Klub poslední naděje (2013)

Klub poslední naděje je vynikající film stojící na úžasných hereckých výkonech. Téměř vše je v něm dokonalé. Od režie, scénář (nikdy bych neřekl, že oběma postavám budu držet palce, aby se vyléčili, i když předem mi bylo jasné, že to je prohraný boj), kameru, hudbu až po make-up (který prý stál pouho pouhých 250$, tedy na tolik bude od letošního roku ohodnocena oscarová soška za tuto kategorii :D ). Jediné co by se dalo vytknout je zbytečná hlavní ženská postava. Když už tam byla dána, tak bych si představoval jinou herečku než Jennifer Garner, která nehrála sice vůbec špatně, ale Mattheowi a Jaredovi se neudržela a ztratila jejich „rychlost“. To je ale jen malá výtka na jinak úžasném filmu. více na http://blog.snowskyfilm.com/?p=379

Muž z oceli (2013)

90% ... Avengers jsem loni označil jako dokonalý čistě superhrdinský film. Nový Batmani jsou zase ideální komiksové filmy pro nové tisíciletí, jsou to filmy, které mají hloubku, není to jen bezduchá akce. Jasně, všechny zmiňované filmy jsou podle komiksů a jsou v nich superhrdinové nebo lidé, kteří mají potřebné vybavení proti zloduchům. Ale až Man of Steel dokázal skloubit všechny typy komiksových filmů do ideální kombinace. Je to nové, lehce svěží, ale pořád to splňuje všechny aspekty pravé letní popcornovky. Prozatím (viděno před Pacific Rim) letošní blockbusterová jednička. Hůř se ale vyrovnávám s faktem, že už je ohlášeno pokračování. Není to jako Star Trek, nebo X-Men, kdy se těším na každý další návštěvu těchto "frenčajzů". Dost se bojím, že mi dvojka Man of Steel zkazí zážitek z VÝBORNÉ jedničky. Více na http://blog.snowskyfilm.com/?p=348

Atlas mraků (2012)

95%...nemám slov! Když by mi někdo před rokem řekl, že budu uchvácen při sledování tří hodinového snímku, skládajícího se ze 6 na první pohled neprovázaných příběhů, tak bych ho hned poslal do Bohnic. Ale toto, to je opravdu dílo. Pro Toma Tykwera určitě masterpiece, ale sourozenci Wachowstí už mají tu "smůlu", že natočili Matrix :-)

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

99%...Zpátky ve staré známe Středozemi:-)už podle knížky bylo jasné, že filmový Hobit, bude odlehčený, pohádkovější. Když se tedy pohádka sejde s Pánem prstenů, tak nevzniknou Letopisy Narnie, ale Hobit, vynikající mix, který v sobě má tu správnou tolkienovskou poetiku. Když jsem se dozvěděl, že Jackson chce rozdělit Hobita na tři díly, nechápal jsem, co chce do zbylých dílů nacpat. Teď mi to už je jasné. Naplno totiž využívá celé Středozemě a jejich nejdůležitějších postav. Pro fanoušky to je pastva pro oči i uši. Jackson měl opět šťastnou ruku při výběru herců, hlavně přesně trefil Bilba. Martin Freeman je pro tu roli jako stvořený. To není možné jak moc se podobá Bilbovi z knížky a jak si je podobný s "původním" Bilbem z Pána prstenů. Dál by se toho dalo napsat tolik o tomto filmu...triky, hudba, jednotlivé scény dovedené k dokonalosti, kamera a záběry z Nového Zélandu, úžasný začátek určitě úžasné trilogie :-) více na http://blog.snowskyfilm.com/?p=319

Vozka smrti (1921)

90% Před několika lety jsem dostal knížku 1001 filmů. které... a tento film byl první, který mě zaujal hned na první pohled. Strašidelná atmosféra navozená něčím tak jednoduchým jako je jeden povoz a osoba v kápi, to je dokonalost sama. Dvojexpozice jsou přímo úžasné, scéna v níž jede povoz po moři je něco neuvěřitelného (my v 21. století jsme přece ti nejlepší, rok 1921 je pro nás pravěk :D). Skvělé je také použití retrospektivy. Člověk si může myslet, že se pak v němém filmu ztratí v ději nebo v postavách, ale všechny charaktery mají tak skvělé představitele, že si je okamžitě zapamatujete a i v příběhu se dá dokonale orientovat. Film mě nadchnul tolik, že se podívám na další filmy ze zlaté éry švédského filmu. Dokonalost

Griffinovi (1999) (seriál)

Bezkonkurenčně nejvtipnější animovaný seriál. Stewie je prostě týpek největší, stačí jen ten jeho hlas a oči :D

Temný rytíř povstal (2012)

95% Jelikož mě Temný rytíř neposadil na židli až tolik jako ostatní, tak byl doteď můj nejoblíbenější Batman begins. Po tomto dílu nedokážu říct, který ze tří filmů je lepší, nejde to. Je to jeden celek, legenda o temném rytíři. A hlavně vynikajícně uzavřená. Jen by mě zajímalo (!!!SPOILER!!!!) proč Nolan dává role mrch Marion Cotillard :D (!!!SPOILER!!!!)

Avengers (2012)

Temný rytíř se může jít vys*at, TOHLE je pravý komiksový film, který má víc koulí než Transformers. Nikdy jsem neviděl takhle zničený New York (ano Michael Bay by se měl stydět :D) Chci pokračování a to hned! Víc Marvelovek víc

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

90% je to prostě dokonalý!!! :-) konečně opět stará parta pohromadě, přesně tak jak jsem si to představoval, určitě nejvtipnější komedie od posledních regulérních prciček a nostalgické taky správně akorát :-) tak čtvrtý díl bych měl vysněný, teď mě potěšte pátým dílem prosíííííím :)