Stalker (1979)

Moc filozofické pre mňa, kto preferuje takýto typ filmov, tak pre neho určite 5*, mňa film nejako extra nezaujal, ale vzhľadom na zopár súvislostí spojených s realitou, ktorá sa udiala a ktorá sa dokonca mala ešte len udiať, tak menej ako 3* sa mi nedá dať.

Gen-X Cops (1999)

Tí Číňania a Japonci sú si všetci tak podobní, že ak sledujete dej na pol oka, tak sa začnete strácať v deji. Ale inak celkom fajn akčný film a hrala tam veľmi pekná herečka, ktorej meno som sa tu akosi nedohľadal.

Voják štěstěny (1976)

Bud Spencer a Enzo Cannavale vo vlažnej komédii zo stredovekého prostredia, kde bojujú za tých, ktorí im viac zaplatia. Bud už hral aj v lepších komédiách, ale rozhodne túto by som nepodceňoval, myslím, že je to celkom fajn film.

Metro (2013)

Musím uznať, že Rusi natočili celkom slušný snímok, napätie na dobrej úrovni, hudobný podmaz veľmi slušný, celkovo nemám filmu čo vytknúť.

Didi a pomsta vyděděnců (1985)

Pred mnohými rokmi, keď som videl tento film,m tak som sa veľmi na ňom pobavil a ešte dlho som sa na ňom smial. Ale aj tu platí, že s pribúdajúcimi rokmi niektoré gagy už nám nie sú také smiešne ako v mladosti.

Na hraně zítřka (2014)

Sci-fi filmom zvyknem dávať vyššie hodnotenie, keďže tento žáner ma zaujíma, vzhľadom na niektoré hodnotenia iných filmov by som tomuto mohol dať možno aj 5*, uvažoval som nad 4*, ale nakoniec som dal len 3*. Efekty dobré, akcia ušla, ale dve veci mi tam vadili. Miestami som mal pocit, že tých Mimikov som už niekde videl a áno, ich pohyby a spôsob boja mi pripomínali tých kovových bazmekov z Matrix Revolution, keď útočili na ľudí, takže mimozemskí nepriatelia ma vôbec neuchvátili, čakal som niečo originálnejšie. A druhá vec čo mi vadila, bola takmer úplná absencia akéhokoľvek napätia, čo bolo zrejme spôsobené tým, že "nevadí ak niečo nevyjde, nechám sa zabiť a môžem si to skúsiť znovu", celý film mi pripadal ako ctrl+s a ctrl+l, furt stále dookola. ------------------ tak po necelých troch rokoch som si film pozrel znovu a musím sa poopraviť, je to celkom dobrý sci-fi.

Psycho II (1983)

Dôstojné pokračovanie pôvodného filmu, oplatí sa pozrieť. Ale oficiálny text distribútora nemusel prezradiť, kto mu to začal vyvolávať. Ešteže som sa k filmu dostal oveľa skôr, ako som si ten text prečítal.

Boj o Hedvábnou stezku (2015)

Film inšpirovaný udalosťami, o ktorých sa predpokladá, že mohlo k ním dôjsť, ale skôr je to fantasy film, ako film založený na nejakých historických udalostiach. Rimania pripomínajú Rimanov len názvom. Film v žiadnom prípade nepovažovať za historický.

Dvojitý zásah (1991)

Mierne béčkový nádych, mierne naivný dej, ale inak mám veľmi rád tieto akčné filmy spred vyše 20 rokov.

Babylon 5 - Velký sumit (1993) (epizoda)

Ako pilotný film to vôbec nie je zlé, ale skôr asi len pre fanúšikov seriálu. Oproti seriálu je tu však pár zmien (resp. v seriáli sa niečo zmenilo), čo sa týka niektorých postáv a masiek, čo v niektorých prípadoch môže mierne narušiť kontinuitu. Divák sa čo to dozvie o hlavných postavách, ale zase nie príliš toľko, aby bolo nutné tento film vidieť. Ale neuškodí si ho pozrieť.