• Fantasy

Kostlivec (2023)

No tak jako nebylo to špatný, ale nebylo to nejhorší, samozřejmě jsou některý letošní horory mnohem lepší než tohle, ale tohle je určitě lepší jak On se bojí nebo Někdo klepe na dveře. Když však pominu tohle, tak to nebylo špatný, já se celkem bavil a ta atmosféra by se dala krájet. Na tento film jsem šel s tím, že na každý hororový projekci kde jsem byl, dávali trailer právě na Kostlivce a taky, že zde hraje David Dastmalchian. Já se přiznám, já si Davida hrozně oblíbil z těch jeho rolí psychicky labilních borců a taky z Flashe. Soundtrack byl solidní, zazněl i Elvis. No a dokonce jsem potkal na stejný projekci učitele ze základky, takže solidní náhoda. No a co se týče samotného Kostlivce, tak jeho vzhled byl velice solidní a ta atmosféra s ním spojená, byla dechberoucí. Je mi jasný, že se dvojky nedočkáme, hlavně kůli hodnocení a konci filmu. Postavy musím říct, že takový nic moc a jedna linka nebyla vůbec dokončená, takže mě to celkem nasralo. No a konec filmu byl skvělej. 8/10 Já jsem spokojen. (Olympia - 10.6.2023)

Flash - Série 7 (2021) (série)

Tohle byla série podle mého gusta. První 2-3 epizody byly naprosto božský, pak se to ale zařadilo do stejných kolejí jako všechny předchozí série. Mezi nejlepší a nejemocionálnější díly patří beze sporu hned ten první, hlavně kvůli Wellsům a atmosféře. No a co se týče linek, byly zde hned dvě velice zajímavé, jako třeba Frost/Caitlin nebo Allegra/Esperanza, no a za mě byla zajímavější ta první zmíněná linka. Co se týče největšího nasrání, tak je to určitě fakt, že se Hartley Sawyer pohádal se CW a v tom případě si už v CW ani neškrtne. Od 4. Série, kde se poprvé objevil jako Ralph Dibny alias Elongated Man, jsem si ho oblíbil a zjištění, že se v 7. sérii a dál, už neobjeví, mě dost nasralo, proto jsem si dal na chvilku od Flashe pauzu a radši se podíval na Zack Snyder's Justice League abych trochu vydechl. Když však nepočítám tento trn v oku, série to není vůbec špatná. Soundtrack je opravdu solidní. Co se týče CGI tak si celkem polepšili, ale Fuerza vypadala opravdu příšerně. Co se týče záporáků, tak to nebyla žádná sláva, jak samotný Speed Force tak Goodspeed, nebyli vůbec zajímavý záporáci, ale byli taky takovej trn v oku, hlavně Speed Force. No a jsou zde další nováčci, jako třeba Kramerová, Fuerza nebo Deon a Bašír. Dokonce v téhle sérii není jediný crossover. No a co se týče herců, za posledních 7. Sérií jsem si nejvíc oblíbil Toma Cavanagha, jeho herectví je skvělý a já jsem se do jeho postavy jakéhokoliv Wellse zamiloval. Tohle je navíc poslední série, jde se objeví božský herec Carlos Valdes alias Cisco, ten mi taky bude chybět. No a co se týče obleku má jedno vylepšení a tím je nandavání masky, Barry si to už nemusí dělat ručně, ale ono se to dělá automaticky. Jako já bych to bral. 8,5/10 Já jsem s touhle sérií, jen mě zde chyběl Hartley Sawyer.

Spirála strachu: Saw pokračuje (2021)

No tak tohle jako nebylo špatný, na mě to však bylo hrozně rychlý a hrozně rychle to uteklo. Hlavní postava byla celkem solidní, ten konec však změnil vše a mě to teda nesedlo. Hraje zde také Samuel L. Jackson, kterého mám opravdu rád a tady byl takovej nemastnej, neslanej. Zvrat na konci byl však solidní ale ten konec teda vůbec. Smrti a vraždy byly celkem OK. Hra taky nebyla špatná, ale zažil jsem i lepší. Tohle bude asi moje nejkratší recenze, protože nevím co bych k tomu dál řekl. 8/10 Bylo to solidní, teď si jen počkat na 10 díl, který bude letos na podzim.

Lesní duch (1981)

Evil Dead je velice speciální horor, protože je to právě můj stý zhlédnutý horor za život. Ano je to tak, za život jsem viděl pouze 100 hororů, jak depresivní. Byl to celkem krátkej film na můj vkus. Pouze 1:27 no to je strašný. Bohužel si konec moc nepamatuju, protože jsem byl zaslepen jednou konverzací o Star Wars. Jinak to nebylo špatný. Atmosféra solidní. Bruce Campbell je solidní ve své roli, musím říct, že po tý příšerný podtitulkovce v druhým Strangovi se zde vykoupil. Je to velice solidní horůrek, ale na mě moc krátkej. Speciální efekty teda nic moc, ale byl malej rozpočet, takže se nedá čemu divit. Postavy jsou celkem OK. Herci jsou solidní. Soundtrack pomalu nezazněl. No a to je tak vše co bych k tomuto hororu od Raimiho řekl. 8/10 Sice si už moc nepamatuju konec, ale když je to můj stý film, tak sobě odpouštím.

Flash - Série 6 (2019) (série)

No a je to tu, dokoukal jsem 6. Sérii Flashe a zbývají ještě 3. Máme zde další nový postavy, jako např. Nash, Allegra, Sue, Chester nebo Kamilla. Co se týče soundtracku, tak ten je božskej. Dokonce zaznějí i Queeni. Záporáci teda nic moc, jak Bloodwork tak Mirror Monarch. Co se týče Bloodworka tak jako herec OK, ale to je tak všechno, taky jeho vizáž nebyla špatná. A co se týče Mirror Monarch, tak mě ta postava neskutečně srala. Herečka teda nevypadala špatně, ale ta Mirror Monarch je na zabití. V téhle sérii mi poprvé ukápla slza a to u dílu Exorcist of Nash Wells, byla to dojemná epizoda. Už vím jak Nash dopadne v 7. sérii, takže dobrý no. Co se týče crossoveru, tak ten byl velice solidní, ale sere mě co se stalo s Harrym a ostatníma Wellsema. Tato série má otevřenej konec, což mě celkem nasralo, ale dalo se to přežít, když jsem na 7. Sérii nemusel čekat a hned si to pustit. Dokonce se zde v 6. Sérii neobjevil Barryho proslov na začátku, ale zase tu je úvod se všema postavama. Dokonce zde byla i linka s Killer Frost a to bylo velice solidní. A co se týče CGI, tak si velice polepšili, chvilkama se na to dalo dívat. 8/10 I když na ty slabý záporáky, to nebyla špatná série.

Jigsaw (2017)

Vím, že se stále opakuju, ale tohle bylo dokonce lepší než sedmý díl. Co se týče krve, té tady bylo dost. Useknutý nohy, rozříznutý těla, rozmixovaný těla. To vše najdete v tomhle filmu. Měl se s tímhle psaním krotit, já vím, tahle recenze není pro slabší povahy. Co se týče zvratu byl o něco slabší než v předchozím díle, ale pořád solidní. Smrti a vraždy byly dobře udělaný a ta finální taky. Opět se zde objevil John Kramer, jak nečekané, že? S tímto dílem jsem spokojen zatím nejvíc. Tempo filmu bylo solidní, jen ten dabing byl příšernej, příště jedině titulky. 8,5/10 Zatím nejlepší díl!

Muž, který stál v cestě (2023)

Dnes, čili 2.5. jsem byl na 27. filmu v kině. Loni jsem byl přesně na 27 filmech a letos jsem to zvládl do června. Tento film nebyl vůbec špatnej. Každá minuta filmu byla neuvěřitelně zajímavá a já byl chycen už od začátku do konce. Ta atmosféra byla božská. Film vypráví o Františku Krieglovi, což byl jediný člověk, který nepodepsal okupaci Česka. Moc mu to teda nepomohlo. Herecký výkony byly velice solidní, jeden lepší jak druhej. Postavy solidní, objeví se zde i samotný Brežněv. Soundtrack taky nebyl k zahození a zazněl i Matuška. Za mě to bylo velice solidní a velmi doporučuju. 8,5/10 Solidní film o událostech z roku 1968! (Lucerna - 2.6.2023)

Saw 3D (2010)

No tak tohle bylo hodně solidní, dokonce o něco solidnější než předchozí díly. Co se týče krve, tak tý tady bylo dost. Co se týče upálení, tak to tady bylo taky, ano myslím to vážně upálení. Tenhle díl je jak už jsem říkal lepší než všechny předchozí díly, hlavně finálním zvratem a sympatické hlavní postavy a jeho manželky. Bylo zde trhání zubů, skrytý klíč v břichu nebo vypíchnutí očí. Je to dost nechutný, ale bylo to udělaný opravdu uvěřitelně a dobře. Tenhle díl se jmenuje Saw 3D místo Saw 7. Čím to asi bude?🤔 Možná tím, že v době kdy tenhle film vyšel bylo 3D opravdu populární. No a ten konec byl taky opravdu solidní a hlavně ten zvrat na konci. Na chvilku sem byl zapleten i Kramer, jak jinak že jo? 8,5/10 Zatím nejlepší a nejsolidnější díl!

Saw 6 (2009)

No tohle taky nebylo špatný, takovej kolotoč smrti mluví za vše. Co se týče děje, tak je tu typicky hra a pak něco okolo. Tentokrát byla hra zajímavější. Již zmíněný kolotoč smrti považuju za jednu z nejlepších scén. Pak je tu ještě bludiště a hra s pověšením. Ani jedna část hry nebyla špatná, ale stejně je pátý díl o něco lepší. Je tady i linka s krabicí od Kramera. Děj byl celkem solidní a konec byl skvělej. Soundtrack byl taky celkem solidní. Bylo to celkem krvavý, ale najdou se i krvavější věci a filmy. No a za mě spokojenost. 8/10 Opět to nebylo špatný a za mě spokojenost.

Spider-Man: Napříč paralelními světy (2023)

No tak hned od začátku mě to chytlo svým vyprávěním a animací, jak jinak že jo? Mohl bych zde říct hodně spoilerů, ale nejsem hovado, tak se pokusím nespoilerově. Jak už jsem říkal před chvilou, animace byla velice solidní. Dost možností se zde staly skutečností. Úvod byl celkem slabší, ale pořád solidní. Jak ale děj plul bylo to lepší a lepší a takovej konec je velice solidní. Co se týče záporáka Fleka nebo O'Harry oba jsou solidní, ale ta mě je přece jenom o něco lepší a zajímavější Flek. Co se týče humoru, tak ten byl skvělej. Co se týče dojemných scén, tak ty byly taky skvělý. Co se týče hlavní linky pronásledování Milese, tak ta byla taky skvělá. Všechny zvraty byly předvedeny solidně. Jen jsem měl problém s Milesovýma rodičama. Jediný matčino moudro bylo solidní, ale to je tak vše. No a ta finální scéna, doprdele to bylo božský. No a co se týče narážek na předchozí spidey filmy, tak ty byly taky skvělý. Menší spoiler objeví se zde i zazděný Spider-Man bez hranic! 9,5/10 Bylo to skvělý, jen ti rodiče mě tam srali! (Olympia - 31.5.2023)