Tři kluci a nemluvně - Strip or Treat (2014) (epizoda)

Tohle mohl být nejlepší díl z celého seriálu, kdyby neobsahoval dvě chybky, kvůli kterým jsem si epizodu neužil, tak jak bych mohl. Zaprvé mě tady chybí návaznost na minulý díl, který skončil úplně jinak než tento začal a proběhl. A zadruhé se mi podařilo odhalit zápletku půlky dílu ve chvíli, kdy Riley zapomněla mobil na stole, s tím úvodem si to každý okamžitě dá dohromady a ubírá to na zábavě zbytků dílu, když víte co se stane dál.

Tři kluci a nemluvně (2012) (seriál)

Největší chybou seriálu je herecké obsazení. To je fakt příšerný. Ani jeden z hlavní čtveřice Tucker, Ben a Danny neumí pořádně hrát. Ale jsou to aspoň sympaťáci, to Dannyho a Bennova máma není ani to. Na druhou stranu seriál v každém díle obsahuje nějaké vtipné situace, díky kterým je to rozhodně více než koukatelné. Ve výsledku existuje dost lepších sitcomů (Friends, TBBT, HIMYM, Moderní Family, ...), ale pokud jste je všechny už viděli a chcete něco jinýho na vypnutí, tak tohle není úplně nejhorší volba, přestože ty herci jsou fakt strašní.

Dallas 63 - Králičí nora (2016) (epizoda)

Zajímavý pilot, navnadil mě na další díl. I když se musím přiznat, že mi tam něco chybělo. Něco navíc. Něco, co by mě zaskočilo, překvapilo a vtáhlo víc do děje. V podstatě se tam vůbec dějově nic nestalo, bylo to takové představení seriálu a doby. Obsazení dílu stalo na dvou hercích. Zatímco Chris Cooper to zahrál skvěle, tak z Jamese Franca jsem byl trochu zklamán. Když byl ve své době, tak to šlo, naopak v minulosti mi přišlo, že se nedokázal pořádně vžít do role, jakoby mu ani nedocházelo, že už není v 21. století. Epizoda napsána ale špatně rozhodně není, takže pokud se k tomu přidá v dalších dílech i atmosféra a James Franco vyšperkuje svůj výkon, tak to může být parádní seriál.

Arrow (2012) (seriál)

První série je skvělá, začátek druhé se také docela podařil, pak už ale kvalita šla dolů. Občas se sice našlo pár dílů, které byly na úrovni první série, ale moc jich nebylo. Prostě to už nešlo dělat ve stejným duchu jen s Arrowem bez opakování některých situaci jen s jinými padouchy, tak se mu přidal do týmu přidávali další a další lidi, aby to trochu okořenili, což mi moc nesedělo. Další problém jsem měl s postavami, zatímco v první sérii jsou nový, tak postupně se trochu okoukají a začnou člověka štvát. Například Felicity v prvních dvou sériích sympaťáčka, pak už mě spíš štvala. To samý Thea, i když ta mě už štvala i ve druhý polovině první série. Diggle mě zas přišel hrozně prkenný (to už od začátku), řekl bych špatný herec. Laurel podobný případ jako Felicity narozdíl od Sáry, která mě štvala už od chvíle, kdy přišla ze záhrobí (kdyby umřela na lodi, tak by to pro seriál bylo lepší). Quentin nebo Moira byli fajn a stejně tak Shado nebo Slade (vůbec to co se dělo na ostrově do smrti Shado byla možná nejlepší část seriálu). Flash byl fajn ve druhé sérii, kdy to ještě byl random týpek, pak už to byl jen další superhrdina. Samotný Arrow byl asi dobře obsažený, byť si dovedu představit některé situace lépe zahrané.

Cobra Kai - Série 4 (2021) (série)

Zklamání. Série na kterou jsem se těšil celý rok bohužel nedosáhla kvalit předešlých. Důvodů je hned několik. Zaprvé trvá skoro půl série než se to vůbec trochu rozjede. A pak když už to je na nadprůměrné úrovni (pátá, šestá epizoda), tak to zas hned spadne do průměru (sedmá, osmá epizoda) a  upřímně finálové turnajové epizody (9.,10.) také neobsahují nic nového překvapivého, co by v minulých sériích nebylo. To je totiž hlavní problém série - opakování po minulých sériích. Vlastně abych byl úplně přesný, jedna věc opravdu ubyla - bitky a hlavně ta atmosféra rivality. Seriálu se tak nedaří mě dostat do děje a jsou tak lépe vidět jeho nedostatky. Ve chvílích, kdy to stojí na Williamu Zabkovi, tak je díl skvělý. Bohužel narozdíl od prvních sérii má méně prostoru, protože stejně prostoru jako on dostává i třeba Ralph Macchio, který podle mě je špatný herec nebo hraje prostě hrozně špatně napsanou postavu. Neustále jen kecá o pánovi Mijagim a to už je moc. Ale ještě to není tak špatný jako jeho neustále protivná dcera Sam. Chová se jak mrcha a když jí to někdo vrátí, tak je kvůli tomu schopná bulet třeba ještě minimálně jednu sérii. Miguela jsem měl dřív rád, ale tady? Koukněte se na vzhledový rozdíl mezi ním a Robbym a hned vidíte, že on prostě není atlet. Pokaždý, když jsem viděl ten jeho tlustý face, jak se snaží hrát atleta, tak mi to zkazilo zbytek epizody. Kdo mě naopak překvapil a komu jsem začal fandit, přestože jsem ji dřív neměl moc rád je Tory a kdo také nezklamal je Robby. Nejvíc ze všeho mě ovšem naštvalo nejmladší obsazení seriálu - ten malý afroameričan a Anthony tam prostě vůbec nemají co dělat. A musím říct, že poprvý se moc netěším na další sérii. Dřív jsem se nemohl dočkat, v závěrečném dílu bylo vždycky něco, kvůli čemu jsem prostě musel vidět další díl. Teď? Zápletka na další sérii je úplně stejná jako teď. Místo Resse bude v Cobra Kai jiný šašek (stejně jako když místo Lawrence tam byl Resse). Mijagi-do znova bude stát proti Cobra Kai. Prostě se to už začíná opakovat a to začíná být nuda, možná by tak bylo pro seriál lepší kdyby skončil.

Cobra Kai - Je mi ctí (2021) (epizoda)

Znova jen průměr. Díl mě vůbec nedokázal vtáhnout do děje, je to moc rozkouskovaný. I ten maturiťák není až tak extra, protože začínám mít averzi vůči Sam a i Miguelovi. Ani už nechápu Kresse, co to tam vyvádí. Nejdřív No mercy a pak tohle. A Daniel LaRusso je podle mě špatně hraná postava a ten spratek Anthony té jeho linii taky nepomáhá. Jediní, co v díle nezklamali jsou Tory a Robby.

Cobra Kai - Minová pole (2021) (epizoda)

Znova trochu slabší díl než na co jsem byl zvyklý z předchozích sérii. Největší slabina této série jsou ty noví malí dečka. Ten afroameričan a Anthony LaRusso. Doufám, že v dalších dílech jich bude co nejméně, protože koukat na jednoho, co furt žaluje Robbymu a pak zákeřně udeří a ani na druhého, který se chová, jak rozmazlený fracek, se mi fakt nechce. Byť musím uznat, že v jednom pravdu měl. Daniel o Mijagim opravdu mluví hodně a je to už otravný. Jinak pozitiva dílu? Zaprvé to, co se děje v Cobra Kai a zadruhé znova Johny Lawrence. Ten jeho trénink bych zařadil k zatím nejlepším okamžikům série.

Cobra Kai - Na karate holky letí (2021) (epizoda)

Díl, který znovu táhne William Zabka a to především jeho verbováním holek. Ale třeba na začátku pěkně zabodovala i rada turnaje. Epizodu dost sráží Sam, ta holka je mi protivná už tak 10 dílů a rozhodně se to nezlepšuje. Upřímně doufám, že ji na turnaji Tory rozdrtí.

Cobra Kai - Mečbol (2021) (epizoda)

Konečně se to rozjelo. Díl má tempo po celou dobu a hlavně William Zabka v díle válí.

Cobra Kai - Bicefalie (2021) (epizoda)

Stejně jako první tři díly čtvrté série se ani tento neblížil kvalitě předchozích sérií. Tedy kromě momentu na baseballovém hřišti a tedy i úplného závěru. Snad tempo znovu neopadne, protože koukat se celý díl na to jak myjí auta se mi zrovna moc nechce.