• Pohádka

Láska rohatá (2009) (TV film)

Děs a hrůza. Užvatlaný Mádl, který se z čerta změní na člověka. Proč????? Proč by se měl čert měnit. A vrchol trapnosti létající stůl Táborského. Další pohádka, co nepohádkuje.

Horem pádem (2004)

Za mě perfektní vcelku. Hřebejk dokázal sledovat osobní příběhy poměrně hodně postav, které se více či méně propletly.

Tři zlaté dukáty (2023) (TV film)

Krásná slovenská krajina. Tím však plusy končí. Jinak zase pohádka, která nepohádkuje. Plytký děj, třídní boj jak za socíku a žlutomodré stuhy poplatné době.

Klíč svatého Petra (2023) (TV film)

Další z pohádek, které jsem zkoukl na Štědrý den a za rok už o ní nebudu vědět. Chybí tomu jako vždy pohádkovost.

Červený drak (2002)

Tento prequel je slabší než Mlčení jehňátek (1991) a Hannibal (2001) ale i tak se mi nechce dávat tři hvězdy. Brzdí ho to, že oba filmy jsou kvalitnější. Asi jako u Kmotra, kde třetí díl je rovněž kvalitní, ale první dva jsou prostě lepší.

Na dostřel (1993)

Ale jo, klasický film s Brucem Willisem. Nenudil jsem se.

Smrt ve tmě 2 (2021)

Jednička byla jasně lepší. Ale ani dvojka nebyla špatná, napětí i zvraty to mělo. Sice trochu nepravděpodobný motiv, zbytečně drsných scén, ale nakonec to uhráli slušně.

Smrt ve tmě (2016)

Dal jsem plný počet. Atmosféra filmu byla mrazivě hustá. Jediný nesympatický člen trojice podle toho i dopadl. Nečekané zvraty, neomšelé téma. Chtělo se mi fandit jak slepci tak Rocky pro její motivaci. Chvíli jsem byl v závěru zklamán, že scéna navázala na úvod a predznačila závěr, než přišel další zvrat. Na dvojku už koukat nebudu, půjde dle scénáře o jiný film.

Příliš vzdálený most (1977)

Vynikající válečný film o posledním velkém vítězství Němců na západní frontě ale podané ze strany spojenců. Hvězdu ubírám, že byl příliš popsán pouze ze spojenecké strany, jako by Němci v této operaci vyhráli jen dílem náhody.

Neviditelný důkaz (2015) (TV film)

Nakonec jsem dal plný počet hvězdiček. Film si to zaslouží. Je to na pravdivém základě, jeden z největších objevů využitelných v kriminalistice, mravenci práce detektivů, jejich odhodlání použít novou metodu, vědomí vědce, kdyby metoda selhala, skvělé zahrané od rodičů obou dívek. Nenašel jsem nic co filmu vytknout.