• Fantasy

Mammalia (2023)

(KVIFF 2023) Sakra to byla neskutečná krávovina. Nevím jak tenhle film vůbec popsat, to ani nejde jaká je to krávovina. V tom filmu se prakticky nic nestalo, ani nevím jakej to byl žánr, protože je to bizár. Bizár tento film nejlíp vystihuje. Děj je divnej a nepochopitelnej. Herecký výkony taky žádná sláva. První polovina utekla hrozně rychle, ale nic se tam nestalo. To stejný platí u druhé poloviny, která nedává naprosto žádný smysl a péro se zde taky objeví. Finální scéna je tak neskutečně divná a prostě nebylo to nic pro mě. Jestli bych si měl vybrat mezi tímto a K9, vyberu tohle, ale stejně to stojí za hovno. Jediný co je na tomhle filmu dobrý je kamera a naštěstí rychle ubíhající děj. 4/10 Taková krávovina bez významu se jen tak nevidí. (Divadlo Husovka - 4.7.2023)

K9 (2022) odpad!

(KVIFF 2023) No ty vole, tak tohle nejde vyjádřit slovy. Hned v prvních 10 minutách, kdy jsme sledovali slunce, jsem litoval, že jsem na to šel. Celým filmem ve mě šrotovala věta: ,,Kam jsem to zase vlezl, na co jsem to zase šel?" Takovejhke film jsem ještě neviděl a navíc v kině ty vole. Tenhle film už v životě nechcu vidět ať se děje co se děje. Těchto 140 minut čistýho utrpení, za nic nestálo, spíš to byla naprostá ztráta času. Ať se děje, co se děje nikdy se na to nedívejte, zhlédnutí na vlastní nebezpečí. Byli jste varováni. Netuším co k tomuto skvostu napsat, snad jen, že na tom filmu je všechno příšerný a nekoukatelný, snad krom kamery. Děj příšernej a absolutně nepochopitelnej. Herecký výkony na způsob Shopaholic Adel, takže katastrofa. Jednotlivé scény nedávají žádný smysl, je to prostě naprostá píčovina. No a týrat máti v agónii se mi nezdálo jako něco zajímavého a nutného do tohohle filmu, za mě neskutečná píčovina. Celej film jsem se modlil aby to už skončilo, protože se to fakt nedalo. Takhle jsem se nenudil od Atlantisu a to je co říct. 0,5/10 Aspoň ta kamera, když nic jinýho. (Divadlo Husovka - 4.7.2023)

Amozadegan (2023)

(KVIFF 2023) Tak tohle bylo velice solidní! Zatím nejlepší film v letošních Varech. Před filmem přišel herec s režisérem a ti mě dokázali rozesmát i samotným proslovem, prej abychom to přetrpěli. Už od režisérova projevu, jsem věděl, že je to vtipálek, takže film bude v podobném tónu. No a nakonec jsem měl pravdu. Takovejhle film bych od Íránců nečekal, jsem ohromen, že i oni mají smysl pro humor. Ne že by neměli, ale takovejhle jsem od Íránců teda nečekal a byl jsem velice solidně překvapen. Tohle je první film, kterej neměl jednoduchej nebo nudnej děj, tady tenhle šel jako po másle a já jim hltal každou sekundu. Navíc tohle je čistě nezávislej film a byl natáčen na dva iPhony a jedno GoPro, takže nějaká originalita tak taky byla. Soundtrack byl velice solidní. No a ani minuta filmu mě prostě nenudila a to se u předchozích filmů ještě nestalo. Já jsem s tímto filmem velice spokojen, velice mě překvapil svým ironickým tónem a to oceňuju. 9/10 Zatím nejlepší film v letošních Varech! (Thermal - 3.7.2023)

Cesta na měsíc (2021)

(KVIFF 2023) Když nad tím tak přemýšlím, tak mě napadá, že to bylo tak 50x50, co se týče kvality filmu. Před projekcí filmu přijela celá delegace, takže herec, herečka, režisér a koproducent, takže mě ten zajímal ještě víc. V první scéně se celý kino málem posralo smíchy, při scéně s vajcama. První třetina je ta nejslabší, řeší se tady takový kraviny, střih je nepřehlednej a děj je taky slabej. Ve druhý třetině se řeší to samý, ale s kamarády, no a je tu pár scén se sousedem a policajtem. Linka s policajtem nebyla vůbec dotáhnutá do konce a to mě na filmu sere nejvíc. No a finální třetina je taky slabá, protože hlavní hrdina/postava se chce stát ženou nebo tak něco, alespoň tohle jsem z toho vyvodil. No a finální scéna úspěšně uzavírá celý film, kdy přijde to neštěstí o kterým celý film mluvili. Film je natáčen na nějakou příruční kamerku a děj se odehrává převážně v jednom bytě, takže tady nějaká ta originalita byla. 6,5/10 Tu originalitu oceňuju. (Drahomíra - 3.7.2023)

Kůže (2020)

(KVIFF 2023) No tak jako, od tohoto filmu jsem měl největší očekávání, hlavně díky názvu, plakátu a žánru a musím říct, že jsem byl mírně zklamán, ale film nebyl zase tak špatnej. Celým filmem nás provází jeden dědula a vypráví tenhle příběh a do toho ještě zpíval, takže to nebylo zase tak špatný. Postavy jsou to nejsilnější na filmu a zároveň děj to nejslabší. Songy taky nejsou špatný. Ten hororovej nádech je cítit maximálně u jedné scény s vymítáním , která byla velice solidní a jedna z nejlepších ve filmu. Prvních 45 minut bylo únavných až hrůza, pak ale přišel vymítač a pak to šlo nahoru a bylo to lepší a lepší, po scéně na hřbitově to šlo opět dolů. Ale tak dalo se na ten film koukat. No a finále takový nic moc. Před filmem navíc přišel na pódium režisér, takže ve mě nabudil správnou atmosféru. Ten film vůbec není horor, spíš je to romanťárna s nádechem tajemna a nadpřirozena. 7/10 Když nepočítám prvních 45 minut, tak to nebylo zase tak špatný. (Drahomíra - 3.7.2023)

Samsára (2023)

(KVIFF 2023) No ty vole, tak tohle jsem ještě neviděl! Šílenější prostředek filmu jsem ještě neviděl. Něco tak šíleného se jen tak nevidí. No ale začnu od začátku, stojím si takhle frontu na Last Minute a přijde ke mě borec s tím jestli nemám zájem o tento lístek na film Samsára. Chvilku tak stojím jak NPC a přemýšlím jestli si že mě nedělá prdel. Nakonec jsem přijmul a vzal si ho, ještě zdarma navíc. Byl tu problém, že film začínal za 15 minut v Lázních 3 a já byl stále u Thermalu, tak jsem se dal do běhu a přiběhl tam na minutu přesně, takže jsem nepřišel ani o jednu minutu filmu. Jak je vidět borcoj se už na film nechtělo a já se mu ani nedivím, pokud věděl o čem ten film je. No začátek filmu není špatnej, jen je neskutečně zdlouhavej a hraje tam nejvíc NPC babka Mona kterou jsem kdy viděl. Ona se prostě probudí a začíná mlet o snech a jak jsou krásné. První třetina je neskutečně únavná a sledování babky v agónii není nic zajímavého, alespoň ne pro mě. Babka je navíc budhistka, takže se tam čte Tibetská kniha pokud vím a to mi vůbec nevadilo, spíš mě to zajímalo. Pak následuje druhá třetina nebo také prostředek filmu a to je to nejšílenější co jsem kdy v životě v kině viděl. Skončila prostě první třetina a následovali titulky zavřete oči a představte si, že jste Mona nebo tak něco. 15 minut jsme museli mít zavřený oči, protože tam pořád problikávaly nějaký barvy a různý zvuky se tam měnili jak za pochodu. Nic pro fotosenzitivní diváky. Polovina sálu během druhé třetiny odešla a už se nevrátila, nejspíš šli zvracet. Pak následovala velice nudná třetí třetina, kde se nestalo absolutně, ale absolutně nic a já myslím, že to tam bylo jen tak na výplň aby se tam něco dělo a aby to neskončilo hromadným zvracením lidí. Z té finální třetiny jsem velice zklamán, protože nepřinesla nic, jen jsme sledovali Monu v těle kůzlete a finální věta filmu mi stále zní v uších: Odpusť mi. 5/10 Strašná šílenost s velice nezajímavou finální třetinou. (Lázně III - 2.7.2023)

Mami Wata (2023)

(KVIFF 2023) No jako nebylo to špatný, ale nebylo to ani nejlepší. Černobílej obraz mi byl celkem šumák, hlavně, že se na to dalo dívat. Na projekci přijela delegace z Nigérie, takže tam o filmu něco řekli, jako třeba to, že jim to trvalo 7 let a režisér do toho všechny jeho finance, takže mě ten film zajímal ještě o něco víc. Následně byl film puštěn, no ze začátku mě to celkem nebralo, ale po tom posezení u ohně mě to vtáhlo, sice to nebylo nic dechberoucího, ale nějak se filmu podařilo, mě do toho vtáhnout. Děj byl celkem plochej a jednoduchej, prostě nějaká vzpoura v jedné nigerijské vesničce, kde lidé následuji bohyni Mami Wata. No ta vzpoura samotná byla solidní, ale pak už to zase spadlo do průměru. Herci byli celkem solidní. Děj jak už jsem říkal byl jednoduchej a moc mě nevtáhl, jen v polovině filmu. No a finále je taky celkem slušný, no a zvrat na konci taky nebyl vůbec špatnej. 6,5/10 Na to, že to dělali 7 let, tak to nebylo zas tak špatný. (Pupp - 2.7.2023)

Flash - Série 9 (2023) (série)

No a máme tu konec jednoho solidního seriálu, pořád nemůžu uvěřit tomu, že je konec a že to pokračovat nebude. Ten seriál je hrozná droga, vysvětlím ve finální recenzi. Co se týče série, tak musím říct, že to je asi nejslabší, ale posledních 5 dílů, stojí opravdu za to. Finální 4 díly jsou božský a ten finální, ten poslední ten je skvělej, ale slzu jsem neuronil. Co se týče kvality, tak seriál už trochu pokulhává a některý díly jsou únavný až hanba. CGI vypadalo skvěle, u posledních 2 sérií to CGI jde nahoru a konečně je to koukatelný. Ten pohled na pěkný CGI jsem potřeboval už od 1. Série, ale dostal jsme ho až o 7. sérií později. Stále nemohu uvěřit tomu, že jsem tuto drogu dal do konce, ale trvalo mi to 3 měsíce, co už. Soundtrack byl solidní. Chtěl bych toho říct tolik, ale většina z toho by byla spoiler. U toho posledního dílu celé série jsem nemohl uvěřit, že se tam objevili nějaký známý postavy z předchozích sérií, ale stejně jsem to měl vyspoilerovaný. No já jsem s touto sérií svým způsobem spokojen, jen ta kvalita šla trochu dolů. No a Red Death, to je příšernost sama, ta herečka neumí absolutně hrát a při vážných scénách se chovala jak desetiletá rozmazlená holka, která musí mít co si zamane, jinak bude zle. No a co se týče druhého záporáka, kterým nebyl nikdo jiný než samotný Negative Speed Force, tak musím říct, že ten už byl mnohem zajímavější než v předchozí 8. sérii. 7/10 Stále nemohu uvěřit, že jsem to dotáhl až do konce.

Monika (2022)

(KVIFF 2023) No, úplně nevím co si o tom mám myslet. Prostě hlavní postava je transka a herec/čka ve skutečnosti taky. Na premiéru přišla i Patricia Clarkson, která ztvárnila máti s rakovinou. Její výkon nebyl moc dobrej, ale dal se. Hrát nemocnou celkem umí. Tohle je zároveň první projekce v Karlových Varech na které jsem kdy byl a bylo to v Městským divadle. Po problémech s Festival Passem jsem byl rád, že jsem se tam vůbec dostal. Co se týče největšího pozitiva filmu, tak tím byl soundtrack. Dokonce zazněla i Dragostea, takže co se týče soundtracku spokojenost. No a co se týče děje, tak ten byl hrozně jednoduchej, prostě transka se jde starat o svou máti s rakovinou, která ji kdysi vykopla z domu. No a ní to nebylo dotáhnutý do konce, prostě film skončil s otevřeným koncem, bez jediné vyřešené věci a bez událostí, které se staly po vystoupení. S tím mám asi největší problém no. No ta transka měla dobrou postavu, ale u mě by neuspěla, protože je to právě transka a já nejsem příznivec LGBT, to se musím přiznat. Přijde mi to prostě divný, ale jako co se týče filmů, tak se i podívám no. 6,5/10 Jako první film na KVIFF teda nic moc. (Karlovarské městské divadlo - 2.7.2023)

Flash - Série 8 (2021) (série)

Tak jsem dokoukal 8. Sérii Flashe a hned na začátek musím říct, že CGI vypadá mnohem líp, hodně si polepšili. Konečně se na to dalo dívat. No série nám začala svým způsobem pětidílným crossoverem, kde hlavní záporák Despero za moc teda nestál, ale zajímavý to bylo. Druhá část série byla taková nemastná, neslaná. Hlavně díky nezajímavé lince Iris. Iris je příšerná postava a herečce to hraní moc nejde, takže teda nic moc no. Takhle nesympatickou postavu jsem už dlouho neviděl. Ale zato linka Killer Frost byla velice solidní, ale chyběla mi tam přítomnost jedné postavy. Tou postavou není nikdo jiný než Elongated Man neboli Ralph Dibny, chyběl hlavně ve scéně s pohřbem. Dávalo by smysl kdyby tam byl, protože měl s tou jednou postavou hodně společného a taky nějakou tu minulost a ta nejmenovaná postava ho znala nejdýl. Následný díl, kdy chtějí všichni dát té postavě holt, mě celkem iritoval, protože žádná postava z předchozích sérií nic takovýhleho nedostala, takovej HR by si to zasloužil. V téhle sérii je navíc první díl který má míň než 50%, takže kvalitou to jde celkem dolů. No a soundtrack je solidní, záporák Deathstorm je skvělej a Negative Speed Force takovej nic moc v následující sérii, je zajímavější. No a finální souboj s Thawnem byl celkem solidní, ale mělo to svoje mouchy. Za mě takových 7-8/10, ta nepřítomnost Ralpha mě dost srala.