Duna: Část druhá (2024)

Ale jo, bylo to lepší než jednička. Mě první díl příliš nebavil, ale ne kvůli samotné komplexnosti, ba naopak, ale prostě nemusím příliš Sci-Fi tohohle směru. Druhý díl je jiný. Mám s ním pár drobných problémů, ale nepovažuji je adekvátní za zmínku, protože neznám samotnou předlohu k porovnání. Více mě tady ovšem zajímala záporná strana, ta mě motivovala k větší pozornosti. Fremené mě příliš nezajímali ani v jedničce. Tady je děj o něco lepší, bohužel tu padlo několik pro mě zajímavých postav. Tak se uvidí za třeba tak dva roky u třetího dílu (pokud něco takového má být) na finální verdikt.

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba - To the Hashira Training (2024)

Jak je zvykem, zase poslední dvě epizody předchozí série a prodloužená epizoda první, nebo dvě epizody první, uvidíme. Budu proto hodnotit jen začátek téhle série, který je volný, ale pěkný. V manze tahle část je až na pár momentů o ničem, ale tady to bude asi záživnější. Otevírací sekvence s Muzanem v některých scénách je uspokojující.

Madam Web (2024) odpad!

Nebýt toho konce, tak možná dám jednu hvězdu. Nechci chodit kolem horké kaše, takže zkráceně povím, že to je příšerný film, se strašným dějem, špatnými postavami. Jestli je to horší než Morbius? Asi ano, neboť ten byl nechtěným způsobem vtipný, tudíž zábavný.

Chudáčci (2023)

Zvrácená boží filozofie. Nepopsatelné slovy, ale pokusím se. Ukázy nejodpornějších rozkoší, nechutnosti bohatých, i šílených. Mohu zde takto mluvit donekonečna, ale mé čtenáře uvedou slova v pouze zmatek. Tohle musí každý vidět sám.

Echo (2024) (seriál)

Hodně slabý, DIVNÝ seriál. Světlejší momenty byly, ale divnější převažují a je to hodně, hodně hloupé. A ta poslední epizoda? Definuje krásně ty dvě hvězdy, jedna za snahu, druhá z milosti.

Co kdyby...? - Série 2 (2023) (série)

I když mé hodnocení zde bude počtem hvězd rovno první sérii, tahle série byla o dost slabší, jak ta první. První sice měla více horších epizod, ale zase ty zbylé byly lepší jak kterákoliv tady a proto pro mě dopadla líp. Finále mě vyloženě iritovalo, tady mohlo hlavním kladným postavám jít více o krk, od začátku je jasné, že vyhrají nad záporákem a v takovém duchu jsou i epizody, kde by bylo kreativnější a zajímavější, kdyby dopadly tragicky. Většina epizod není ani o tom, co by si fanoušci skutečně položili za otázku. A některé epizody byly natolik zbytečné, že z nich prvky prostě museli hloupě nacpat do toho finále (např. Happy v té jeho divnoformě). Toto rozhodně nepovažuji za vzkříšení Marvelu a ono to tak ani není, to už se musí povést jenom filmům. Kdyby tvůrci dělali epizody v duchu toho, nad čím fanoušci dlouholetě spekulují, co by se stalo jinak a pořádně si s tím vyhráli, udělali by lépe.

Aquaman a ztracené království (2023)

Přeplněný film klišé, občasně otřesených dialogů a hloupého závěru. Na to, že to točil Wann, přijde mi to hrozně neautorské a trochu trapné. Film je zcela logicky o něco osekaný, je to silně znát a film tím pádem působí zvláštně. Humor je ze tří čtvrtin nehumorný. Digitální efekty docela jdou, ale nebylo to nic impozantního, krásného.. Pár hezkých momentů se tu najde, ale jen pár.

Godzilla Minus One (2023)

Někde byl znát slabší rozpočet, ale skrze silné drama, kde Japonci s emocemi běžně přehání, běžného diváka nechytne, nebo ho to bude iritovat, mě to opravdu baví. Baví mě sledovat poválečně zničené Japonsko, kde lidé musí vybudovat vše od znova jen proto, aby je ohrozila další hrozba. Godzille časové zasazení sedne, vizuálně je fakt dobrá, ovšem se málem v jedné scéně začala podobat třetí formě Shin Godjiry, což by bylo opravdu špatné. Nicméně Godzilla skutečně chodí nepřirozeně, ale možná je to tak i schválně. Narozdíl od amerických filmů mě zde hlavní postava baví, jeho rodinné vztahy jsou zajímavé, sympatické. Ačkoliv se film v určitých bodech podobá stylu vyprávění dříve zmíněné Shin Godzilly, tento film tragédii jeho sedm let starého předchůdce napravil. Jenom konec pro možné pokračování je hrozný, návrat jedné z v podstatě mrtvých postav zbytečný, postavy se ke konci dostali k vývoji takovému, že nemusel být. Zhlédnutí nelituji a jedná se potencionálně po Oppenheimerovi o můj druhý nejoblíbenější film roku 2023.

Přízraky v Benátkách (2023)

Vcelku zvláštní pojetí, upřímně zatím neznám předlohu, takže nemám od čeho se rozvíjet. Komentuji se zpožděním, tudíž toto bude krátká recenze. Vadí mi přehnané jumpscary, ale odpustit se to dá. Kromě toho mého infarktu se scénou v koupelně. 7/10

Ahsoka - Část 5: Stínový válečník (2023) (epizoda)

Já tu linku s Anakinem nechápu. Ať už jeho přítomnost v nesmyslných světech, tak jeho přeskoky z Anakina na Vadera a snahu zlikvidovat Ahsoku? To byla jako lekce??? A co to přineslo? Choreografie taky špatná. Kdyby použili force ghosta v reálném světě, který by s Ahsokou filozofoval, udělali by líp. Cítím tady nesmysl za nesmyslem a mně nezbývá nic jiného než zase ubrat na hodnocení