť nudný. Trápneho Marta Skiba by mali kopnúť do prdele a na kolenách poprosiť Toma DeLongea, aby sa vrátil späť. **

Blink 182: Anthem Part Two (2001) (hudební videoklip)

Pieseň "Anthem Part Two" je úvodná, v poradí prvá skladba zo štvrtého, radového, štúdiového albumu americkej neo-punkovej hudobnej skupiny Blink 182. Album nesie názov "Take Off Your Pants and Jacket". Vyšiel dvanásteho júna 2001 pod značkou vydavateľstva MCA Records. Ku songu "Anthem Part Two" bol vyprodukovaný oficiálny videoklip, ktorý zachytáva ich pódiovú show, približuje atmosféru ich živých vystúpení a dáva nahliadnuť aj do zákulisia. Mark Hoppus - Tom DeLonge - Travis Barker. Blink 182!!! Vymakaný, energický, zábavný, kalifornský neo-punk! ****

Blink 182: Live at Mountain View (1999) (koncert)

Priznám sa, že kalifornský neo-punk mám rád. Je to energická, melodická, svižná muzika. Neo-punk je fajn. Kráľmi tohto subžánru sú The Offspring. Ale na môj vkus sa berú až moc vážne. Legendou, priekopníkmi je Bad Religion, ale ku srdcu mi nikdy neprirástli. Green Day sú výborní muzikanti, ale tak trocha ma nudia. Najradšej mám Blink 182. Tí ma vedeli vždy dobre pobaviť, vždy im to výbore šlapalo. Najmä keď hrali v zostave Tom DeLonge - gitara, spev, Mark Hoppus - basová gitara, spev, Travis Barker - bicie nástroje. V tomto zložení vystúpili dňa osemnásteho šiesty roku 1999 v Shoreline Amphitheatre v Mountain View, CA, USA. Pre mňa to bola päťhviezdičková neo-punkoveá show. *****

Blink 182: M+M's (1995) (hudební videoklip)

Pieseň "M+M's" je v poradí druhá skladba z prvého, debutového štúdiového albumu americkej neo-punkovej hudobnej skupiny Blink 182. Album nesie názov "Cheshire Cat". Vyšiel sedemnásteho februára roku 1995 pod značkou vydavateľstva Cargo Music. Ku songu "M+M's" bol natočený oficiálny videoklip. Režíroval ho Darren Doane. Kapela sa v ňom objavila v zložení: Thomas DeLonge - gitara, spev, Markus Hoppus - basová gitara, spev a Scott Raynor - bicie nástroje. V tejto zostave mám Blink 182 najradšej, vtedy boli najpunkovejší. Neo-punk, made in California. ****

Blink 182: Enema of the State (1999) (hudební videoklip)

Krátky, bonusový, inštrumentálny videoklip "Emena of the State" zachytáva americkú neo-punkovú hudobnú skupinu Blink 182 počas fotenia na obal rovnomerného albumu. Je to ich v poradí tretí radový, oficiálny, štúdiový album. Vyšiel prvého júna roku 1999 pod značkou vydavateľstva MCA Records. Okrem členov kapely (Tom DeLonge, Mark Hoppus, Travis Barker) sa v tomto promo klipe objavila aj svetoznáma pornoherečka Janine Lindemulder. Táto sexi šelma je na obale ich albumu, účinkuje v ich videoklipe ku songu "What's My Age Again" a urobila im i rektálne vyšetrenie. Čo viac si mohli priať? ****

Blink 182: Wishing Well (2011) (hudební videoklip)

Pieseň "Wishing Well" je v poradí šiesta skladba zo šiesteho radového, štúdiového albumu americkej neo-punkovej hudobnej skupiny Blink 182. Album nesie názov "Neighborhoods". Vyšiel dvadsiateho siedmeho septembra roku 2011 pod značkou vydavateľstiev DGC Records a Interscope Records. Ku songu "Wishing Well" bol vyprodukovaný oficiálny videoklip, ktorý zachytáva atmosféru živých vystúpení tejto kalifornskej formácie. Pódiová show skombinovaná so zábermi zo zákulisia. Nič originálne, bez nápadu. ***

Blink 182: Stockholm Syndrome (2004) (hudební videoklip)

Pieseň "Stockholm Syndrome" je v poradí piata skladba z piateho radového, štúdiového albumu americkej neo-punkovej hudobnej skupiny Blink 182. Album nesie názov ako samotná kapela. Vyšiel osemnásteho novembra roku 2003 pod značkou vydavateľstva Geffen Records. Ku nijak zvlášť podarenému songu "Stockholm Syndrome" bol vyprodukovaný oficiálny videoklip, ktorý sa skladá z dvoch jaksi nesúrodých častí. Prvá polovica klipu sa tvári ako čiernobiele artové intro a tá druhá je klasické americké neo-punkové klišé. ***