It's All Gone Pete Tong (2004)

Celý film mi prišel jako jedna velká parodie. Což o to. Kdyby však nebyla mísena s vážnými řečmi skutečných DJs o tom, "jakej byl Frankie bomber". Tato forma mi opravdu nevyhovuje a popravdě nechápu vysoké hodnocení filmu. Přijde mi to jako laciný film o Spice Girls. Jména DJs použitá na obalu DVD jsou jednoznačným kalkulem na zvýšení prodejnosti.

Strašáci (1971)

Parádně vykreslená změna v jednání američana, který se rozhodne bránit svůj dům z principu. Film má atmosféru a oproti velké spoustě současných filmů náboj a šmrnc. Především při závěrečné domobraně. Dustin Hoffman je perfketní. Výborný střih a kamera. Trochu nelogická je situace, kdy dívka z vesnice jde na noční procházku ze známým místním úchylákem. Ale pozitiva jednoznačně převažují.

Beastie Boys, 50 kamer a 40 tisíc očí (2006)

Nápad možná originální, ale už jsem viděl lepší záznam koncertu skupiny Beastie Boys. Bylo to někdy v roce 2000 ze skotského Glasgow. Záznam byl černobílý, pódium uprostřed. Provedení bylo tenkrát nesrovnatelně lepší. Toto mi přijde jako domácí funny video. Ale jako plnohodnotné DVD (nebo dokonce film)? Spíše kalkul, který měl přitáhnout pozornost a vydělat nějaké peníze.

Taková normální rodinka (1971) (seriál)

Ani 36 let neubralo nic z humoru tohoto nadčasového seriálu. Stejně jako se u TV obrazovek bavili lidi v roce 1971, dokáže pobavit i dnes. Určitě jeden z nejlepších českých seriálů. Takovou porci zábavy při sledování dnešních "výtvorů" nedostanete.

Rande měsíce (2006)

Vcelku povedená oddychová komedie, která však dojíždí na svou klišovitost. Kdo však čeká něco jiného, že? Nicméně pár pasáží je vcelku povedených, takže svůj účel jistě splní.

Krvavý diamant (2006)

Abych pravdu řekl, tak dávám 4 hvězdičky s hodně odřenýma zádama. Čekal jsem od filmu víc. Nečekal jsem naroubování hollywoodského receptu na vážnou událost ze Siera Leone. Tyto události zůstávají jakoby v pozadí. Přestože veškerá akce je natočena výborně, trochu mě mrzí, že příběh byl tak jednoduchý. Herecké výkony dvou hlavních hrdinů jsou za 1. Ve srovnání s Hotelem Rwanda tento snímek prohrává.

Ulice New Yorku (2001)

Zajímavá mozaika lidských příběhů v oblasti partnerských vztahů. Líbila se mi práce s kamerou a především střih uprostřed scén/dialogů.

V tom domě straší! (2006)

Kdeže jsou originální nápady a humor Shreka nebo Toy Story.... Podle mě nuda, klišé, jednoduchý nezajímavý příběh. Děti film možná nadchne, mě ne.

Poseidon (2006)

Tupá bezduchá akce. Výborné triky jsou sice pěkná věc, ale na víc než na 2 hvězdičky nestačí. Při filmu si můžete číst noviny a jenom občas kouknout, co se děje.

Tora! Tora! Tora! (1970)

Hodně zeširoka vzatý útok na Pearl Harbor. Film, u kterého se člověk i něco dozví. Film, který se nesnaží zalíbit nějakou milostnou zápletskou nebo něčím podobným. Pozitivem je také to, že se jedná o pohled na obě strany barikády. Výborné zpracování. Myslím, že ve školách by nemuseli nic vykládat o útoku na Pearl Harbor, ani pouštět žádný dokument. Stačilo by rezervovat si 144 minut a shlédnout tento film.