• Thriller

Anna Karenina (2012)

Veľmi teátrálne zároveň ale veľmi moderné. Obrazovo mimoriadny zážitok. Prekvapenie.

Ano (2004)

NO.

Antikrist (2009)

..nie som schopný hodnotiť, tým pádom nie som schopný komentovať. A nikdy nebudem..

Antonyho šance (1986)

Výborný Luboš Veselý / aktuálne nenájdený na čsfd /, známy mne osobne z predstavení moravských divadiel, dominuje komornému príbehu o zločine, treste a vykúpení. Civilná Olmerova réžia dáva priestor obom hlavným predstaviteľom, LV a V.Jeníkovej, vďaka ktorým sa film (u mňa) radí k tomu najzaujímavejšiemu v rámci československej filmografie 2.polovice 80.rokov.

Apoštol (1997)

..takto to dopadne, keď fanatizmus nepozná hranice. Independent Spirit Awards neboli podľa mňa nikdy podobne mimo..

Arabela (1980) (seriál)

Macourek a Vorlíček, nekecajte, nepresvedčíte ma ani náhodou, že nebola žiadna trávička, keď ste Arabelu písali.

Argo (2012)

Najstrhujúcejší prológ roka (prepáč James 007) & najtrápnejší epilóg roka. Nevyvážené vlastne ako Ben Affleck mojimi očami celú svoju kariéru (čoby herec i režisér). God bless America.

Astronautova žena (1999)

...obával som sa...a dopadlo to ešte horšie................../ než som sa obával / !

Astropia (2007)

Nikdy by mi nenapadlo, že sa zamilujem do islandskej Bárbiny. Potenciál dlhodobo kultovej záležitosti paradoxne strácajúcej dych v RPG scénach. Tak či onak, permanentný úsmev a pre tých, čo nevedia, prečo je DVD práve dvd, tu je vysvetlenie: DIE, VIDEO, DIE. Nech žije Playmolas! P.S. Hildur je tak trochu Majka z Gurunu.

AWOL (2016)

Civilné, s titulným duom, ktoré hrá neuveriteľne. Presne to minimalistické herectvo, ktoré milujem. A Lola Kirke, po Mistress America, opäť v TOP forme. Mierne nadhodnocujem za ten pocit, ktorý vo mne ostal i 3 dni po pozretí. Snáď každý sme sa v živote stretli s ľudským slabochom, ktorý na veľmi dlho vezme ilúzie. "You could serve people drinks without flashing your boobs...". "Don´t give me that fu...possessive husband shit, Joey, I don´t need two of you...".