Rychle a zběsile 7 (2015)

Obyčejný akční průměr, ale na to co uvidíme později, tak můžeme být ještě rádi. Jediný důvod proč dávám hvězdu nahoru je skvěle natočené a emotivně zpracované rozloučení s legendou Paulem Walkerem a lépe odvedeným akčním scénám díky příchodu Jasona Stathama (I když nevěřím, že by nad nim měl Vin Diesel převahu). Bohužel se to tu začalo lámat a smrtí Paula Walkera naplno převzal otěže série Vin, který z ní dělá egoistickou reklamu sám na sebe a vlastně tak podkopává to jeho 100x opakované téma rodiny. K tomu se, ale asi vyjádřím v dalších pokračování. Nakonec dodám, že tohle prostě není už Rychle a Zběsile a nejlépe udělají když to pojmenujou Dieselova akční slátanina :D Nemůžu si pomoc tyhle filmy mají pro mě v srdíčku místo. Jen to prostě není Rychle a Zběsile.

Zakladatel (2016)

Jeden z nejlepších filmů podle skutečné události. Ač moc tento typ filmu nemusím. krásně ukazuje zhoubnost kapitalistické doby, a jak je člověk pro peníze a jméno udělat cokoliv. Na druhou stranu to však tomu chudému přistěhovalci s českými kořeny tak nějak přejete, protože vidíte všechno, co byl ochotný pro vyšplhání až na vrchol udělat. Bohužel odpornými a podrazáckými praktikami. Každopádně Michael Keaton si tu jede neuvěřitelnou one man show, kdy jde přes mrtvoly až ke slávě a bohatství. Vidí v McDonald´s to co v něm neviděli ani jeho zakladatelé a udělá z něj největší fenomén na světě. Kdo by sakra neznal všemi milovaný Mekáč. Krásná ukázka toho jak to dneska funguje. Přeci jen si nemyslím, že by to patřilo do mé nejužší špičky filmů, každopádně doporučuji zkoukonout.

Pokoj (2003)

Skrytě geniální film. Zábava od začátku do konce, i když to tak asi původně nebylo zamýšleno. Jestli milujete absurdní humor, tohle je přesně film pro Vás. Film je prostě tak špatný až je skvostný. Wiseau se tu chová fakt podivně a v některých scénách z něj jde i strach, i přestože má jít o romantický film. Wiseau je prostě úplně mimo kinematografii, ale přesto dokázal, že film může natočit každý. Příběh je nejobyčejnější slaďárna, ale myslím že už jste pochopili, že o příběh tu vůbec nejde. Doteď nechápu proč za svůj výkon nedostal Wiseau Oskara. Bohužel kvůli špatně odvedené práci přeci jen dvě hvězdičky strhnu, ale pokud jste Tommyho cílovka bude to pro vás film vynášený do nebes. Pokud se chcete podívat na parodovaný dokument o vzniku tohoto filmu mrkněte na Disaster artist od Jamese Franca, to je ještě geniálnější než samotný The Room 3/5

Catwoman (2004) odpad!

Toto je jeden z nejodpornějších filmů se superhrdinskou tématikou historie kinematografie. Jako malý jsem viděl část tohoto filmu a docela mě zaujal. Dostal jsem se k němu však teprve nedávno. To co jsem viděl byla opravdu odpornost. Vize pana Pietofa, který asi ani nemá jméno, nejspíš byla naplněna, ale pro koho ten film vůbec byl? Z komiksu nečerpá vůbec nic, ani nebyli schopní dát Catwoman stejné jméno jako z komiksů. Doteď vlastně ani nevím o čem film je. Scénář skáče podivně z místa na místo a při scéně z basketem bylo tolik střihů, že jsem myslel, že dostanu epileptický záchvat. Jak na tohle mohla kývnout celkem kvalitní herečka Halle Berry fakt nechápu. Doporučuji velkým obloukem se vyhnout tomuto ¨umění¨. Ani na párty na pobavení. Odpad jak vyšitej.

Počátek (2010)

Nejlepší sci-fi zážitek v mém životě. Děkuji pane Nolane. Opravdu mistrovské dílo se vším všudy. Leonardo Di Caprio v hlavní roli jako vždy vynikající. Společně se svým parťákem se kradou lidem do snů a získávají důležité informace. Cobb má skvělou motivaci za kterou bojuje a to převracení reality ve snech je až neuvěřitelné. Tohle je přesně ten typ filmu nad kterým budete po zkouknutí přemýšlet celý večer a budete si ho chtít pouštět pořád dokola, abyste zjistili jestli vám něco uniklo. Nakonec samozřejmě neuvěřitelný soundtrack Hanse Zimmera, který zde ukázal své největší trumfy. Tohle je prostě masterpiece, který by měl každý fanoušek filmu vidět. 5/5

Rodina na baterky (2021)

Výborný animák s klasicky několikrát omývaným příběhem, který je však svěže zpracovaný. Animace vynikající, co také čekat od stejného stylu animace jako u Spiderman: Paralelní světy. Další velkou silou jsou skvěle napsané postavy. Silně z filmu cítím rukopis scénáristu, kteří sci-fi formou víceméně ukazují nějaké jejich osobní zkušenosti. Katie je skvělá a její touha stát se filmařem je originální. Druhou velmi důležitou postavou je pan Mitchella, který je odpůrcem moderní doby a odcizil se se svoji milovanou dcerou. Vtipy ve filmu jsou opravdu vtipné, i když už jsou některé buď moc opakované a nebo trapné většinu stopáže jsem se smál. Využití písničky Maria ííí, Mária ááá - Masterpiece :D Mohli jsme také vidět poukázání na nebezpečí moderních technologií, což už je samozřejmě takové trošku ohrané klišé ve světě filmů. Tento film tedy mohu celým srdcem doporučit, pokud máte chuť si pustit skvělou rodinou zábavu, která vypadá přenádherně. 1 hvězdu beru pouze za klišovitě napsaný scénář. 4/5

Megamysl (2010)

Klenot mezi animáky. Jeden z nejlepších animáků a to hlavně po příběhové stránce. Ano, možná ze mě mluví trochu nostalgie, ale tenhle film funguje na 1 a pořádně rozplanul moji lásku k superhrdinským filmům. Odpovídá na jednoduchou otázku, kterou si asi klademe všichni. Co by se stalo, kdyby záporák vyhrál? Jednoduše by se začal nudit. Vidím tady krásnou paralelu s Batmanem a Jokerem, kteří by bez sebe také nemohli žít. Dabéři taky skvěle vybráni, jak v české, tak i v anglické verzi. Také jsem svým způsobem rád, že se jedná o pouhý jeden film s finálním završením a jednoduchou myšlenkou. Vyprávění retrospektivně také dává filmu nějaký ten šmrnc navíc. Pokud jste ještě neviděli a máte chuť na vynikající a chytrý animák. Víte po čem sáhnout. 5/5