• Fantasy

Dcera divočiny (2023)

Co si budem, byl to zajímavej film. A taky proto jsem na něj šel. Nešel jsem na něj kvůli Daisy Ridley, ale kvůli tomu, že mě to prostě lákalo. Navíc tu hrál Ben Mendelsohn, tak co víc chtít? Děj byl docela slabej. Nic moc přelomovýho to nebylo. Samotná Daisy Ridley taky nepředvedla sebelepší výkon, ale všechno změnilo finále a taky střípky minulosti. Soundtrack byl dobrej. Scény mezi Daisy a Benem byly perfektní a ta atmosféra taky byla trýznivá. Jak jsem před chvilou řekl, finále, při pádu a následném zastřelení, bylo solidní a taky díky tomu jsem známku zvedl o jeden bod. To je asi všechno co bych k tomu řekl. Možná ještě to, že scéna kdy Daisy ukazuje manželovi svoje tetování, byla taky hodně solidní. 8/10 Sice byl děj hodně pomalej, ale pár zajímavých a dobrých scén tam bylo. (Olympia - 11.12.2023)

Den díkůvzdání (2023)

Tak jsem si ještě jednou zašel na film v neděli 10.12. A to na film Den díkůvzdání a musím říct, že to bylo mnohem lepší než nějaká Perinbaba a dva světy. Sice jsem nevěděl do čeho jdu, ale věděl jsem, že to je horor a že to bude lepší než předchozí film, kterým byla Perinbaba. A k mému překvapení, to bylo mnohem lepší než jsem očekával. Herečka hlavní postavy byla pohledná, takže jsem se u toho tak netrápil. Hned první část filmu byla božská, tlačenice v obchodě byla natočena božsky a já to z hlavy jen tak nedostanu. Perfektní scéna, co si budem. Pak se děj posune o rok a tam to začíná. Vraždy byly totálně vypiplaný. Natočený byly perfektně a já jen žasl. Soundtrack taky nebyl špatnej. No a finální scéna byla naprosto skvělá. Taky se mi líbilo, že nebylo jasný, kdo je tím vrahem, až finální zvrat to odhalil a mně bylo jasný, že ten film musím ohodnotit vysoko. 9/10 Tak toto bylo teda hodně fajne. (Velký Špalíček - 10.12.2023)

Perinbaba a dva světy (2023)

Psala se neděle 10.12. a v kinech bylo všechno za 80 Kč. Tak jsem si řekl, proč toho sakra nevyužit? A tak jsem šel. Film na který jsem chtěl jít a který už si nepamatuju, jsem nestíhal, a tak jsem si zašel na Perinbabu a dva světy. Vůbec jsem netušil, že to má nějaký první díl a že to je vůbec druhý díl. No a co se týče filmu, byla to slabota. Herec hlavní postavy byl meh, nonstop se mu klepaly ruce, takže to byl takovej rušivej element. Děj byl hodně slabej. Postavy nemastný, neslaný, jen ta Lucie tam byla dobrá a možná i král. Soundtrack ani nezazněl a konec filmu taky nic moc. Samozřejmě, že pusa nesměla chybět. Co bych vytknul je to neskutečně, ale neskutečně odporný CGI, který bylo hnusný jak noc a já jsem měl fakt chuť z toho sálu odejít, naštěstí to byly jen krátký scény, ale fakt se to nedalo. 6/10 Aspoň se tam objevila ta Pavlovičová, když už nic. (Velký Špalíček - 10.12.2023)

Chlapec a volavka (2023)

Jednoho dne jsem se nudil a v tom mě napadlo, proč si nezajít do kina. Teď ale na co? Moc na výběr nebylo, a tak jsem si řekl, že jsem dlouho neviděl žádný anime a v kinech zrovna běžel film Chlapec a volavka. Tak jsem si řekl, proč ne? Neviděl jsem trailer, nevěděl jsem do čeho jdu, věděl jsem jenom, že to mělo 91% na ČSFD a že je to anime. Sice anime moc nemusím, ale tohle bylo hodně fajne. Hnedka ze začátku nás to hodilo do druhé světové, kdy naše hlavní postava zažije tragickou událost. Ta animace už jen v této pasáži byla nádherná a já jsem si řekl, že jsem neudělal špatně, že jsem na to šel a od té doby jsem si to začal užívat. Celej film je solidní, ať je to přestěhování, do jiného domu k jiné máti nebo ten fantasy svět do kterého klučina spadne. Já čučel a ani zrak jsem odvrátit nemohl. Ten svět mě fascinoval, i když to je jen anime. A postavy taky nebyly špatný. No a finální střet generací byl taky docela zajímavej. Soundtrack taky fajne a animace nádherná! 8,5/10 Já su překvapen! (Olympia - 5.12.2023)

Arrow - Série 4 (2015) (série)

Arrow jede bomby! To je jediný co na to mohu říct. Začátek série je velice slabej, ale jak tomu bylo i u 3. série, postupem času to bylo lepší a lepší. Záporák Damien Darhk, vůdce organizace H.I.V.E. je o něco lepší než obávaný Ra's Al Ghul. Sice měl Ra's solidního herce, který ztvárnil tu postavu a silný charisma, ale Darhk byl přece jenom o něco lepší, protože ta atmosféra když se objevil na scéně byla šílená. No a všichni víme co se stalo v Havenrocku, že? Děj a zápletka celý série je zajímavá, až teda na ten začátek, kdy to byla docela slabota. Jedna z nejlepších linek je určitě John se svým bratrem. Tam je všechno, emoce, trýznivá atmosféra a všeho dalšího. No a pak je tu jedna z nejsilnějších a nejemotivnějších smrtí, jaký v tomhle seriálu byly. Já jsem s touto sérií spokojen a nečekal bych to! 8,5/10 Arrow jede bomby!

Arrow - Série 3 (2014) (série)

Na začátku to bylo slabší, ale postupem času to bylo lepší a lepší. Na začátku série byl někdo zabit a tohle se vlastně řeší celou sérii a postupně se to vyvíjí. První polovina série, je slabší, ale postupem série mě to začalo vtahovat a já jsem vždycky potřeboval vidět další díl. Prostě a jednoduše jsem se od čtrnáctého dílu nemohl odlepit. V této sérii, je asi zatím nejslabší záporák tohoto seriálu a tím je nikdo jiný než Ra's Al Ghul. Bylo skvělý sledovat tuto postavu, která je navíc hlavou Ligy zabijáků. Když byl na scéně, tak si ji kradl pro sebe. Všem je snad jasný, proč? Všichni si pamatujeme devátý díl s názvem výstup, kdy to bylo velmi emotivní. Do třinácté epizody to bylo sice dobrý, ale mohlo to být lepší a od čtrnácté epizody si ten seriál valil neskutečný bomby a já byl do toho vtáhnut i s navijákem. Perfektní linka při hledání Arrowa. Perfektní scéna v policejním autě plném emocí, no byl to masterpiece. Herec Paul Blackthorne umí hrát a scény s ním byly vždycky strašně silný. No a finální část (snad dokonce nečekaná) série byla božská. Sice bylo finále už o dost slabší než u předchozích sérií, ale i tak to mělo emotivní náboj a já jsem byl spokojen. Nejvíc mě zajímá, jak dopadne vztah mezi Johnem a Oliverem, hlavně po tom únosu. No a málem bych zapomněl na minulost, která je pořád skvělá. Tentokrát to bylo v Hongkongu a já jsem si to opět užíval! 10/10 Stále to neztrácí na kvalitě! I když Speedy prchla na Corto Maltese.

Loki - Season 2 (2023) (série)

No ty vole, tak toto bylo řádně skvělý! Každý díl má svoje božský momenty a ve finále tomu není jinak! Děj byl skvělej ani jeden díl mě nenudil, všechny byly svým způsobem skvělý. Postavy byly sympatický, až na Sylvie, ta byla příšerná. Byla strašlivě nesympatická a dost mě tam vytáčela. Co si budem, kdyby tam nebyla, bylo by to o něco lepší. Ale scény s ní byly docela silný, takže aspoň něco. Jeden z největších tahounů byl soundtrack, scénář a výkony herců. Tyto 3 věci, byly na tom to nejlepší. Soundtrack byl strašně silnej, hlavně v poslední epizodě. Scénář byl perfektní, vypiplaný do každýho detailu a já jen žasl. No a pak jsou tu výkony herců, kde je to snad u všech skvělý. Jonathan Majors, Tom Hiddleston, Owen Wilson, Ke Huy Quang, dokonce i Eugene Cordero podali skvělý výkony a já jsem si jejich přítomnost užíval. Tohle kombo jen tak někdo nepřekoná, hlavně ne teď u Marvelu. No a to je asi všecko, je to božská věc s ještě lepšími postavami, epizodami, scénářem, hereckými výkony a vším ostatním, jenom ta Sylvie byla trnem v oku. No a na konec čtvrté epizody jen nezapomenu! 10/10 Marvel is Back!

Loki - Season 1 (2021) (série)

Tohle byl jediný v roce 2021 jediný první seriál, který jsem dokoukal do konce, přece jenom to má jen 6 dílů. Teď už byl seriál prodloužen o druhou sérii a tak jsem si dal rewatch a musím to zrecenzovat. Bylo to úplně stejný jak jsem si pamatoval. Solidní série (tehdy ještě seriál) se skvělými herci, sympatickými postavami a zajímavým záporákem. No tak jako děj je velice solidní a zajímavej. Soundtrack byl povedenej, ale ne tak jako ve druhé sérii, ve druhé sérii je ten soundtrack božskej. Postavy jsou skvělý. Skoro všechny jsou sympatický, dokonce i Kang. Herci byli skvělí. CGI bylo nádherný. A varianti Lokiho ještě lepší. No a pak taková třešnička na dortu zničení planety a souboj a Kangem. 10/10 Hodně fajne série!

Napoleon (2023)

Tak jako v IMAXu to nebylo špatný co si budem, navíc den po velkolepým koncertu Dymytry. No co víc chtít. Spojit do jednoho víkendu 2 věci, který zbožňujete se vyplácí! No, ale zpět k recenzi. Takže Joaquin Phoenix se tímto filmem vykoupil z příšernýho filmu On se bojí, kterej fakt za moc nestál. Naopak tohle stálo za dost. Joaquin předvedl perfektní výkon a já jen čuměl. Bitvy byly vypiplaný do sebemenšího detailu a to bylo skvělý. Soundtrack byl velice solidní a perfektně se do filmu hodil. Bitva u Slavkova tu byla, takže spokojenost. Bylo to o dost brutálnější než nějakej Žižka. Hodně krve, hodně uřízlých končetin. Nic pro slabé povahy. Vztah mezi Napoleonem a Josephine byl zajímavej a dobře se vyprávěl, ale něco přece jenom mi tam chybělo. Film byl skvělej, ale fakt mi tam něco chybělo. No a korunovace byla jen taková třešnička na dortu jménem Napoleon. 9/10 Bitvy velkolepý, vztahy zajímavý, ale něco mi tam přece jen chybělo. (Flora - 25.11.2023)

Arrow - Série 2 (2013) (série)

Teď se vrhnu na psaní recenze na druhou sérii. No tak co si budem, neztrácí to kvalitu a je to stále skvělý. Arrow se po finále 1. Série přestěhoval zpět na Lien Yu, ani se mu nedivím, hned bych tam jel taky. Zdejší záporák 2. Série je Deathstroke, kterej je opravdu skvělej a taky je hodně napumpovanej Mirakurem. No nedivte se tomu co dělá. Minulost Olivera je tady v každém díle, už od prvního dílu první série a tady tomu nebylo jinak. Představilo se nám několik nových postav jako třeba Shado a další. Menší spoiler celá linka mezi Oliverem a Deathstrokem se točí jen okolo Shado. Soundtrack nebyl špatnej, právě naopak, byl velice solidní. CGI už bylo o něco lepší, ale furt to nebylo ono. Poprvé se nám tu představil Barry Allen, tentokrát ne jako Flash, ale jako forenzní vědec. No a finále celé série je skvělý a dost mě zajímá jak to dopadne se Speedy a Royem, protože tohle bylo fakt překvapení. 10/10 První pohled na Barryho Allena.