Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Horor
  • Drama
  • Sci-Fi

Ozvěny mrtvých (1999)

Skôr vlažnejší horor, ale inak celkom fajn ducharina, ktorá sa snaží o nejakú pointu. Neodporúčam pozerať film len tak na pol oka, lebo ak stratíte niť, tak prídete aj o tú pointu.

plakát

O 10 rokov mladší (2017) (TV pořad)

Mne sa táto reality celkom páči, ako spravia ľudí zo zanedbaných zverov...

Sucker Punch (2011)

Mierne "ujetý" film, trochu rozporuplný, možno trochu nadhodnotnený aj u mňa, ale sympatická Babydoll, dobrý hudobný podmaz a steampunk exteriéry mi skvelo sadli. Také môžem.

Plán útěku (2013)

Celkom dobre prepracovaný thriller z väzenského prostredia, nechýba napätie, akcia a nutnosť používať mozog. Pri takých filmoch sa človek nenudí.

plakát

Hry bez hranic (1965) (TV pořad)

Súťaž viacerých krajín, kde sa vyžaduje šikovnosť, fyzická zdatnosť a schopnosť používať um. Protagonisti často musia bojovať s nekvalitnými rekvizitami a nie raz aj sami so sebou, vďaka čomu súťaž bola celkom zábavná. Za komunistov som to rád pozerával.

Psycho (1960)

Jeden z najgeniálnejších filmov, aké boli kedy natočené. Psycho nie je horor, po ktorom budete vyklepaní ešte týždeň potom, ale tá ponurá atmosféra a ikonická silueta záhadného domu sú nezabudnuteľné.

plakát

Valerian a město tisíce planet (2017)

Celkom fajn sci-fi fantasy, po vizuálnej stránke dobré, ale to sa od dnešných filmov očakáva. Sklamaný som nebol.

Smrtící zbraň (2008)

Seagal mal dobré filmy v 90. rokoch, tento sa k nim ako tak približuje a na prekvapenie celkom slušný akčňák, najmä ak sa má porovnať s mdlými filmami, ktoré točí za posledných 15 rokov.

Kazatel (2011)

Filmy o upíroch nemusím, ale exteriéry v štýle steampunk postapokalyptického sveta môžem. Inak film nie je ničím výnimočný, skôr taký priemer v tomto žánre.