Le Mans '66 (2019)

Labutí píseň Christiana Balea, koukám už podruhé a stále to funguje. Vynikající film, který sice není lepší než Rivalové, ale je za ním tzv. o vlásek. Příběh Kena Millese je příběh pro Hollywood, který připravil sám život. Konec velmi dojemný. Režisér Mangold si vše tak jako u Logana pohlídal na jedničku. Matt Damon není také o tolik po zadu. Prosté fenomenální film. 5/5

Iron Man 3 (2013)

Nejlepší solovka z MCU zpracovaná precisně. Sonda do duše Tonyho Starka a ukázka krásy jeho charakteru. Jak skvěle dokázali tuto postavu obohatit během 5 let je k nevíře. Za kameru usedl Shane Black, která zde stejně jako u Kiss Kiss Bang Bang jede na plné obrátky. Kvalitní zvraty a rozbor postavy a to čím doopravdy je. Hell yeah to je to co chci vidět u svého oblíbeného hrdiny. Díky mistře. Jedná z mála sérií, kde je poslední díl tím nejkvalitnějším. Must see záležitost 5/5

Spider-Man: Bez domova (2021)

Hodnotit tento film je vlastně hrozně složité. Jedná se o pompezní pecku s neuvěřitelnou dávkou fanservisu, který je dokonale dávkován a předveden v nejčistší podobě. Stačí to, ale na to aby byl ten film, tak skvělý? Za mě určitě, ale věřím, že ne pro každého. Pár chybek tam rozhodně je, ale nějak tak podvědomě to tomuhle filmu prostě musím odpustit. Skvělá jízda, která míchá emocí za emocí a dělá to nadmíru dobře. Poprvé se nám vykreslil Hollandův Spiderman, ukázal svou touhu pomoci každému a přes všechnu bolest jde vždy dál. Snaží se pomoci všem na úkor sebe samého. Na překonání původních spidermanů jak Tobeyho, tak Andrewa to zatím nestačí, ale uvidíme, co nám ještě nabídne budoucnost. Záporáci až na 2 krásně využití a vykreslení. Doc Ock je přesně tou skvělou postavou ze Spideyho 2, kterou miluji. Goblin přesně tak šílený, jak pomatuji. Tady rozhodně v Sony, potažmo Marvelu nesáhli vedle. Šlo to vůbec u takovýchto skvělých postav? Všechny důležité nesrovnalosti vysvětleny, takže tady také spokojenost. Nejradši bych tu popsal minutku po minutce, abych mohl tasit ty nejlepší trumfy, ale nechci kazit zážitek všem, kteří ještě neměli to štěstí, takže pokud můžete definitivně UTÍKEJTE do kina. Rozhodně nejlepší MCU Spiderman a možná i jeden z nejlepších MCU filmu, který navždy bude mít v mém srdíčku speciální místo. 5/5 a to nejen za fanservis je toho mnohem víc, co vám tento film nabídne.

Ted Lasso (2020) (seriál)

Dámy a pánové, tenhle seriál je prostě majstrštik. Nemůžu si pomoct, ale seriál z mého oblíbeného fotbalového prostředí s výbornými komediálními herci v hlavních rolích. Tenhle seriál přesně ví jak zpracovat správně emotivní příběh, kdy přidat na dynamice, kdy ubrat. Dělá to naprosto parádně. Ano, je tam sice pár klišé hlavně v podobě postav (starý naštvaný kapitán, frajírek apod.). V tomhle případě to, ale tvůrci zvládli na jedničku a ve většině dílů mi to nepřijde rušivé. Jakmile se seriál přepne na vážnou notu nebudete schopni odvrátit zrak a budete hltat minutku po minutce. Kdo se vyzná v starých dobrých komediích a filmech z USA bude zde stříkat blahem, vtipy tu jsou většinou easter eggy na anglickou nebo americkou popkulturu. Ted Lasso je přesně ten klasický dobrák od kosti, pro kterého je důležitější to jak se kdo cítí a né to jestli zrovna jeho tým nevyhrál 10 zápasů v řadě. To nejlepší však je že se později dozvíme proč tomu tak je a není prostě takový jen tak, protože si to scénář vyžaduje. Hlavně v druhé sérii se nám otevře a ukáže trochu svou pravou tvář. Neuvěřitelně mě baví Jamie Tartt. Proměnou si zde projdou všechny hlavní postavy a co je ještě lepší tak i velká část těch vedlejších. Pokud se těšíte čistě na fotbal, zas tolik vás seriál neuchvátí není to primárně o tom, ale cítíte ho všude a dodává skvělou atmosféru k určitým pasážím seriálu. Jsou prostě pasáže, kde si fotbal užijete plnými doušky a pak zase neuvidíte pomalu ani trávník. Poselství, které nám seriál dává jsou jasné věci o kterých dávno víme, ale jakou formou to podává. Měl jsem opravdu na krajíčku v některých silnějších momentech. Teda Lassa prostě nejde nemilovat. Těším se na 3. sérii a doufám, že West Ham dostane co proto :D. Bezesporu jeden z nejlepších seriálu, co jsem měl tu možnost vidět (kterých moc není :D), ale zároveň si myslím, že ho jen tak něco nepřekoná. 5/5

Rychle a zběsile 9 (2021)

Tak tohle jsem nečekal. Tenhle film celkem funguje. 9. díl není vůbec špatný, drží se osvědčené formule FF od 4 dílu (s vyjímkou 5). Flashbacky jsou skvěle oživení série a bezesporu to nejlepší co film nabízí. Zakomponování Jacoba jako Domova bráchy je také celkem smysluplné a uvěřitelné což jsem tedy od filmu s nálepkou FF nečekal. Oproti tomu je ale nesmyslné vysvětlení návratu Hana a fakt jim to nežeru, že to takhle mohlo proběhnout. Několikrát jsem se nahlas v kině zasmal, což se mi dlouho nestalo. Většinou to tu bylo kvůli opravdu absurdním momentům, protože 20x během filmu mohl kdokoliv z rodiny chcípnout. Ale vlastně jsou nesmrtelný, tak co řešíme :D Cipher naprosto zbytečná myš v klícce a až na pár posledních minut jsem ani nezaznamenal, že v tom filmu je. Jako už klasicky si Vin tady krade všechnu akci pro sebe a zmlátí 30 vymaštěnců v kanálech a na závěr svrhne pouze svou silou celou betonovou konstrukci a všechny kromě sebe zabije :D Taky se v tomhle díle oproti ostatním vůbec nemění auta furt fungujeme s tím stejným. Hobbs ani Shaw nějak zvlášť nechybí. Návrat postav z Tokio Driftu absolutně nevyužitý a zbytečné plýtvání, tak snad je zanechají do rodiny v příštím díle. Překvapivě výlet Romana a Teje do Vesmíru nepůsobil, tak debilně jak jsem si myslel a celkem jsem jim to i věřil. Až na to, že s přehledem prorazí satelit a na jejich autě nezůstane ani škrábanec. Samozřejmě na závěr nemohl chybět pořádnej chálec u Doma doma. Na závěr si ještě rýpnu do Domova pojmu rodiny, kdy svého napraveného bratra místo toho, aby vzal k sobě prostě pošle do háje a ani se s nim pořádně nerozloučí a poslání Mii do akce místo Briana, který doma hlídá děcka. Jako vážně? Fakt bylo tak těžký sehnat Walkerova bráchu? Podtitulkovka super naladění na 10 a jsem zvědavý jak se Universalu podaří udělat Civil War automobilových nadšenců. Teda vlastně superlidi makajících pro tajnou agenturu. Každopádně o dost lepší výsledek než jsem čekal.  Jsme prostě někde na úrovni Black Widow. Proto mě celkem udivuje posun oproti 8, která na tom byla o něco hůře. Asi mě prostě příběh se ztraceným bráchou chytil za srdíčko.

Black Widow (2021)

Obsahuje spoilery !!! Super akčňák a klasicky odvedená řemeslná práce Marvelu. Co si ale budem čekal jsem mnohem víc. Už dříve jsem byl zasažen tím, že se nepodíváme na její minulost, ale jen pár let zpátky do období po Civil War. Začátek je však topka, adrenalinem napumpovaný začátek útěku "obyčejné" ruské rodinky. Úvodní titulky jsou určitě ty nejlepší, co jsem kdy viděl (a to nejen v MCU) spolu se skvěle vybranou hudbou. Natasha a Yelena mají spolu skvělou chemii a těším se až Florence Pugh přebere pochodeň, je dosti vtipná a zdatná náhrada za naši Scarlet. Nejvíc mě asi ale bavil Red Guardian v podání Davida Harboura. Ten si krade film pro sebe svojí sobeckostí a ctí, zároveň však ukazuje i svou lidskou tvář a snaží se ochránit svojí "rodinu" (mrk mrk na Vina Diesela :D). Do útěku Red Guardiana solidní pecka. Pak to ale upadá a závěr, kdy jsme zjistili, že si Červená komnata v pohodě levituje někde v oblacích. Jako vážně? Nechápu, že například u Capa 2 mě to tolik nevytáčelo, tady mě to prostě extrémně nasralo. Možná proto, že tady to nedává žádný smysl. Další kravinky jako Drakeoffovi feromony, odhalení Taskmastera, jeden výsměch divákovi za druhým. To ale tak nějak přehlížim, protože se mi aspoň líbilo, že záporák nebyl tak bezmocný, jak by se mohlo zdát. Bohužel co se absolutně nepovedlo byl Taskmaster. Postava, která se dala skvěle využít. A všeho všudy má dvě fight scény kde jednou se pokouší házet štít jak Cap a v druhé vytáhne na Red Guardiana Black Pantherovi drápy. To mi tedy rozhodně nepřijde dostačující. Odhalení také ubohé a ani se mnou nehlo. Navíc tenhle film, alespoň za mě vytvořil nové díry do MCU, jak už to u filmu do minulosti bývá.

Falcon a Winter Soldier (2021) (seriál)

Civil War v podobě seriálu! Co víc chtít? :D Falconova cesta k objevení sebe sama ho přivalí zpátky ke starému kámošovi Buckymu, který na tom je dost podobně. Série nás také napíná jak kšandy, i přestože vyústění Flag Smashers není tolik zajímavé. Máme tu však jinou linku, která je bombou, s jednou starou známou. Teď si dovolím vychválit suverénně nejlepší postavu Johna Walkera. Ten kluk to má prostě těžký, ale lidi kolem něj to nevidí a všichni ho soudí za jeho jedinou chybu v životě, které od srdce lituje. I přesto, jaké dostává rány od světa rozhodne se nakonci seriálu konat dobro. Syn Kurta Russela tu odvádí mistrovskou práci a stejně dostává hate od fans Capa. Nechápu, odehrál přesně to co měl a ještě něco navíc. Dalšího tu máme Zema, který je překvapivě skvělou komediální vložkou po jeho mrazivé roli v Civil war. Vztahy v tomhle filmu jsou skvěle vybudované díky vedlejší lince s lodí, která mě v prvním díle nudila, ale v předposledním se skvěla rozvětvila. Mám také hrozně rád buddy comedy a to Bucky s Samem dávají skvěle. Přesně ty parťáci, co se možná na oko tolik nemusí, ale doopravdy se mají velmi rádi a pojí je člověk, který pro ně byl v životě vším. Příběh trošku předvídatelný, ale kvalitně odvedený. Zatím kvalita MCU seriálů jde stále UP. Věřím, že to tak bude i nadále. Big UP pro Feigeiho, jak tenhle vesmír stále drží nahoře i v kombinaci se seriály.

Captain America: Občanská válka (2016)

Co říct? Esence akčního filmu a překvapivě to nejlepší, z mého pohledu, co nám Marvel dodal. Osobitě skvěle vystavený konflikt, s chytrým záporákem, kdy nikdo neví komu věřit. Ukázka toho, že i tým nejsilnějších lidí světa se může lusknutím prstu pustit do sebe na život a na smrt. Konflikt je vystaven uvěřitelně a chápete, proč ten dělá to a tam ten zase tohle. Jednalo se o takový trénink na Infinity war, kde Russovci budou muset pracovat s ještě více postavami a to jim tu jde snad ještě lépe než v samotné první části Thanosovi honby za kamínky. Buckyho cesta očisty je super a vidíte v obličeji Capa v každé části filmu, kdy musí jít proti Tonymu či jiným jak trpí na úkor jeho posledního přítele, který by si to vlastně ani nezasloužil. Skvěle si poradili s uvedením dvou nových postav. Oba přes málo screentimu ukáží svou sílu, která se rozvíjí v budoucnu. Jediné, co bych dodal, že jde spíš o Avengers 2.5 a ne film o Capovi, takže fanoušci si ho neužijí prostě pořád, ale pro mě jako team Iron man je to dokonce lepší. Finální fight je pro mě jedna z nejemotivnějších rubaček v MCU. Jak šíleně se dokážeme jako lidé ovládnout emocemi a je to vlastně špatně? Tohle je geniální a ani pompéznější Infinity War a ještě pompéznější a emotivnější Endgame nedokážou tuto střelu překonat. Russovci vytvořili čtyři filmy, o kterých se bude učit na filmových školách. Good job

WandaVision (2021) (seriál)

Celkem dobrá mysteriozní seroš, který Vás dostane do velmi zajímavé kriminálky, kdy se snažíte zjistit, co se sakra děje. První epizody jsou v podstatě bez tempa, ale zase se snaží experimentovat. Od 4. epizody se nám to pořádně rozjede. Bohužel si myslím že to je moc brzy a showrunner měl ještě trochu napínat a experimentovat. Bohužel mě hrozně zklamala poslední epizoda, ty předchozí otevřeli skvěle rozjetou akci. Návrat Darcy v kombinaci s panem Wu (který je prostě vtipný :D) super, Monica nic moc, víc nám ale otevře snad Captain Marvel 2. Většinu otázek nám, ale nezodpověděli a naopak toho ještě víc otevřeli a schválně myšlení krytý Strange, který by se do seriálu geniální mě velmi vytáčí, ale to je možná chyba mého očekávání. Celkově řemeslně odvedená práce s špetkou experimentu, kterou cením. Na to však že má jít o samostatně stojící "celý film" to nefunguje a dává nám ubohé vyvrcholení.

Rychle a zběsile 8 (2017)

Průměrný akční film se skvělým mysteriozním nádechem. To je ale všechno ke kladům. Úvodní závod, který je tu jen proto aby nefrfňali fandové, že tu nejsou auta je zbytečný a nedává žádný smysl. Už vůbec nemluvim o jeho provedení. Další debilotinou je řešení Domova problému, protože by se dal vyřešit o dost jednodušeji na začátku filmu, ale dobrá. Statham a Rock jsou tu úplně k ničemu a je vidět jak moc je Vin na sílu tlačí do ústraní. Když to ale vezmu jako celek a vypnu, tak ok, ale věřím, že už bude jen hůř a hůř.