Květiny v podkroví (1987)

Jednu hviezdičku dávam iba z úcty ku knižnej pentalógii, ktorú som prečítal celú prakticky jedným dychom. Ale tento paskvil, ktorého scenár je postavený na deji prvej knihy, je ťažkou urážkou celého knižného diela. Je až neskutočné ako filmári dokázali zhovadiť takú skvelú knihu. Možno keby som videl film skôr ako čítal knihu, tak hodnotenie by bolo iné. Ale takto sa to nedá. Chvalabohu, že pani Andrewsová sa tohto nedožila.

Na kometě (1970)

Sci-fi mého mládí :-)

Vesmírná exploze (2008) (TV film)

Ale až také strašné to nebolo. Kto má rád sci-fi možno tam niečo nájde zaujímavé. Aj keď Natasha mi tam nesedí a tie kixy okolo astronómie sú až do očí bijúce.

Jeptišky na útěku (1990)

Na to, že je to britský film, tak je celkom podarený. Dvaja zlodejíčkovia sa skryjú v kláštore pred čínskym gangom, kde sa prezlečú za mníšky. Či chcú alebo nie, tak sa musia aspoň dočasne prispôsobiť, z čoho plynie hneď niekoľko humorných situácií.

Esmeralda (1997) (seriál)

Hm nerozumiem hodnoteniu. Prečo to má tuto 13%, keď Nový Čas to hodnotí na 85%? #just_kidding

Vetřelec: Vzkříšení (1997)

Tento film vlastne ani nemusel vzniknúť, záver tretieho filmu uzavrel celú ságu a Ripleyová možno aj bola rada, že sa všetky tie nočné mory raz a navždy skončia. Ale našiel sa niekto, kto si pomyslel, že by bolo škoda nechať expirovať potenciál, ktorý sa z toho dal vytĺcť a vzniklo toto. Armáda má iné plány a Ripleyovú nenechajú na pokoji. Všetko je však už trochu inak... Fanúšikov série možno poteší, ale pre ostatných viac-menej zbytočnosť.

Vetřelec ³ (1992)

Film v prvom rade ťaží z úspechov prvých dvoch filmov a je vlastne pokračovaním deja, ktorý tak dopĺňa o nové udalosti. Síce už to nie je taká "řezba" ako predtým, ale pre fanúšikov tejto série viac menej povinnosť.

Vetřelec (1979)

Legendárny film, ktorý posunul žáner sci-fi do ďalšej dimenzie. Posádka vesmírnej lode zachytí núdzový signál z neznámej planéty, kde jeden z jej členov je napadnutý akýmsi neznámym tvorom. Až neskôr sa zistí že incident na planéte bol len začiatkom a signál nebol núdzový ale varovný. Posádka zistí, že stoja pred oveľa horšou realitou ako sa nazdávali.

Kostka 0 (2004)

Kocka po tretie. Dobre, ešte sa to dá, aj keď pointa zostáva rovnaká. Je to však už výrazne menej mysteriózne (ak vôbec), čo je možno škoda. Ale občas treba mať aj nejaké to vysvetlenie, takže statočné 3*.