Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Akční
  • Drama
  • Krimi
  • Dokumentární

Recenze (1 285)

plakát

Vyšinutý (2020) 

Thriller, který pěkně napínavě utíká. Kašlete na přemoudřelé komentáře o málovrstevných a  nedostatečně prokreslených postavách a motivech. Jasně, že jsem si párkrát řekl, co to tam zase nelogicky blbnou. Ale Russell hraje vyšinutého pěkně (trochu vzpomínka na "Volný pád", který je přece jen o level, dva levely, uvěřitelnější, originálnější) ale hlavně to nenudí a bavilo mne to sledovat i do očekávaného finále. 70% (viděl jsem: 1x cz)

plakát

Cizinec (2010) 

Devizou filmu je hezká podívaná na Benátky a čumenda na Angelinu, která se tu promenáduje jako na módní přehlídce. Jasně, nejoblíbenější herec na ČSFD, pirát z Karibiku, je taky fajn. I ta zápletka dobrá. Jen to tak nějak uteklo dost rychle, akce a špionážního napětí mohlo být klidně i více. Dobrý průměr, který však úplně nenadchne. (Viděl jsem: 2x cz)

plakát

Zúčtování (2016) 

Osamělý nenápadný chlápek co nakope zadek padouchům. Trochu klišé, ale když se povede, funguje to. A tady se to povedlo! Povedený akční thriller! (Viděl jsem: 2x cz)

plakát

Smrt na Nilu (2022) 

Vizuální stránka výborná a opojná. Herecké osazenstvo a výkony také. Trochu škoda, že mne identita pachatele napadla stejně rychle jalo v televizní kriminálce Specialisté. Vražda v Orient expresu byla rafinovanější. A jelikož mordu na kolejích jsem dal hvězdy čtyři, zde musím ubrat, aby rozdíl byl patrný. 70% (viděl jsem: 1x cz)

plakát

Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (2023) 

Karetní hru neznám. O filmu jsem nečetl ani písmeno, neviděl ukázku a možná ani jedinou fotku. Holt jsem jenom tušil, že to bude asi fantasy z prostředí jak v Hobitovi, s kouzelníky a draky. A ejhle, ono tak tak bylo! Ba co víc, pěkně to odsýpá, ani chvilku nenudí, jsou tu svěží vtipné dialogy, originální nápady a charizmaticky zábavný (nejen) Hugh Grant. Přesně ta kvalitní fajnová zábava, jakou chcete vidět ve velkém kině! 4,5* 87% (viděl jsem: 1x kino-titulky)

plakát

Údolí stínů (2002) 

Válečné drama a efektní řežba v jednom. (Viděl jsem: 2x)

plakát

Top Gun: Maverick (2022) 

Americkej biják jak se patří. Zájem o vstup k americkému námořnictvu zase o nejaké procento jistě stoupl. Parádní hudební motiv nostalgicky "starší" znalce jedničky příjemně pohladí a poplácá chlapácky po zádech zároveň. Film vyžaduje velký obraz a pořádný zvuk, že si na vás i sousedi musí přijít stěžovat, jen tak poznáte, že jste si letadlový nářez užili naplno. Být o chlup větší fanda do letadel, bylo by to jistě na plný počet. 85% (Viděl jsem 1× kino, 1x dvd cz)

plakát

Zákony vlka - Škodná v revíru (2023) (epizoda) 

Seriálem na téma "náčelníkem snadno a rychle" se evidentně budou postupně rozkrývat dávné události hlavní postavy. Což bude asi trochu otrava-alespoň pro mne, byc řekl. Asi zajímavější než hlavní postava je dychtivě snaživá mladá policistka, u jejíž postavy nemám úplně jasno, zda to má být lehce komická figurka nebo tomu dávájen rozměr normálnosti, že policajti jsou taky jenom lidi. No a první případ? Plus za to, že nebylo snadné odhalit pachatele na první dobrou.

plakát

Odznak Vysočina - Mrtvá ze mlýna (2023) (epizoda) 

Vedlejší téma "vracení kazet" mělo větší napětí než pátrání po pohřešované, u něhož jsem si správně tipl viníka na první záběr. Škoda, že to víc nezamotali.