• Thriller

Svatba za bílé noci (2008)

..ani po 20minútach som sa nechytil a nič nepochopil...teda okrem toho katastrofického ftáka, ktorý bol dúfam umelý, inak posielam na Island ochrancov zvierat...:-))) .-((((

Světlušky v zahradě (2008)

Malý komorný príbeh natočený bez akýchkoľvek ambícií postavený na prvotriednej hereckej zostave, v ktorej prekvapuje Julia Roberts vo svojej najcivilnejšej role. Ničím výnimočné, akurátne pomalé a "nevzrušivé".

Tak dlouho tě miluji (2008)

Brilantná ukážka filmárskeho minimalizmu. Jednoduchý príbeh, založený na toľkokrát overenej šablóne funguje dokonale vďaka citlivej réžii, skvelej hudbe a hereckej kongenialite všetkých zúčastnených. Krásna vec !!!

Taková normální rodinka (2008)

Dokaz, ako sa dajú vynikajúci (prevažne divadelní) herci zblbnúť spoluprácou s (taktiež) divadelným režisérom. Výsledkom je tristná nuda postrádajúca akýkoľvek autorský humor, spoliehajúca sa na sedliackosť čoby zdroj vtipu. Smutná fraška.

Tess z rodu D'Urbervillů (2008) (seriál)

Brilantná adaptácia Hardyho klasiky, ktorá na rozdiel od Polanského verzie zvýraznila nie často videné: sisterhood. Navyše, druhá (zamilovaná) časť je učebnicovou ukážkou romantiky, pri ktorej mi srdce zaberá na vyššie obrátky, bang bang. Opakovane hodená rukavica československým TV, ktorým smerom sa dá v produkcii uberať.

The Daisy Chain (2008)

Až príliš diétne (multižánrové & debutové) sústo.

The Yellow Handkerchief (2008)

Áno, Kristen bola ako vždy lovely, Eddie zdatne ubalancoval zvláštnu "weirdness" svojej postavy, Maria opäť krásne naliehavo smutná a William - ten, ten je jednoducho GÉNIUS (už 30rokov hrá všetko rovnako ambivalentne a tým fascinujúco). ALE TEN PRÍBEH ??!! Život proste nie je pozliepaný z jednej osudovej náhody za druhou. Nečudujem sa, že snímka hľadala takmer 3roky distribútora..a ja som sa tak tešil..

Tokijská sonáta (2008)

Krásnych 80minút smutne zahalených do japonského chladu zaznamenávajúcich pre nás, Európanov, na čom je založená autorita muža v tamojšej spoločnosti. A príde nezmyselná "príhoda" so zámočníkom a jednoduchosť strieda pseudospiritualita, ktorej vrcholom je prehlásenie: "Prosím, neubližuj si. Tebou nemože byť nikto iný než Ty. To je jediné, čoho sa musíme držať.."

Tropická bouře (2008)

"Najftipnejšie" na TOMto počine je zistenie, že TOM C.paroduje...je jedno čo...proste paroduje...wow...a nomináciu Roberta Downey jr. (za čierny xicht) na všetky možné ceny vyhlasujem druhou najabsurdnejšou nomináciou histórie - tesne za tou pre Eddieho Murphyho na BAFTA award za Donkeyho v Shrekovi..filmový svet je tak dokonale farebný..až mám na čele kropaje potu...a začínam meniť farbu...skočím do solárka...brrrrr...

True Blood: Pravá krev (2008) (seriál)

Byl tady Bill ? Nebo tady BILL neBYL ? Tara, I wanna do bad things with U !!!