Marta a Věra (2014) (seriál)

Český pokus napodobit sitcom ve stylu "Kancl". Několik vtipných scének mi na tváři úsměv vykouzlilo, jiné působily trochu bezradně. Rozhodně lepší než paskvily typu "PanMáma". Po čtyrech dílech dávám se zavřenýma očima tři hvězdy, které však mají hooodně odřené všechny hroty. Vzhledem k celkem pouhým osmi dílům je vidět, že tvůrci nemají dostatek nosných témat. A nebo testují publikum... edit: s ohledem na jiné sitcomy, musím snížit hodnocení. A to jsem viděl úplně všechny díly! Asi jsem čekal zázrak...

Policajt ze sámošky (2009)

Pohodová krimi komedie na nedělní odpoledne ke kávě. Je koukatelná a nenudí. 55%

Jeden musí z kola ven (2011)

Tak prolezlé spoustou špionů a zašmodrchané, že jsem ani u závěrečných titulků pořádně nevěděl kdo je kdo. I přes dobrou atmosféru mne to nepohltilo. Někdy se na to musím podívat znovu. edit: viděl jsem to podruhé a pořád se nemohu zbavit dojmu, že ta špionská kulišárna byla nějak moc zašmodrchaná a furt v tom mám cirkus... Kdo to doprkýnka jako byl ten Karla???

Riddick (2013)

Černočerná tma, přestože dějově nebyla žádný novátorský zázrak, byla vydařená, napínavá a více-méně objevila Vina Diesela v postavě Riddicka. O 13 let později je tu film, který Černočerné tmě jakoby z oka vypadl. Už to ale nemá ty pořádný koule. Začátek je nemastný neslaný, vycucaný z prstu. Nejvíc mne vadí digitální "postavy" jako zdejší pes "Pluto", které mají svou komičností snad nalákat malé děti do kina či co. Když dojde na akci je to o dost zajímavější.

Maniak (2012)

Překvapilo mne to. Překvapilo mne, jak mne to otrávilo. Děj samoúčelný a jednotvárný. Od začátku jsem nebyl s to, najít něco, co by mne na filmu zaujalo. Přemáhal jsem se, abych film nevypnul a dodíval se do konce v naději nějakého zvratu či alespoň překvapivého konce. A ono nic...

Drive Angry (2011)

Standardní akční béčko. Mezi Cageovými obdobnými filmy z posledních let mi Drive Angry přišel jako z těch vydařenějších. Především díky akci, která má spád, démonickému pronásledovateli (Fichtner) a povinné okrase (Heard). Cage se ve všech posledních filmech, včetně toho, však tváří pořád stejně (blbě).

Kameňák 4 (2013)

Kdo viděl předchozí Kameňáky ví, co ho čeká.Tak proč Ti co dávali předchozím dílům odpad se přemohli a dívají se i na další díl? Chatrná příběhová rádoby kostra tu jakž takž je a pár vtipů je dokonce i vtipných. Většinou však mají k pobavení daleko a jen tak vyšumí do ztracena. Celkově jsem byl mile překvapen, neboť to mohlo být i horší.

Enderova hra (2013)

Knižní předlohu jsem neznal. A tak jsem byl trochu zklamán, že to není až zas tak moc akční a žánr sci-fi je jen takové pozlátko pro filozofování. Spíš jen taková jedna velká hra na vojáky pro dorostence s nepřekvapivou pointou.

Kletba z temnot (2012)

Dobrý standard mezi vymítačskými horory, který rozhodně neurazí. Mohlo se však trochu přitvrdit. Minimálně ve finále. Ale nižší kalibr posedlosti si nepochybně omlouvají tím, že je to "podle skutečné události".

Rivalové (2013)

Dobrá první polovina filmu není nijak zvlášť omračující, jen dobrý dokumetární film, kterému bych víc jak čtyři hvězdy určitě nedal. Až teprve ta druhá půlka je napumpována adrenalinem a je radost otočit volume na zesilovači doprava... (DVD)