Duel Frost/Nixon (2008)

Brilantní konverzační drama. Výkon Franka Langelly byl fantastický.

Wrestler (2008)

Mickey Rourke!!

Normal (2009)

Vizuálně podmanivý a nesnadno stravitelný artový film. Někdy působí až divadelně a seskládá se z pocitů, takže děj ztrácí na intenzitě, byť tu o něj zas až tak nejde. Složitě vyprávěný, herecky famózní. Na Normal stojí za to jít, i když vám zas tak nesedne. Je potřeba podpořit podobný žánrový projekt, protože je malý zázrak, že něco takového u nás vůbec vzniklo. Uvidím, jestli po dalším shlédnutí půjdu s hodnocením výš nebo níž. V určitých ohledech jde však u Normalu o revoluci, co se naší kinemastografie týče. Každopádně jen tak dál, pane Ševčíku.

Babel (2006)

21 gramů Alejandro nepřekonal. Babel je působivá mozaika hrající si elementem náhody (jak jsem u režiséra zvyklý). Bohužel ale nedrží příliš pohromadě (japonská část). A neherci a děti tentokrát herecky "předčily" hollywoodské hvězdy.

Zohan: Krycí jméno Kadeřník (2008)

Blbina, kterou si nelze neužít. Tedy pokud vydržíte nejhrubší humor, přesahující hranici vkusu a Sandlera utrženého ze řetězu.

Zack a Miri točí porno (2008)

Další film Kevina Smitha je v podstatě čistou romatickou komedií. Je sice v jádru vlastně mainstreamová, ale s humorem a smithovským pohledem na vztahy, který bežný mainstreamový divák asi nestráví. Elizabeth Banks a Seth Rogen jsou samozřejmě skvělý a Justin Long v epizodní roli gay pornoherce je velmi zábavný. "EVERYBODY wants to see ANYBODY fuck."