Jak vycvičit draka 3 (2019)

Nie som velky fanušik tejto serie, no drži si to svoj priemer. Dokonca som mal pocit že posledny diel bol najlepši aj ked všetky tri su si kvalitou velmi podobne. Bolo to celkom mile zakončenie aj trošku dojatia sa dostavilo na konci.

Shazam! (2019)

DC lost his way... Superhrdinsky film pre deti a mladež..do 12 rokov ! DC sa rozhodlo ist s prudom nakolko tupe, trapnymi srandičkami prešpikovane hero movies väčšinou dobre zarabaju (pozdravujem Kapitanku Marvelovu). Kde su tie časy Temneho Rytiera drahé DC ? Temnych dospelackych filmov alebo aspon filmov ktore boli orientovane pre dospelacke publikum ? Už pri Justice League bolo citit že sa vydali Marvelackou cestou (čo by nebolo až take zle keby si z marvelu nevzali skor to zle ako to čo tam funguje paradne) Nabuduce uberte tej trochu brutality z filmu a rovno to možete dat ako pristupne do 12 rokov, aspon budem vediet že sa na to nemusim unuvat chodit. Pochvalit možem akurat vizualne efekty a Zacharyho Leviho - aj ked nie som velmi jeho fanušik. P.S. - 04.10.2019 - JOKER spas DC... znovu !

Arctic: Ledové peklo (2018)

Prvá polka úžasná, druha už slabšia s pre mna odflaknutym záverom. Ale určite je to jeden z tých lepších survival filmov, a Mads Mikkelsen je pre takéto role ako stvorený. Videné v Cinemax Presov, 18:20, sám

My (2019)

Lepšie ***. Rozhodne zaujímavý film, aj keď trochu čudný, až príliš prekombinovaný a bez pointy.... ALE... rozhodne veeelmi zaujímavý. Videné v Cinemax Presov, 28.03.2019, 20:50, sám.

Millennium (2010) (seriál)

Prvé dve časti u mna samozrejme jasne vedu. Dana detektivna zapletka je pre mna jedna z najlepšich ake som kedy videl, čital, počul + prostredie chladneho severu tomu dodava neskutočnu atmosferu. Dalšie 4 časti sleduju jeden pribeh, ktory však už nie je taky putavy, nakolko sa tajomne, zahadne vyšetrovanie vraždy spred 40 rokov zmeni na politicko-kriminalno-rodinnu dramu (aj ked velmi dobru, kedy som sa za tych 6 hodin ani raz nenudil !), ktora ma nezaujala až tak ako uvod Trilogie. Zakončenie však ušlo a celkovo tento ojedinely skvost hodnotim na 85-88%. Bodaj by podobnych prijektov vznikalo viac. O to viac zamrzi že autor skvelej knižnej predlohy je už po smrti.

Duna (1984)

S Dune univerzom som sa prvýkrát stretol v roku 2002, keď som začal hrať slávnu stratégiu Dune 2000 inšpirovanú aj týmto filmom. Film som si pozrel až teraz (hanba), s tým, že som bol oboznámený, o čo približne pôjde, no zároveň som nečítal predlohu (čo by som mal napraviť). Musím povedať že začiatok má neskutočne vtiahol do deja, na čom mal zásluhu až magický soundtrack (hlavne Arrakis theme), a kopec kvalitných hercov. Vôbec mi neprekážali zastaralé efekty (hoci zamrzí že také SW sú ešte staršie ale efekty boli niekde úplne inde). Druha polovica mi ale prišla ako z rýchlika, kopec dôležitých momentov bolo poddaných príliš rýchlo a smiešne, čo zmenilo trochu môj pohľad na film celkovo. Aj tak je to ale taký malý kult. Uvidíme čo ponúkne Directors cut na ktorú sa chystám. V čase kedy sa pomaly začne točiť remake Duny mojim obľúbeným režisérom Villneuveom mi neostáva, než držať palce, aby sa s tým popasoval podobne alebo ešte lepšie ako s Blade Runnerom.

Captain Marvel (2019)

Najslabši MARVEL film, dokonca aj Black Panter ma bavil viac. V 2 hodinovom filme boli len dve minisceny ktore ma dostali, alebo aspon prebrali z letargie (z toho jedna len vdaka milovanej Nirvane). Nudil som sa, a navyše som bol otraveny z toho feministickeho ponatia deja (vrcholom bola černošska rodina bez muža - neviem čo tym chcel basnik povedat, asi to ma byt novy vzor rodiny pre dnešnych mladych...neviem) Ale radšej sa politikou ani zaoberat nebudem, film bol dost o ničom aj bez nej, malo to však aj svetle chvilky, k tomu fajn (aj ked stlačeny do pozadia a nevyužity Fury, asi kvoli snahe zviditelnit ženske protagonistky) + efekty priemer, hudba priemerna, akcia katastrofa. To čo ma ale najviac presvedčilo o nizkom hodnoteni je bol vykon Brie Larson, ktora pre mna nepochopitelne (aj ked možno pomohlo jej feministicke citenie) dostala tuto vyznamnu rolu. Kto pozna komiksovu predlohu určite vie že to čo predviedla tato neherečka, bolo prinajlepšom pobaveniahodne. Toto je velka škvrna na MCU, žialbohu.

Death Note - Zápisník smrti (2006) (seriál)

Prva polovica za *****, druha za *** a pol* Pre mna najsilnejšia scena bola na konci 7 časti. Ja som Kira...zbohom Misoro Naomi-san. Akonahle konči L a na scenu prichadza Near (a Mello), pride mi to take trochu nasilu, urychlene, prekombinovane a často sa spoliehajuce na nahody...

Total Recall (1990)

Videne cca v decembri 2018, až hanebne neskoro ! Možno aj preto ma film až tak neohuril.

Jak vycvičit draka 2 (2014)

Pre mna o chlp lepšie ako jednotka, hlavne kvoli dvom silnym momentom...stretnutie s matkou/manželkou a bohužial vzapäti smrt načelnika (Gogala) Aj tak to u mna ale nedosahuje na ****.