Dannyho parťáci 3 (2007)

Tak přeci jenom. Málokomu se podaří vrátit se po průšvihu se stejným tématem a třetím pokračováním. Solidně uzavřená sága. Nedosahuje kvalit jedničky, ale rozhodně daleko přesahuje kvality dvojky. Příjemná podívaná s nutností opakovaného shlédnutí. Některé pasáže složitého plánu nejsou na první pohled pochopitelné. Ale je to důmyslné a funguje to. A to se cení. 85 %.

Dannyho parťáci (2001)

"Třináct miliónu a jedeš pro mě takovou dálku touhle popelnicí?" "Utratil jsem to za hadry..." Věčně nenažraný Bratt Pitt, geniální pohodář George Clooney a dalších 9 správňáků s plánem, jak oloupit majitela tří nejvýnosnějších kasín v Las Vegas. Přiznám se, že jsem musel film vidět 3x, než mi došlo, jak to vlastně provedli. Do toho ta provokativní hudba a perfektně ušité dialogy. Jasných 5 *****.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Když tohle prostě jinak hodnotit nejde. Poprvé jsem to viděl po náročném školním dni a chtěl jsem si odpočinout. Říkám si - podívám se na něco pohodového. A vidím název tohoto filmu. Co jsem ale v následujících dvou hodinách sledoval, mě úplně odrovnalo. A když jsem dokoukával poslední minuty, už jsem měl takové to hřátí na prsou, že ten den opravdu neskončil tak špatně. Skončil naprosto bezkonkurečním filmovým zážitkem.

Hardball (2001)

Asi budu jediný s tak velkým ohlasem, ale nestydím se za to. Vtipné, dojemné i poučné. Keanu Reeves je všem znám jako Neo z Matrixu, a proto je u něj tak těžké ohodnotit "normální" roli. Podle mého se jí zhostil naprosto bravurně a v mnoha pasážích mu to prostě věříte. A výkony dětských hrdinů jsou taky vydařené. Obzvlášť hodnotím hudbu, která si zaslouží zvláštní hvězdičku. Jediné, čemu v samotném příběhu nelze až tak věřit, je tak rychlá proměna Reevese z coby zadluženého ztroskotance v napraveného člověka. Ano. Film obsahoval tradiční hollywoodská klišé, ale tak nějak mi to v tomhle provedení nevadilo. Nedivím se, že jsou hodnocení různá - každý totiž čeká od žánru "sportovní drama" trochu něco jiného a mně tenhle film přinesl víc, než bych od žánru chtěl. Takže rozhodně, bez váhání a s plným rozmyslem 5 hvězdiček.