• Pohádka

Policie Modrava (2011) (seriál)

Beru ji jako takovou kriminální pohádku že Šumavy. A Šumavu já mám rád.

Vzkaz v láhvi (2016)

Třetí díl krimisérie je citově nejsilnější, zabíhá dokonce do otázky náboženství a tolerance, ale je v něm spousta nelogických situací. Takže víc než tři hvězdy nelze dát.

Zabijáci (2014)

Druhý díl série mně přišel nejslabší. Bylo v něm dost nelogických věcí. A to nemám rád.

Žena v kleci (2013)

První ze série, která má momentálně tři pokračování. Pátrání, které dovedou do úspěšného konce, jak šlo jistě tušit, je i přesto skvěle zpracované.

Složka 64 (2018)

Čtvrtý případ oddělení Q tentokrát zahrnul i skutečnou část dánské historie. I třetí režisér této sérii odvedl super práci, i když trochu jinou než dva předchozí.

BANGER. (2022)

Takový film tu asi ještě nebyl. Celá tahle subkultura je mi cizí a svým způsobem i odporná. Tak snad se nad tím dost lidí po shlédnutí filmu zamyslí, ale mám obavu, aby to nebyl opak.

Mys hrůzy (1991)

Za mě vcelku zklamání. V ději spousta nelogičností. De Niro dost přehrával. Atmosférou thrilleru to taky zrovna neoplývalo tedy až na závěrečnou scénu. Pro mě nejslabší Scorsese, co jsem viděl. Jsem zvědav na verzi Lee Thompsona z roku 1962.

Oktopus (2023) (seriál)

Výborný Krobot držel seriál nad vodou. První díly byly trochu slabší, ale pak se to rozjelo. Bohužel poslední díl úplně neuzavřeli. Nenápadný hrdina byl pes Krvesaj.

Svědek obžaloby (1957)

Předloha Agatha Christie, které se režisérsky ujal skvělý Wilder. Klasika, která nestárne.Dve hodiny vtipných rozhovorů při obhajobě člověka z vraždy. Nečekaný konec jistě nepřekvapí.

Fešák Hubert (1984)

Jsem dobrák ale .... Skvělá hláška z filmu. Výborná práce Kostky i Heřmánka. Oslava Žižkova.