Avengers: Endgame (2019)

Sedím na balkóne (... a je mi všelijako) v jednom z mnoha bytov v Modřanoch - časti Prahy. Sú tri hodiny po polnoci a ja stále nespím. Nejde to... stále mám v hlave tento film, tu zmes rôznych emócií. Zatiaľ to slovami neviem opísať, asi budem múdrejší po druhej projekcii v sobotu (IMAX). Viem však že som bol svedkom niečoho výnimočného, čo má zasiahlo, nebolo to dokonalé, no malo k tomu veľmi blízko. Možno to nebolo take zábavné ako Infinity War... no rozhodne, rozhodne..... rozhodne má to zasiahlo viac ako IW. A to už je čo povedať. Komornejšie, dramatickejšie. Edit: Druhé zhliadnutie ešte prehĺbilo môj pozitívny zážitok z filmu. Epický a emočne silný, krásny blockbuster, ktorý úspešne zakončuje jednu éru (ktorú, obávam sa... tak skoro neprekonajú).

Babadook (2014)

Bolo to psycho. Perfektne to zahrala Essie Davis. Videné 16.04.2019, 02:30, doma, LGOLED, sám.

Děsivé dědictví (2018)

Spolu s Pet Sematary najlepší horor čo som za posledné obdobie videl. A pri tomto som dokonca mal aj rešpekt (rozumej strach). Naposledy ma takto pred rokmi dostalo Conjuring. Prvých 30 minút bol priemer kde som nevedel čo od filmu čakať, ďalšia hodina mi ukázala že toto bude o inom ako "casual" horory, no a posledná pol hodina bol psycho-creepy horor aký som už dlho nevidel. Plný prekvapivých zvratov, ľakačiek a scén, z ktorých mrazilo. Škoda že takto nejako nedopadol film The Nun.

Divoká řeka (1994)

Ďalší z filmov, ktoré si vždy rád pozriem znova. Kevin Bacon tu bol skvelý a tu jeho rolu psycho zloducha som mu žral.

Mumie (1999)

Jeden z mojich najobľúbenejších filmov vôbec, a spolu s Jurským Parkom prvý film ktorý ma naozaj uchvátil. Bol som tým filmom posadnutý, veď to malo všetko čo som si ako malý chalan a nadšenec dejepisu mohol priať... Prekrásny tajomný Egypt, veľké poklady, strašidelné živé múmie, neuveriteľne sympatické postavy, humor, ktorý baví, dobrodružstvo, skvelé efekty, krásny soundtrack atď. Ja tam nevidím jedinú chybu. Samozrejme ľudia čo to nevideli v dobe vzniku na to už budú pozerať inak, no pre mňa to navždy bude TOP :)

První očista (2018)

Skôr by som to nazval Očista po Afroamericky. Prešpikovaný blbosťami, zopár scénami na efekt (no tie mi prišli skôr trápne ako efektne)film o ničom. Toto nemá čo robiť v Purge universe a je hanba že tvorcovia dovolili McMurrayovi aby to takto dok*rvil. Tomu chlapovi by som v živote nedovolil natočit hocijaký další film. Absolutná škoda, ten počiatok Očisty sa dal tak krásne vyrozprávať... a vznikla z toho táto trápna Afro gangsta rap nigga sračka. Ja chápem že politika hraje v súčasnom filme žiaľ veľkú rolu, ale štúdia by si mali lepšie vyberať do koho a do čoho investujú peniaze. Toto bola strata času a peňazí pre každého... tvorcov aj divákov. Aj keď verím tomu že sa nájde pár expertov, ktorým sa bude tento film páčiť.

Robin Hood (2018)

Tráápne, predvídateľné, prepolitizované (zase raz multikulti vs zlí belosi, už to začína byt otrepané)... a to neriešim že to s Robinom Hoodom nemá takmer nič spoločné. Akurát audiovizuál je fajn, ale inak bieda. Čo z toho že je tam veľa nápadov ako vyrozprávať nový, iný príbeh Robina z Loxley..keď jeden nápad je blbší ako druhý ? Inak sa tento film nazvať nedá len kreatívna nudná blbosť.

Robin Hood: Král zbojníků (1991)

Jeden z filmov, ktoré som dookola pozeral na starých VHSkách ako chlapec kedy moja láska k filmom začínala. Perfektný kasting, sympatické postavy, možno miestami nudné, príliš preromantizované, rodinné... ale aj tak taký menší kult.

Hra o trůny - Zimohrad (2019) (epizoda)

Predvídateľné a chaotické. Nemyslím si že to bol dobrý nápad zakončiť to 8 sériou nakoľko je to všetko zrýchlené a tie stretnutia ktoré mali byť dojímavé tým pádom zas tak dojímavé nie sú. Ale ak tvorcom dochádza para ta je to tak asi lepšie, ak by však boli viac talentovaní, pracovití a originálni, mohlo to mať kľudne 10 sérii aj viac. Stále je to však lepší priemer z GoT, hádam to pôjde len k lepšiemu (a to hlavne scenáristicky)

Řbitov zviřátek (2019)

Veľmi solídny horor, po Conjuring konečne horor s ktorým som bol spokojný. Samozrejme malo to chyby (knihu som nečítal takže riešim čisto filmové spracovanie), celé to zakopávanie mačky mi prišlo príliš okaté a zbytočné, no samozrejme to bolo nutne pre posun deja, no dalo sa to vymyslieť aj uveriteľnejšie (cháp logickejšie)...Scéna s kamiónom bola sila...iné scény... s výťahom dokonca boli celkom strašidelné a celkovo tak atmosféra a aj koniec filmu boli mrazivé, takže za mňa prevláda spokojnosť. Rovnako ako IT, ani tento film nerobí hanbu knižnej predlohe aj keď ju určite o dosť okliešťuje. Videné v Cinemax Prešov, 12.04.2019, 20:40, Sála B, sedadlo H 8, s Evkou (ktorá si radšej tretinu filmu zakrývala oči, ale inak bola veľmi chrabrá (rozumej statočná) :)